Apetyt na KWASZONE OGÓRKI w ciąży: dlaczego warto je jeść?

2014-01-01 22:07

Masz ochotę na kwaszone ogórki w ciąży? Tej ciążowej zachciance warto ulegać, gdyż kiszone warzywa mają wiele dobroczynnych właściwości.

Kiszone ogorki
Autor: _photos.com|photos.com Apetyt na KWASZONE OGÓRKI w ciąży: dlaczego warto je jeść?

Powstały podczas kiszenia kwas mlekowy i zawarte w nim bakterie ze szczepu Lactobacillus poprawiają skład mikroflory jelitowej, zapobiegając namnażaniu się szkodliwych bakterii. Kwas mlekowy poprawia równowagę kwasowo-zasadową w przewodzie pokarmowym, łagodząc objawy zgagi. Podczas procesu fermentacji warzyw powstaje również acetylocholina – składnik usprawniający perystaltykę jelit. Kiszone warzywa (szczególnie kapusta) zawierają także sporo błonnika. Duża zawartość błonnika oraz działanie acetylocholiny mogą zlikwidować problem zaparć i wzdęć, tak częsty w ciąży. Kiszenie nie pozbawia warzyw cennych witamin i składników mineralnych. Po ukiszeniu zawierają nawet więcej witaminy C niż świeże. Kiszone ogórki i kapusta to źródło witamin E i K oraz z grupy B, a także wapnia, magnezu, cynku i fosforu. Są bogate w potas, który reguluje gospodarkę wodną, a to pomaga zapobiegać obrzękom. Jadane regularnie wspomagają trawienie i rozwój pożytecznej mikroflory jelitowej, zwiększając odporność na infekcje.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza