Jest teraz wielkości borówki, czy może już melona? Obrazowo pokazujemy, jak rośnie dziecko

2022-04-05 14:39

Jakiej wielkości jest teraz dziecko, rosnące w moim brzuchu? To pytanie zadaje sobie większość mam. Zobacz, jak rośnie twoje dziecko i porównaj jego rozmiary w poszczególnych miesiącach ciąży do… owoców.

ciąża USG
Autor: Getty Images Jak rośnie dziecko w brzuchu?

Od momentu zapłodnienia do porodu twoje dziecko rośnie systematycznie z dnia na dzień. Zwiększa się jego waga, a także i długość jego ciała.

Początkowo zapłodniona komórka jest oczywiście niewidoczna gołym okiem nawet dla bardzo dobrego aparatu ultrasonograficznego, ale po kilku tygodniach ciąży będziesz mogła zobaczyć na ekranie USG pęcherzyk, potem zarodek i w końcu coraz większego malca.

To, jak powiększa się waga dziecka i jego długość (obliczana zwykle od główki do jego miednicy) są bardzo ważne – świadczą o prawidłowym rozwoju płodu.   

Ponieważ zdjęcia USG nie oddają tak naprawdę rzeczywistej wielkości dziecka, musisz to sobie jakoś wyobrazić. Postaramy się wyjaśnić, jak duże jest twoje dziecko w poszczególnych miesiącach ciąży na przykładzie owoców i warzyw.

Zobacz naszą "owocową" galerię, które pomoże ci wyobrazić sobie rozmiary dziecka  w twoim brzuchu!

Wszystko o badaniu USG 3D

Czytaj również:

Dlaczego masa ciała noworodka różni się od tej określonej podczas badania USG przed porodem?

Jak rośnie brzuch w ciąży, czyli w którym miesiącu widać brzuch?

1 trymestr ciąży. Czego nie wolno ci robić w 1 trymestrze? 10 absolutnie zakazanych rzeczy

Kalkulator wagi w ciąży - sprawdź przyrost wagi w poszczególnych tygodniach ciąży

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza