Organizer na biurko: przyborniki i nadstawki utrzymają porządek

2021-09-03 10:38
organizer na biurko
Autor: Getty Images

Dobrze zorganizowana przestrzeń na biurku usprawni naukę, czy odrabianie lekcji. Dodatkowe kubeczki, czy przegródki na przybory papiernicze pozwolą też w utrzymaniu porządku. Co lepiej wybrać - ogranizer na biurko, czy może przybornik, albo nadstawkę na blat?

Organizer na biurko przyda się każdemu uczniowi, niezależnie od wieku. Uporządkowane biurko, to przecież sprawniesza nauka.

Jaki rodzaj organizera wybrać? Tradycyjny z półkami na zeszyty i kubkami na długopisy czy zwykły, mały przybornik na akcesoria piśmiennicze? A może pójść o krok dalej i postawić na nadstawkę na biurko? Podpowiadamy, jakie rozwiązania będą praktyczne.

Spis treści

  1. Zorganizowana przestrzeń na biurku, a zdrowa postawa
  2. Organizer na biurko - jaki wybrać?
  3. Organizery na biurka - przegląd 2021
Jak zrobić piórnik na biurko

Zorganizowana przestrzeń na biurku, a zdrowa postawa

Warto pamiętać, że porządek na biurku, to nie tylko kwestia sprawnej nauki. Gdy dziecko nie ma miejsca na blacie, bo zajmują je poroskładane przybory papiernicze, a w razie nauki zdalnej, także np. laptop, to bardzo prawdopodobne, że zacznie przybierać wykrzywioną, nieprawidłową postawę przy biurku.

Zobacz też: Pokój ucznia - jak go urządzić, by był ładny i funkcjonalny?

Oprócz dobrze dobranego krzesła do biurka i wysokości blatu, to także odpowiednia ilość wolnej przestrzeni jest istotna w zachowaniu zdrowej postawy ciała podczas siedzenia przy biurku. 

Organizer na biurko - jaki wybrać?

Nie da się ukryć, że samym organizerem, również można zagracić blat na tyle, by stał się niewygodny do pracy. Dlatego rodzaj organizera trzeba dostosować właśnie do rozmiarów blatu.

  • Na małe biurka - najlepsze będą przyborniki, o niewielkich rozmiarach, które zorganizują najpotrzebniejsze długopisy, kredki, markery itp. Książki i zeszyty przy takich biurkach, lepiej trzymać na półkach w okolicy blatu.
  • Na szerokie biurka - długie (powyżej 120 cm) i wąskie biurka będa idealne, by postawić na nich organizery. Można wybrać takie, które posegregują zeszyty i książki, oraz dodatkowo takie dedykowane mniejszym gadżetom. Wtedy planujemy przestrzeń na biurku tak, by po bokach mieć ogranizery, a na środku sporo wolnego miejsca do pracy.

Sprawdź: Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie biurka dla dziecka?

  • Głębokie biurka - na takich biurkach, o głębokości (powyżej 70 cm) zmieszczą się bez problemu nadstawki na biurko. Takie niepozorne szafeczki dadzą całą masę dodatkowego miejsca na podręczniki, zeszyty i całą resztę szkolnych gadżetów. 

Więcej poradników zakupowych i przeglądów nowości rynkowych znajdziesz na naszym nowym profilu facebookowym M jak Mama Zakupy. Serdecznie zapraszamy!

Organizery na biurka - przegląd 2021

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza