Zapłakany 6-latek błąkał się po ulicy i szukał taty. Jego ubranie zwróciło uwagę policji

2023-03-06 10:17

Zapłakanego chłopca zauważył patrol policji. Dziecko od razu zwróciło uwagę funkcjonariuszy, gdyż było samo i dodatkowo ubrane nieodpowiednio do warunków pogodowych. Chłopiec wyjaśnił im, że szuka swojego taty.

Zapłakany 6-latek błąkał się po ulicy. Szukał swojego taty
Autor: Getty Images Zapłakany 6-latek błąkał się po ulicy. Szukał swojego taty

Do zdarzenia doszło w miejscowości Góra (woj. dolnośląskie). 3 marca około godziny 10:20 dziecko zostało zauważone przez patrol policji.

Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Górze, zdenerwowany i zapłakany chłopiec samotnie błąkał się po ulicy i był ubrany nieadekwatnie do pogody. Od razu zwrócił uwagę służb. Kiedy trochę się uspokoił, funkcjonariuszom udało się ustalić, że wyszedł  z domu, żeby znaleźć swojego tatę. Policja szybko odnalazła ojca chłopca, który zostawił dziecko bez opieki.

Zobacz także: Zapłakany 5-latek w oknie. Gdy strażacy weszli do środka, okazało się, że chłopiec był sam

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Ubrany tylko w dres

Policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego podczas codziennego patrolu górowskich ulic, zauważyli zapłakanego chłopca. Dziecko było ubrane jedynie w dres i dwa różne buty. Okazało się, że 6-latek wyszedł z domu, w którym rodzice zostawili go samego.

– Po krótkiej rozmowie, policjanci ustalili, że chłopczyk wyszedł z domu, aby szukać swojego taty, który zaprowadził drugie dziecko do szkoły – wyjaśnił podkom. Ariel Bujak z policji w Górze.

Dziecko całe i zdrowe wróciło pod opiekę swojego taty.

Policja apeluje

Zgodnie z artykułem 106 Kodeksu Wykroczeń dzieci do lat 7 nie mogą pozostawać bez opieki. Jest to ważne ze względu na fakt, że tak małe dzieci nie poradziłyby sobie w okolicznościach niebezpiecznych dla jego zdrowia (np. pożaru). Rodzice, którzy pozostawiają małoletnich do lat 7 bez opieki i nadzoru, podlegają karze grzywny albo karze nagany.

– Apelujemy o rozwagę w trakcie opieki nad dziećmi, a zwłaszcza o niepozostawianie dzieci samych w domu – przypomina podkom. Bujak.

Źródło:

  • gora.policja.gov.pl
  • tvn24.pl

Czytaj także: Kiedy można zostawić dziecko samo w domu? Czy kilkulatek może zostać bez opieki dorosłego?

Kiedy dziecko może się samo ubrać, a kiedy iść z kolegą na boisko? Będziesz zdziwiona….

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza