Organizer na biurko: przyborniki i nadstawki utrzymają porządek

2021-09-03 10:38

Dobrze zorganizowana przestrzeń na biurku usprawni naukę, czy odrabianie lekcji. Dodatkowe kubeczki, czy przegródki na przybory papiernicze pozwolą też w utrzymaniu porządku. Co lepiej wybrać - ogranizer na biurko, czy może przybornik, albo nadstawkę na blat?

organizer na biurko
Autor: Getty Images

Organizer na biurko przyda się każdemu uczniowi, niezależnie od wieku. Uporządkowane biurko, to przecież sprawniesza nauka.

Jaki rodzaj organizera wybrać? Tradycyjny z półkami na zeszyty i kubkami na długopisy czy zwykły, mały przybornik na akcesoria piśmiennicze? A może pójść o krok dalej i postawić na nadstawkę na biurko? Podpowiadamy, jakie rozwiązania będą praktyczne.

Spis treści

  1. Zorganizowana przestrzeń na biurku, a zdrowa postawa
  2. Organizer na biurko - jaki wybrać?
  3. Organizery na biurka - przegląd 2021
Jak zrobić piórnik na biurko

Zorganizowana przestrzeń na biurku, a zdrowa postawa

Warto pamiętać, że porządek na biurku, to nie tylko kwestia sprawnej nauki. Gdy dziecko nie ma miejsca na blacie, bo zajmują je poroskładane przybory papiernicze, a w razie nauki zdalnej, także np. laptop, to bardzo prawdopodobne, że zacznie przybierać wykrzywioną, nieprawidłową postawę przy biurku.

Zobacz też: Pokój ucznia - jak go urządzić, by był ładny i funkcjonalny?

Oprócz dobrze dobranego krzesła do biurka i wysokości blatu, to także odpowiednia ilość wolnej przestrzeni jest istotna w zachowaniu zdrowej postawy ciała podczas siedzenia przy biurku. 

Organizer na biurko - jaki wybrać?

Nie da się ukryć, że samym organizerem, również można zagracić blat na tyle, by stał się niewygodny do pracy. Dlatego rodzaj organizera trzeba dostosować właśnie do rozmiarów blatu.

  • Na małe biurka - najlepsze będą przyborniki, o niewielkich rozmiarach, które zorganizują najpotrzebniejsze długopisy, kredki, markery itp. Książki i zeszyty przy takich biurkach, lepiej trzymać na półkach w okolicy blatu.
  • Na szerokie biurka - długie (powyżej 120 cm) i wąskie biurka będa idealne, by postawić na nich organizery. Można wybrać takie, które posegregują zeszyty i książki, oraz dodatkowo takie dedykowane mniejszym gadżetom. Wtedy planujemy przestrzeń na biurku tak, by po bokach mieć ogranizery, a na środku sporo wolnego miejsca do pracy.

Sprawdź: Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie biurka dla dziecka?

  • Głębokie biurka - na takich biurkach, o głębokości (powyżej 70 cm) zmieszczą się bez problemu nadstawki na biurko. Takie niepozorne szafeczki dadzą całą masę dodatkowego miejsca na podręczniki, zeszyty i całą resztę szkolnych gadżetów. 

Więcej poradników zakupowych i przeglądów nowości rynkowych znajdziesz na naszym nowym profilu facebookowym M jak Mama Zakupy. Serdecznie zapraszamy!

Organizery na biurka - przegląd 2021

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza