Najwygodniejsze krzesła do biurka dla dzieci. Zobacz RANKING 2021

2021-02-03 14:58 Natalia Kosznik
Najwygodniejsze krzesła do biurka dla dzieci.
Autor: Getty images Zobacz RANKING krzeseł do biurka dla dzieci na 2021 rok

Wybór krzesła biurowego dla dziecka to bardzo istotna sprawa. Nauka i odrabianie lekcji zajmuje sporą część życia małego człowieka, zwłaszcza w dobie pandemii i zdalnego nauczania. Warto więc, by dziecko miało zapewniony pełen komfort. Jakie krzesła do biurka dla dzieci będą zdrowe dla kręgosłupa, wygodne, a przy tym estetyczne i praktyczne?

Krzesło do biurka dla dzieci musi być dobre i wygodne. Długie godziny spędzone na zdalnym nauczaniu i podczas odrabiania lekcji mogą bardzo źle wpływać na zdrowie całego ciała.

Wbrew pozorom, nieodpowiednio dobrane siedzisko może obciążać nie tylko kręgosłup, ale także nogi, a co za tym idzie – krążenie. Zła postawa ramion usztywnia z kolei kark, a w konsekwencji może powodować nawet migrenowe bóle głowy.

Przemyślane dobranie krzesła do biurka dla dzieci to zatem inwestycja w ich dobre samopoczucie, sprawniejszą naukę i to, by w przyszłości były zdrowymi ludźmi. Sprawdzamy więc, jakie wymogi powinno spełniać krzesło biurowe dla dziecka i szukamy idealnych modeli.

Spis treści

 1. Jaka jest prawidłowa postawa przy biurku?
 2. Idealne krzesła do biurka dla dzieci, czyli jakie?
 3. Krzesła biurowe dla dzieci – kwestie estetyczne i praktyczne
 4. Nasz RANKING krzeseł do biurka dla dzieci

Jaka jest prawidłowa postawa przy biurku?

Przyjmując odpowiednią pozycję przy biurku, dziecko nie będzie nadwyrężało swojego kręgosłupa. Właściwe dobranie krzesła do biurka dla dzieci, które wymusi taką pozycję, wyeliminuje ryzyko powstania wad postawy. Jakie więc jest prawidłowe ułożenie ciała w pozycji siedzącej podczas pracy przy biurku?

 • Proste plecy - dziecko nie powinno się garbić, krzesło nie może być więc za wysokie względem biurka, bo spowoduje to nachylanie się nad biurkiem.
 • Kolana ugięte pod kątem 90 stopni  - tu oprócz wysokości, ważna jest też odpowiednia głębokość siedziska.
 • Stopy równo oparte o ziemię – dobrze dopasowana do długości łydek dziecka wysokość siedziska sprawi, że stopy nie będą wisiały w powietrzu, jak to się dzieje w przypadku zbyt wysokiego krzesła. Nie będzie też konieczności prostowania nóg lub zbytniego ich zginania, co jest normą przy krzesłach zbyt niskich.
 • Przedramiona oparte w kącie 90 stopni – taka pozycja ramion nie powoduje podnoszenia do góry barków, a co za tym idzie nie spina karku i mięśni głowy. Ważna jest więc odległość między siedziskiem, a blatem biurka. Czasami przydatne mogą też okazać się podłokietniki. 

Idealne krzesła do biurka dla dzieci, czyli jakie?

Krzesło biurowe dla dziecka powinno rosnąć razem z nim i służyć nawet przez 5 lat. Dobre krzesło, będzie droższe, ale wbrew pozorom bardziej opłacalne, bo nie będzie wymagało szybkiego wymienienia na nowe. Na co zwracać uwagę?

 • Regulacja wysokości siedziska – dzięki niej, nogi dziecka będą w odpowiednim kącie, mimo upływu czasu i rośnięcia dziecka.
 • Możliwość regulacji oparcia – najbardziej zaawansowane modele mają regulowane oparcie, które można dostosować do długości pleców. Zdarzają się także krzesła do biurka dla dzieci wyposażone w możliwość takiego manewrowania oparciem, by modyfikować głębokość siedziska. Odpowiednio głębokie siedzisko również wymusza dobrą postawę przy pracy siedzącej.
 • Podnóżek – niektóre krzesła biurowe dla dzieci wyposażone są w podnóżek. Dzięki niemu łatwo dostosować krzesło nawet do za dużego biurka. To idealna opcja dla tych, którzy już przedszkolakowi chcą kupić dobry fotel biurowy na długie lata. Wraz z wiekiem dziecka, taki podnóżek można zdemontować, zamiast zmieniać krzesło na nowe.
 • Podłokietniki – nie są one niezbędne, ale bardzo przydatne. Dziecko przy biurku nie tylko pisze, odrabia lekcje czy czyta. Podłokietniki przydadzą się zwłaszcza podczas nauki zdalnej, gdy dziecko siedzi i jedynie słucha nauczyciela. Będzie mogło wówczas przyjąć wygodną, relaksującą pozycję.

