Walkie talkie dla dzieci - krótkofalówki do zabaw specjalnych

2021-08-31 19:02

Walkie talkie dla dzieci, to gadżet, który ucieszy nie tylko najmłodszych. Umożliwia zabawy, które pochłoną całą rodzinę. Krótkofalówki mogą też spełniać funkcje praktyczne. Zobacz, czy warto je kupić i na co zwracać uwagę przy wyborze.

walkie talkie dla dzieci
Autor: Getty Images

Dzieci kochają kreatywne zabawy, albo takie, które wymagają dużej aktywności. Właśnie do takich zabaw przyda się walkie-talkie dla dzieci. Czy warto je kupić? Zaraz udowodnimy, że przyda się do zdecydowanie większej ilości zabaw i rodzinnych form spędzania wolnego czasu, niż możesz sobie wyobrazić. Zobacz nasz przegląd krótkofalówek dla dzieci. 

Spis treści

  1. Walkie talkie dla dzieci - czy to gadżet wart kupienia?
  2. Walkie talkie - do czego mogą się przydać krótkofalówki?
  3. Na co zwrócić uwagę przed zakupem walkie talkie?
Bezpieczne zabawki

Walkie talkie dla dzieci - czy to gadżet wart kupienia?

To, czy warto mieć w domu krótkofalówki, zależy w dużej mierze od temperamentu dziecka i ogólnie całej rodziny. Jeśli mamy w domu małego myśliciela, czy romantyka, który zaczytuje się w książkach, uwielbia rysować i jest domatorem, to walkie talkie może okazać się zbędnym gadżetem. 

Zobacz też: Konsola dla dziecka - jakie urządzenie do gier wybrać?

Jeśli jednak dziecko to zwiercona dusza, która biega, uprawia sporty, kocha kreatywne zabawy z rówieśnikami, to krótkofalówki z pewnością przypadną mu do gustu. Podobnie jak całej jego rodzinie, jeśli ten temperament odziedziczył po rodzicach i rodzeństwie. 

Walkie talkie - do czego mogą się przydać krótkofalówki?

Walkie talkie dla dzieci przyda się już maluchom od 3-4 lat, a także starszym dzieciom, nastolatkom, a nawet dorosłym. W zależności od modelu, jaki wybierzemy, ich funkcja może być tylko zabawowa, ale też w pełni rekreacyjna, przydatna w sportach, rodzinnych wyjazdach, a nawet w pilnowaniu dzieci. Do czego wykorzystamy krótkofalówki?

Sprawdź: Deskorolki - fiszki, deskorolki elektryczne i klasycznme deskorolki dla dzieci

  • Do zabaw w odgrywanie ról - w końcu dzieci dobrze wiedzą, chociażby z bajek, że krótkofalówek na co dzień używa policja, straż pożarna, czy inżynierowie na budowach. 
  • Do zabaw na świeżym powietrzu - zabawa w chowanego, czy podchody nabierze z krótkofalówką nowego, ciekawszego wymiaru.
  • Do uprawiania sportów - w rodzinach z nastoletnimi dziećmi, krótkofalówki mogą przydać się podczas wypraw rowerowych, spływów kajakowych, jazdy na nartach. Komunikowanie się będzie wtedy proste i szybkie a jednocześnie dzieci będą pod kontrolą.
  • Do usamodzielniania dziecka - walkie talkie może przydać się do samodzielnej zabawy dziecka na przydomowym ogródku, czy beztroskiej zabawy na zamkniętym ośrodku podczas wakacji. Wystarczy, że rodzic ma drugą krótkofalówkę i w każdej chwili może skontaktować się z dzieckiem.  

Dowiedz się: Słuchawki dla dziecka - jakie wybrać, by dobrze służyły do zabawy i nauki? [RANKING 2021]

Na co zwrócić uwagę przed zakupem walkie talkie?

Jeśli walkie talkie ma służyć do zabaw młodszych dzieci, warto sprawdzić, czy urządzenie działa również na zamkniętych powierzchniach. Brak takiej możliwości może rozczarować malucha. Większość modeli ma możliwość rozmowy w pomieszczeniach, jednak wówczas zasięg jest dużo krótszy.

Przeczytaj także: Zegarek dla dziecka - nowoczesny i funkcjonalny. Jaki zegarek wybrać na prezent?

Jeśli krótkofalówka będzie używana do uprawiania sportów, albo do zabaw np. w podchody, dobrze by miała specjalny uchwyt do zawieszenia na smyczy, czy przywieszenia do szlufki od spodni.