Zabawa z balonami to hit dla 3-miesięcznego malucha. Fizjoterapeutka wylicza jej zalety

2022-12-16 11:46

3-miesięczny szkrab nie potrafi jeszcze na długo zająć się zabawą i dać chwilę wytchnienia swojej mamie. Jest jednak pewna zabawa, którą uwielbiają niemowlęta w tym wieku. Jej zaletą jest nie tylko to, że angażuje maluszka bez reszty, ale także ćwiczy jego ciało i umiejętności.

Zabawa z balonami dla 3-miesięcznego malucha. Fizjoterapeutka dziecięca wylicza jej zalety
Autor: Getty images Zabawa z balonami dla 3-miesięcznego malucha. Fizjoterapeutka dziecięca wylicza jej zalety

Mowa o zabawie z balonami wypełnionymi helem. Jej zalety punktuje fizjoterapeutka dziecięca znana na Instagramie jako @fizjomommy.

Co męczy niemowlaka?

Zalety zabawy z balonami dla 3-miesięcznego niemowlaka

Specjalistka w jednej ze swoich rolek pokazała, jak dokładnie wygląda takie zajęcie. 3-miesięczne niemowlę kładziemy na pleckach na macie. Do jego nóżek zaś przywiązujemy po jednym balonie wypełnionym helem. Dobrze jest wybrać balony w różnych kolorach, wtedy na zmianę będą przyciągały wzrok maluszka.

Jak podkreśla @fizjomommy zabawa z balonami pozwala wyćwiczyć dziecku nowe umiejętności i angażuje mięśnie do pracy. Maluch z zaciekawieniem będzie obserwował kolorowe, fruwające zabawki.

Przy okazji sprowadzi wzrok w dół i zaktywizuje mięśnie centrum. Będzie także unosił nóżki do góry. Poruszające się balony zachęcą bobasa do wodzenia za nimi wzrokiem – wylicza specjalistka.

Niewątpliwą zaletą tej zabawy jest jeszcze to, że pozwala mamie spokojnie wypić ciepłą kawę.

Skuteczność zabawy przetestowana przez mamy

Z komentarzy zamieszczonych pod rolką wynika, że zabawa rzeczywiście się sprawdza i potrafi zająć malucha na dłuższą chwilę. Jest jednak jedno „ale”. Jest dedykowana dokładnie dzieciom w wieku 3-miesięcy, starsze dzieci już nie są nią tak zainteresowane.

  • Starsze dziecko już niestety może nie być takie zadowolone z tej zabawy. Moja ma 4,5 miesiąca i tylko ją wkurzało, że nie mogła go złapać i zjeść. Ale dla młodszych jak najbardziej fajna zabawa.
  • Ja chodziłam 2 miesiące z balonami wszędzie. Święty spokój za kilka złotych, a do tego super ćwiczenie na brzuch.
  • U mojego bobasa faktycznie w 3. miesiącu to był hit. Teraz jak ma 4 i jest na plecach to wytrzymuje 10 sekund i hop przewraca się na brzuch - pisały.

Przeczytaj także: Nie wiesz, w co się bawić z dzieckiem? Oto 15 zabaw wspierających rozwój niemowlaka

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza