Rodzice zostawili dziecko na lotnisku, bo nie miało biletu. "Nie mogliśmy w to uwierzyć"

2023-02-02 10:47

Do incydentu doszło 31 stycznia na lotnisku w Tel Awiwie. Para z Belgii podróżująca z dzieckiem, zostawiła synka w wózku przy stanowisku odprawy i udała się do kontroli paszportowej. Personel lotniska był zszokowany całą sytuacją. Wezwał ochronę lotniska i policję.

Niemowlę na lotnisku
Autor: Getti Images Zostawili dziecko na lotnisku, bo nie miało biletu. Rodzice chcieli lecieć bez niego

Para podróżująca z dzieckiem przybyła na lotnisko Ben Gurionia w Tel Awiwie 31 stycznia. Stamtąd mieli udać się do Brukseli. Po tym, jak dowiedzieli się, że muszą wykupić normalny bilet dla ich dziecka, wdali się w kłótnie z przedstawicielami lotniska.

Jak podał portal dailymail.co.uk, rodzice nie tylko nie dokonali zakupu biletu dla dziecka, ale zostawili chłopca przy stanowisku odprawy i udali się prosto do kontroli paszportowej. Liniami Ryanair chcieli odlecieć do stolicy Belgi.

Zobacz także: Kołobrzeg: dziecko w wózku na plaży z kartką "nie budzić". Trudno uwierzyć, gdzie była wtedy matka

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Nie mieli biletu na lot dla dziecka

Na oficjalnej stronie linii Ryanair czytamy, że jeżeli dojdzie do sytuacji, że dziecko ukończy 2. rok życia przed podróżą powrotną, niezbędne jest opłacenie obowiązującej taryfy za osobę dorosłą, podatek, opłaty i należność za lot. W celu dokonania rezerwacji należy skontaktować się z telefonicznym biurem obsługi.

Para podróżująca do Brukseli była jednak niemiło zaskoczona, że musi wykupić normalny bilet dla tak małego dziecka. Zamiast opłacić niezbędne koszty, zostawiła dziecko.

Dziecko zauważyły pracownice lotniska

Porzucone na lotnisku dziecko zauważyły pracownice lotniska, które natychmiast poinformowały ochronę i policję.

Krótki film, w którym pracownica lotniska odkrywa pokrowiec z wózka i dostrzega, że leży w nim dziecko, został udostępniony w sieci.

Jak podaje portal, rzeczniczka linii Ryanair powiedziała:

Wszyscy pracownicy do dziś są w szoku. Nigdy nie spotkaliśmy się z czymś takim. Nie mogliśmy uwierzyć w to, co widzimy.

Rodzice odnalezieni i przesłuchani

Rodzice chłopca zostali szybko odnalezieni. Personel w punkcie kontroli bezpieczeństwa odmówił im wejścia na pokład samolotu do Brukseli i zmusił do pilnego powrotu do stanowiska odprawy, gdzie zostawili dziecko. Wezwano policję, która przesłuchała rodziców.

Po wyjaśnieniu okazało się, że para przybyła z opóźnieniem po zamknięciu stanowisk odprawy lotniczej. Zostawili więc dziecko i szybko udali się do kontroli bezpieczeństwa na Terminalu 1, aby dostać się do bramki i negocjować z ochroną wejście na pokład.

Źródło:

  • dailymail.co.uk
  • israelnationalnews.com

Czytaj także: Zapłakany 5-latek w oknie. Gdy strażacy weszli do środka, okazało się, że chłopiec był sam

Kiedy można zostawić dziecko samo w domu? Czy kilkulatek może zostać bez opieki dorosłego?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza