Zapłakany 6-latek błąkał się po ulicy i szukał taty. Jego ubranie zwróciło uwagę policji

2023-03-06 10:17

Zapłakanego chłopca zauważył patrol policji. Dziecko od razu zwróciło uwagę funkcjonariuszy, gdyż było samo i dodatkowo ubrane nieodpowiednio do warunków pogodowych. Chłopiec wyjaśnił im, że szuka swojego taty.

Zapłakany 6-latek błąkał się po ulicy. Szukał swojego taty
Autor: Getty Images Zapłakany 6-latek błąkał się po ulicy. Szukał swojego taty

Do zdarzenia doszło w miejscowości Góra (woj. dolnośląskie). 3 marca około godziny 10:20 dziecko zostało zauważone przez patrol policji.

Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Górze, zdenerwowany i zapłakany chłopiec samotnie błąkał się po ulicy i był ubrany nieadekwatnie do pogody. Od razu zwrócił uwagę służb. Kiedy trochę się uspokoił, funkcjonariuszom udało się ustalić, że wyszedł  z domu, żeby znaleźć swojego tatę. Policja szybko odnalazła ojca chłopca, który zostawił dziecko bez opieki.

Zobacz także: Zapłakany 5-latek w oknie. Gdy strażacy weszli do środka, okazało się, że chłopiec był sam

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Ubrany tylko w dres

Policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego podczas codziennego patrolu górowskich ulic, zauważyli zapłakanego chłopca. Dziecko było ubrane jedynie w dres i dwa różne buty. Okazało się, że 6-latek wyszedł z domu, w którym rodzice zostawili go samego.

– Po krótkiej rozmowie, policjanci ustalili, że chłopczyk wyszedł z domu, aby szukać swojego taty, który zaprowadził drugie dziecko do szkoły – wyjaśnił podkom. Ariel Bujak z policji w Górze.

Dziecko całe i zdrowe wróciło pod opiekę swojego taty.

Policja apeluje

Zgodnie z artykułem 106 Kodeksu Wykroczeń dzieci do lat 7 nie mogą pozostawać bez opieki. Jest to ważne ze względu na fakt, że tak małe dzieci nie poradziłyby sobie w okolicznościach niebezpiecznych dla jego zdrowia (np. pożaru). Rodzice, którzy pozostawiają małoletnich do lat 7 bez opieki i nadzoru, podlegają karze grzywny albo karze nagany.

– Apelujemy o rozwagę w trakcie opieki nad dziećmi, a zwłaszcza o niepozostawianie dzieci samych w domu – przypomina podkom. Bujak.

Źródło:

  • gora.policja.gov.pl
  • tvn24.pl

Czytaj także: Kiedy można zostawić dziecko samo w domu? Czy kilkulatek może zostać bez opieki dorosłego?

Kiedy dziecko może się samo ubrać, a kiedy iść z kolegą na boisko? Będziesz zdziwiona….