Zakonnice znalazły niemowlę w nosidełku. Dały mu wyjątkowe imię

2024-03-12 9:14

Dziecko zostawiono w łódzkim oknie życia w poniedziałkowy wieczór. Dziewczynka "była normalnie ubrana, wyglądała zdrowo". Zgodnie z procedurami trafiła do szpitala.

Zakonnice znalazły niemowlę w nosidełku. Dały mu wyjątkowe imię
Autor: screen Facebook caritas.lodz Zakonnice znalazły niemowlę w nosidełku. Dały mu wyjątkowe imię

W niedzielę we wrocławskim oknie życia zostawiono półtoramiesięczną dziewczynkę, dzień później dźwięk alarmu rozbrzmiał w Łodzi, w domu sióstr urszulanek przy ul. Obywatelskiej 60. Zakonnice w oknie życia znalazły dziewczynkę.

Spis treści

  1. Dziecko w oknie życia w Łodzi
  2. Kolejne niemowlę u urszulanek
Adopcja a rodzina zastępcza

Dziecko w oknie życia w Łodzi

Jak informuje Caritas Archidiecezji Łódzkiej, siostry urszulanki alarm usłyszały w poniedziałek, przed godziną 20. Pierwsza na miejsce dotarła siostra Małgorzata Binkowska, przełożona domu. - W nosidełku leżało niemowlę - relacjonuje zakonnica. Wskazała, że zostało obejrzane przez siostrę pielęgniarkę, która sprawdziła czynności życiowe.

Dziecko pozostawione w oknie życia okazało się być dziewczynką. - Była normalnie ubrana, wyglądała zdrowo - przekazała siostra Małgorzata. Urszulanki nadały jej imię Julia. Siostry powiadomiły pogotowie oraz policję, stan dziecka został oceniony jako dobry, dziewczynka trafiła do szpitala. - To kolejne uratowane życie - wskazują wzruszone urszulanki.

Kolejne niemowlę u urszulanek

Okno życia u sióstr urszulanek w Łodzi otworzono w 2010 roku. Julia to ósme dziecko (i trzecia dziewczynka), które zostało tam znalezione.

Jak czytamy na facebookowym profilu, Caritas Archidiecezji Łódzkiej utworzyła trzy okna życia: w Piotrkowie Trybunalskim - przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego (znaleziono tu pięcioro dzieci), w Łodzi - przy parafii św. Urszuli Ledóchowskiej, w Pabianicach - przy Pabianickim Centrum Medycznym (trafiło tu troje dzieci).

Oprócz okien życia prowadzonych pod patronatem Caritas, okno życia znajduje się również w Centrum Medycznym im. L. Rydygiera, przy ul. Sterlinga 13 (pozostawiono tu dwoje dzieci). "Dzięki funkcjonującym w naszej archidiecezji oknom uratowano życie 18 dzieci" - napisano na profilu.

"Okno życia to miejsce, w którym rodzic może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia. Okna życia powstają najczęściej przy domach żeńskich zgromadzeń zakonnych. Siostry czuwają cały rok, by podjąć natychmiastową opiekę nad dzieckiem"

  - informuje Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Przeczytaj także: Adopcja dziecka: kto może adoptować dziecko? Wszystko co warto wiedzieć o adopcji

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza