Lodówka za największy brzuch ciążowy. Zobacz, kto wygrał niecodzienny konkurs?

2022-06-02 12:27

Wyjątkowy konkurs odbył się kilka dni temu w Nikaragui. Do rywalizacji stanęło 19 kobiet w zaawansowanej ciąży. Zwyciężczynią okazała się Leyla Rebeca Hernandez, której brzuch, mierzony pionowo od góry do dołu miał 57 centymetrów.

Lodówka i ubranka za największy brzuch ciążowy. Zobacz, kto wygrał ten niecodzienny konkurs?
Autor: Getty images/screen twitter @Reuters Zobacz, kto wygrał ten niecodzienny konkurs?

Spis treści

  1. Lodówka za 57 cm
  2. Normalność wygrała

W ostatni poniedziałek w Managui, stolicy Nikaragui odbył sie niecodzienny konkurs na największy brzuch ciążowy. Do walki o wyjątkową nagrodę, jaką była między innymi lodówka, stanęło 19 kobiet. Konkurs odbył się w dniu, w którym w Nikaragui obchodzony jest Dzień Matki.

Lodówka za 57 cm

Film pokazała agencja Reuters w swoich mediach społecznościowych. W finale konkursu zorganizowanego przez lokalną rozgłośnię radiową rywalizowały 3 przyszłe mamy z pokaźnymi brzuchami ciążowymi. Zwyciężczyni mogła być jednak tylko jedna: została nią 31-letnia Leyla Rebeca Hernandez, która jest aktualnie w 9 miesiącu ciąży.   

Brzuszki mierzono nie po obwodzie, ale pionowo, od nasady brzucha pod piersiami do jego końca na dole. największy brzuszek mierzył 57 centymetrów. Pani Hernandez wygrała w konkursie lodówkę, produkty dla dzieci i 5000 kordob (równowartość 130 USD).

Czytaj równieżKształt brzucha w ciąży a płeć i wielkość dziecka

Jest teraz wielkości borówki, czy może już melona? Obrazowo pokazujemy, jak rośnie dziecko

Normalność wygrała

Zwyciężczyni powiedział Reuterowi, że do udziału w konkursie namawiała ją cała rodzina i znajomi. „Wszyscy moi przyjaciele kazali mi wziąć udział, ponieważ twierdzili, że mój brzuch jest duży. Powiedzieli mi, że wygram i że powinnam wziąć udział w konkursie. Zrobiłam więc to!”.

Filmowa relacja z konkursu zdobyła mnóstwo pozytywnych komentarzy ze względu na napiętą sytuację polityczną w tym kraju. „Cieszę się, z takiej wiadomości. Nie wojna, nie polityka, tylko to” – skomentował jeden z użytkowników.