Krzesła biurowe dla dzieci – kwestie estetyczne i praktyczne

Wiadomo, że estetyka również jest istotna przy wyborze takiego mebla, jakim jest krzesło do biurka. Warto więc postawić na model, który będzie ponadczasowy kolorystycznie, lub będzie miał możliwość szybkiej zmiany obicia.

Krzesła do biurka dla dzieci powinny być też wykonane z łatwo czyszczącego się materiału, gdyż z pewnością będą wielokrotnie zabrudzane farbami, flamastrami etc.

Kolejną kwestią jest to, czy krzesło ma być wyposażone w obrotowe siedzisko i kółka. Od lat takie modele są najbardziej popularne do pracy i nauki, bo umożliwiają łatwe i szybkie przemieszczenie się, wstawanie, dosuwanie się do biurka itp. Dla bezpieczeństwa najmłodszych dzieci, można rozpatrzeć model z blokadą tychże funkcji.

Czytaj również: Jak wybrać biurko dla pierwszaka? Pomysły dla najmłodszych uczniów

Meble, które rosną wraz z dzieckiem – łóżka, szafy, szafki, biurka, fotele, krzesła

Wady postawy u dzieci: skolioza, lordoza, kifoza

Nasz RANKING krzeseł do biurka dla dzieci

Po rozpatrzeniu wszystkich aspektów zdrowotnych, praktycznych i estetycznych, wybraliśmy 5 modeli krzeseł biurowych dla dzieci.

Fun Desk fotel ortopedyczny dla dziecka Primavera 1
Fun Desk fotel do biurka Primavera1

Autor: Ceneo

krzesło do biurka

Plusy:

- ma dość subtelny design jak na fotel ortopedyczny

- regulowana wysokość i głębokość siedziska oraz wysokość oparcia

- krzesło posiada blokadę kółek, co podnosi poziom bezpieczeństwa przy użytkowaniu przez małe dzieci

- cena nie jest wygórowana, jak na fotel ortopedyczny

Minusy:

- fotel dostępny tylko w 2 wersjach kolorystycznych

- brak podłokietników

Ergodesk krzesło dla dzieci comf-pro Speed Ultra
Krzesło dla dzieci Ergodesk Speed Ultra

Autor: Ceneo

krzesło do biurka

PLUSY:

- unikatowy projekt oparcia na zasadzie piłki do jogi Swiss Ball dostosowuje się do każdego kształtu pleców i stawia opór przy nacisku zapewniając maksymalną wygodę

- wielostopniowa regulacja umożliwia nie tylko dostosowanie wysokości i głębokości siedzenia oraz wysokości oparcia, ale nawet kąta nachylenia oparcia w 7 stopniowej skali

- siedzisko ma zdejmowaną tapicerkę, nadającą się do prania

- kółka mają opcję blokady

- fotel został zaprojektowany dla wzrostu od 120 do 180 cm, a jego maksymalny udźwig to 100 kg, może więc służyć całej rodzinie

MINUSY:

- bardzo wysoka cena

- brak podłokietników

- dość toporny design

Unique krzesło obrotowe dziecięce Rookee
Unique krzesło obrotowe dziecięce Rookee

Autor: Ceneo

krzesło do biurka

PLUSY:

- wyjątkowo przyjemny, delikatny design jak na w pełni regulowane krzesło z możliwością zmiany wysokości i głębokości siedziska, a także wysokości oparcia

- krzesło posiada podnóżek, dzięki czemu nada się nawet dla bardzo małych dzieci

- podłokietniki zwiększają komfort użytkowania

- maksymalne obciążenie to 100 kg

- tapicerka dostępna w aż 18 kolorach

MINUSY:

- cena jest dość wysoka, ale nie najwyższa wśród tej klasy krzeseł do biurka

Fundesk fotel Diverso
Fundesk fotel Diverso

Autor: Ceneo

krzesło do biurka

Fundesk fotel Diverso:

PLUSY:

- odpowiednie dla dzieci już od 4 roku życia

- bezpieczne koła blokujące się pod obciążeniem

- regulowana głębokość i wysokość siedziska, a także wysokość oparcia

- możliwość dokupienia pokrowca, który uchroni przed zniszczeniem

MINUSY:

- niewielki wybór kolorystyczny

- mało subtelny design

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE