NOWE TECHNOLOGIE: APLIKACJE na telefon dla mam: monitorowanie ciąży przez smartfona?

2013-04-24 16:34

Aplikacje na telefon związane z ciążą są coraz bardziej popularne u ciężarnych. Co dają takie aplikacje na telefon? To świetna pomoc, ale też prawdziwe źródło wiedzy. Aplikacje na telefon nie mogą jednak zastąpić profesjonalnego medycznego monitoringu!

ciaza aplikacja na telefon
Autor: thinkstockphotos.com Niemowlęta lepiej trzymać z daleka od smartfonów i tabletów.

Spis treści

  1. Aplikacja na telefon: na jakiej zasadzie działają?
  2. Aplikacje na telefon: możesz obserwować rozwój dziecka

Chcesz być świetnie poinformowana o przebiegu swojej ciąży? Ściągnij sobie aplikację na telefon! Wydaje się to takie proste. Współczesne rozwiązania technologiczne faktycznie są ogromnym udogodnieniem. Czy są jednak rzeczywistą pomocą czy tylko gadżetem? Zaletą tego typu aplikacji jest na pewno to, że przyszła mama ma dostęp do wiedzy zawsze przy sobie, a informację są spersonalizowane.

Aplikacja na telefon: na jakiej zasadzie działają?

Aplikacje ciążowe na telefon są łatwe w obsłudze i mają bardzo przyjemną grafikę. Nie powinno więc być problemu z ich obsługą. Na początek wystarczy wprowadzić swoje dane. Jedną z takich aplikacji jest np. Asystent Ciążowy. Jego obsługa jest banalnie prosta. Wprowadzasz pierwszy dzień ostatniej miesiączki i dalej wszystko oblicza się samo. Aplikacja podaje, który mamy tydzień i dzień ciąży, ile dni pozostało do porodu, jaka jest orientacyjna masa i wzrost dziecka dla danego tygodnia i co się u płodu kształtuje w danym tygodniu ciąży.

Aplikacje na telefon: możesz obserwować rozwój dziecka

Oprócz tekstowych informacji, aplikacje na telefon zawierają także zdjęcia płodu, wykonane wywnętrz macicy matki. Są to zdjęcia z USG oraz USG 3D. Możesz też dowiedzieć się z nich czego spodziewać się na danym etapie ciąży. Aplikacje na telefon to doskonałe udogodnienie dla kobiet. Niektóre aplikacje pozwalają nawet monitorować skurcze! To szczególnie ważne, kiedy mieszkamy daleko od szpitala. Informacje o stanie swojej ciąży możesz też umieścić na portalach społecznościowych. Oczywiście, jeśli czujesz taką potrzebę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza