Jak powiedzieć o ciąży? Ciekawe pomysły informujące o ciąży

2016-10-06 9:22

Jak powiedzieć o ciąży? Kiedy kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży zazwyczaj jest tak szczęśliwa, że chciałaby tę wiadomość oznajmić całemu światu. Coraz częściej zamiast tradycyjnej informacji, kobiety decydują się na przekazanie wiadomości o ciąży w nietypowy sposób. Przedstawiamy ciekawe pomysły jak powiedzieć mężowi o ciąży?

Buciki dziecięce
Autor: thinkstockphotos.com|_miesiecznik_mjakmama

Spis treści

  1. Najprostsze sposoby przekazania wiadomości o ciąży
  2. Tradycyjny sposób informowania o ciąży
  3. Wiadomość o ciąży przekazana w świątecznym dniu
  4. Jak zaskoczyć partnera informacją o ciąży?

Informacja o ciąży jest dla każdej kobiety przełomowym wydarzeniem w jej życiu. Oczywiście, chce jak najszybciej podzielić się szczęśliwą nowiną z mężem, partnerem czy rodzicami. Wiadomość o ciąży można przekazać w różny sposób. Zwyczajne poinformowanie o powiększeniu rodziny, pokazywanie zdjęć USG czy publikowanie informacji  o ciąży na portalu społecznościowym, powoli ustępuje miejsca ciekawym i kreatywnym pomysłom na oznajmienie dobrej nowiny.  Warto pamiętać, że ten przełomowy dla każdej  pary moment nie zawsze wygląda tak spektakularnie. Czasem jest zabawnie, czasem wzruszająco, a czasem  bardzo zwyczajnie. Jedno jest pewne – tej chwili zawsze towarzyszą ogromne emocje.

Sprawdź również kalendarz ciąży >>

Najprostsze sposoby przekazania wiadomości o ciąży

Nie masz pomysłu jak powiedzieć o ciąży? Możesz  tę dobrą nowinę przekazać w prosty, a zarazem ciekawy sposób np. wręczając przyszłemu tacie maleńkie buciki czy body z nadrukiem "Zostaniesz Tatą", "Będziesz Tatą". Taka informacja z niespodzianką z pewnością przypadnie do gustu mężowi czy partnerowi. Kolejnym sposobem jest przywitanie przyszłego taty, trzymając w dłoniach kartkę na której będzie napis "Jestem w ciąży". Co prawda, takie powitanie może być nieco szokujące, ale to Wy znajcie najlepiej swoich partnerów i wiecie czy taki sposób im się spodoba. Oryginalnym pomysłem może być też wysłanie MMS-a ze zdjęciem butów należących do taty, mamy i maluszka. Oczywiście można też wymyślić własny sposób, np. wykorzystując wspólną pasję.

Przeczytaj również: Czego nie robić w 1 trymetrze ciąży?

Tradycyjny sposób informowania o ciąży

Zdecydowana większość par decyzję o dziecku podejmuje wspólnie i wspólnie przygotowuje się do roli rodziców. Co cieszy najbardziej, mężczyźni coraz chętniej angażują się w całą logistykę związaną z planowaniem ciąży. Wiedzą, kiedy ich partnerka ma dni płodne, jakie suplementy powinna brać, aby dobrze przygotować swój organizm, i ile kresek na teście oznacza, że mogą już zacząć się cieszyć. W takiej sytuacji trudno zaaranżować wiadomość o ciąży tak, aby była dla przyszłego taty zaskoczeniem. Jednak brak fajerwerków nie oznacza wcale braku radości – wręcz przeciwnie! Informację o ciąży wtedy przyszłe mamy starają się przekazać jak najszybciej, zazwyczaj oznajmiają dobrą nowinę, tak szybko, jak tylko same się dowiedzą. O dwóch kreskach na teście ciążowym mogą poinformować przyszłego tatę przy porannym śniadaniu, po powrocie z pracy, czy podczas wspólnie spędzanego weekendu.

Wiadomość o ciąży przekazana w świątecznym dniu

Bywa, że para dowiaduje się o ciąży w jakimś szczególnym dniu – w Dniu Matki lub Ojca, w walentynki, urodziny albo Boże Narodzenie. Tacy szczęściarze nawet po latach nie będą mieli problemu z zapamiętaniem daty tego wydarzenia. Czasami jednak wiadomość o ciąży przychodzi w takich okolicznościach, że nawet mężczyzna z ogromnym poczuciem humoru nie do końca wie, czy to prawda. Oczywiście mowa o 1 kwietnia czyli prima aprilis. Jeśli przyszła mama zdecyduje się powiedzieć partnerowi o ciąży akurat tego dnia, może się spodziewać, że początkowo wiadomość o ciąży zostanie odebrana jako żart.

Przeczytaj również: Jak przeliczać tygodnie ciąży na miesiące?

Jak zaskoczyć partnera informacją o ciąży?

Choć wiele kobiet chce od razu podzielić się z partnerem informacją o ciąży, są też takie, które czekają na odpowiedni moment. Planują, jak zaskoczyć ukochanego, chcą, aby ta chwila miała odświętny charakter i zapadła w pamięć na długo. Coraz więcej przyszłych mam jest zwolenniczkami kreatywnych rozwiązań. Jedna z naszych czytelniczek postanowiła zaskoczyć męża. Nic nie mówiąc o wizycie u ginekologa, zaplanowała wspólne wyjście na plaże. Gdy rozebrała się do bikini na jej brzuchu mąż zobaczył napis: „Cześć, tatusiu! Jestem w mamy brzuszku!”.  Radość przyszłego taty była ogromna, a co więcej nie spodziewał się takiej niespodzianki.

Przeczytaj również: Kształt brzucha w ciąży, a płeć dziecka

Polecamy wideo: Ciąża, a dieta

Odpowiednia dieta jest bardzo ważna dla kobiety w ciąży. Musi być bogata w widaminy i składniki odżywcze, których potrzebuje dziecko. Warto pamiętać, że o zdrową dietę powinniśmy zadbać już na etapie stań o dziecko. Zapytaliśmy dietetyka, co powinni jeść przyszli rodzice.