Oni rządzą polskim parentingiem. Znamy ranking influencerów najpopularniejszych w 2022 roku

2023-03-31 15:34

Jak co roku See Bloggers oraz Influtool ogłosili ranking influencerów. Poznaliśmy najbardziej wpływowe osoby w polskim internecie i wiemy już, kto ma najwięcej lików oraz obserwujących. Ważną kategoria rankingu są blogerzy parnetingowi. Kto rządzi polskim internetem dla rodziców?

mama z dzieckiem patrząca w smartfona
Autor: Getty images/screen See Bloggers oraz Influtool Zanamy ranking influencerów najpopularniejszych w 2022 roku. Wiemy, kto rządzi parentingiem

Media społecznościowe odgrywają coraz większą rolę w naszym życiu. Badania pokazują, że Polacy każdego dnia spędzają na blogach i portalach społecznościowych blisko dwie godziny! Czas ten może być nawet większy, jeśli jesteśmy młodymi rodzicami i to właśnie w internecie poszukujemy odpowiedzi na wiele trapiących nas pytań. 

Influencerzy - im wierzymy i ufamy

Choć nieustannie mówi się o tym, że tylko serwisy eksperckie, takie jak mjakmama, są wiarygodnym źródłem wiedzy, to jednak obserwacje pokazują, że bardziej niż dziennikarzom czy ekspertom, ufamy influencerom. Dlaczego? "(...) influencer, któremu ufamy, chwali produkt i mówi nam, że spełnia on jego oczekiwania, nie traktujemy tego jako reklamy, tylko jako polecenie od dobrego znajomego" - pisze Ewa Sulewska w artykule poświęconym influencerom (https://nowymarketing.pl/).

I to prawda: gdy celebryta, którego obserwujemy poleci nam jakiś produkt, biegniemy do sklepu, aby go kupić, a gdy pokaże nam swój sposób na walkę z nadwagą poporodową, uwierzymy mu i go wypróbujemy. Tak przynajmniej pokazują statystyki.

"Twórcy internetowi nie dostarczają nam już tylko rozrywki, nie podpowiadają nam już tylko, co kupić, gdzie zjeść, jak spędzić wolny czas. Stali się nam o wiele bliżsi dzięki poruszaniu trudnych tematów tematów społecznych, tych, o których mówi się często znacznie trudniej" -  piszą twórcy rankingu we wstępie publikacji.

Czytaj również: Te znane mamy przyznały się do depresji poporodowej. Gwiazdy mówią wprost o tym, co przeszły!

Jako dzieci budziły zachwyt całego świata. Jak wyglądają dziś?

Ranking najpopularniejszych influencerów 2022
Autor: See Blogers i Influtool Ranking najpopularniejszych influencerów 2022

Kto jest najbardziej wpływowym człowiekiem w polskim internecie?

Ranking najpopularniejszych influencerów 2022 otwiera Robert Lewandowski - wskaźnik popularności Roberta Lewandowskiego to 215,47 mln, a liczba fanów - 62,26 mln. Za Lewym plasuje się Wersow, czyli Weronika Sowa, dalej Ania Lewandowska, Friz (Karol Wiśniewski - Ekipa) i prawnik Marcin Kruszewski (czyli Prawo Marcina). 

W kategorii "Parenting" poznaliśmy dwudziestkę infrluencerów najpopularniejszych wśród młodych rodziców. Oto oni: 

 1. Baku Family
 2. Kamil Nowak
 3. Lookbooky by Lili
 4. Mama Ginekolog
 5. Dzieciaki Cudaki
 6. Szczesliva 
 7. Natalia Broszkiewicz 
 8. Nieperfekcyjna Mama
 9. Ania Bardowska
 10. Mum and the City
 11. Olatatka
 12. Marta Mielczarska
 13. SuperStyler
 14. Świat Karinki
 15. Matko jedyna
 16. Mamine Skarby
 17. Ladygugu
 18. Cała Reszta
 19. Moi-Mili
 20. Pewnym Krokiem.

"Ranking stworzyliśmy w oparciu o twarde dane, takie jak liczba obserwujących, popularność mierzona ważoną średnią liczby polubień, udostępnień i komentarzy, zaangażowanie, czyli średnia wartość interakcji z postami twórcy, ilość odwiedzin bloga" - tłumaczą ludzie z See Blogers i Influtool, twórcy rankingu.

Obserwujecie wszystkich najpopularniejszych influencerów z obszaru parentingu? A może sądzicie, że kogoś na tej liście zabrakło?

Lewandowska i Karpiel-Bułecka imprezują do rana