Ten sposób będą powtarzać twoje wnuki. Mama pokazała, jak odświeżyć naszywki na t-shirtach

2024-06-10 15:01

Bluzka dobra, ale poszarpane naszywki psują efekt? To problem nie tylko z dziecięcymi ubraniami, ale i z tymi z szaf dorosłych. Na szczęście jest na to sposób. Ten life-hack zapamiętasz na zawsze. T-shirty ze zniszczonymi naszywkami już nigdy nie pójdą na szmaty.

T-shirty ze starymi naszywkami już nigdy nie pójdą na szmaty
Autor: Getty Images T-shirty ze starymi naszywkami już nigdy nie pójdą na szmaty

Dziecięca garderoba to bezustanne źródło pracy dla rodziców. Gdy skończy się okres, w którym dziecko niemal z miesiąca na miesiąc potrzebuje większych rozmiarów ubrań, stajemy przed nowym wyzwaniem. Utrzymaniem dziecięcych ubranek w "przyzwoitym" stanie. Przetarcia na kolanach, uporczywe plamy, ale też niska trwałość ulubionych ubranek dziecka. Każdy chyba kojarzy t-shirty z naszywkami, które porwały się i psują efekt. 

Choć sama bawełna jest w dobrym stanie, kolory nie wyblakły, to postrzępiona naszywka, w której np. buzia Marshalla z Psiego Patrolu, albo znaczek Marvela są już w kilku częściach, nie wygląda już dobrze. Takie ubranko zdaniem wielu nadaje się już tylko do noszenia po domu lub zmiany sposobu użytkowania na ścierkę, jak to bywa w większości domów. 

Ta mama wymyśliła jednak sposób, dzięki któremu naszywki można poddać renowacji. Ten life-hack zapamiętasz na całe życie, jesteśmy tego pewne. 

Zobacz: Każde dziecko chciałoby co innego na obiadek? Ten life-hack zmieni wasze życie

"Jak zrobić fajne urodziny dla dziecka w domu?" - Królowe Matki odc. 8

Zobacz: Ciepłe dni to owady w domu i panika dzieci? Poznaj 5 sposobów, by okiełznać inwazję

Jak odnowić nadruk na koszulce?

Koszulki z nadrukami bywają lepiej i gorzej wykonane. Są takie naszywki, które pozostaną całe, nawet jeśli koszulka będzie już mieć dziury w materiale... Bywa jednak tak, że nadruk jest wadliwy - cienki, niedostatecznie nagrzany, lub wykonany na zbyt rozciągliwej tkaninie. 

Jak doprowadzić taki, który się postrzępił do pierwotnego stanu? Zdziwisz się jakie to proste. Mama pochodząca z Niemiec, Denise Goernandt, która na swoim instagramowym profilu gromadzi prawie 65 tysięcy obserwatorów, pokazała swój sposób na renowację naszywek. Co będzie potrzebne? Przygotuj:

  • zmywacz do paznokci z acetonem lub sam aceton;
  • wacik;
  • papier do pieczenia;
  • nagrzane żelazko.

Tak odnowisz naszywki na odzieży krok po kroku

Wacik lub patyczki do uszu nasącz zmywaczem i delikatnie pocieraj w miejscach naszywek. Pamiętaj tylko by założyć rękawiczki, bo zmywacz zniszczy nie tylko zwykły lakier, ale i manicure hybrydowy. Aceton lekko rozpuści naszywkę i sklei postrzępione elementy. Następnie rozłóż t-shirt równo na desce do prasowania, przyłóż do naszywki papier do pieczenia i dokładnie wyprasuj miejsce z naszywką. Gotowe. T-shirt będzie jak nowy. 

Koniecznie przekażcie ten life-hack innym mamom!