Zabawki basenowe - pontony, piłki, materace, zabawki basenowe dla niemowląt

2021-06-16 15:12

By zabawa w basenie ogrodowym nie nudziła się tak szybko, warto przemyśleć zakup zabawek do basenu. Czym może bawić się starszak, a co zainteresuje niemowlę? Oto gotowe propozycje!

Zabawki basenowe
Autor: Getty images Zabawki na basen

Niezależnie od tego, czy wybieracie się na rodzinny wyjazd na wakacje do hotelu, w którym będzie basen dla gości, czy stawiacie na zabawę w ogrodzie - te zabawki umilą czas maluchom.

Starsze dzieci z pewnością chętnie pograją w piłkę, także... siatkową, a czym zająć niemowlę na basenie? W małym dmuchanym baseniku ogrodowym świetnie sprawdzą się zabawki, których dziecko używa w wannie. Wszelkie kubeczki, sitka (także używane w piaskownicy), pistolety na wodę przydadzą się także i tutaj. 

Jeśli basen ogrodowy nie posiada zjeżdżalni, warto ją dokupić. Maluch będzie miał wielką frajdę, gdy (z twoją pomocą) wyląduje w wodzie. Koniecznie pamiętaj o tym, by dziecko bawiło się pod nadzorem osoby dorosłej. Nie tylko niemowlę czy przedszkolak - na 10-latka także trzeba mieć oko.

Spis treści

  1. Pontony basenowe
  2. Piłki do basenu
  3. Zabawki basenowe dla niemowląt i najmniejszych dzieci
  4. Zabawki basenowe - wybór redakcji

Pontony basenowe

Pontony można kupić w każdej nadmorskiej miejscowości turystycznej, ale jeśli szykujecie się na zabawę w większym basenie - warto kupić ponton np. w sklepie internetowym. Wybór wzorów i kształtów jest ogromny, a o ich popularności nie trzeba nikogo przekonywać. Co roku w wakacje także dorośli chętnie fotografują się na pontonach w kształcie flaminga, łabędzia czy jednorożca.

Wybierając ponton na basen nie musisz kupować takiego, w którym mieści się dziecko z dorosłym. W ogrodowym basenie dziecko może siedzieć w pontonie samo, jedynie podtrzymywane lub nadzorowane przez osobę dorosłą. Dziecko może leżeć w pontonie rekreacyjnym na brzuchu, odpychając się rękoma i nogami. Do zabawy w basenie dla kilkorga dzieci można kupić większy ponton, a do niego dokupić wiosła. Takie rozwiązanie sprawdzi się w dużym basenie.

Możesz także zdecydować się na zakup pontonu z dodatkami - np. z daszkiem, z kierownicą, w kształcie zwierzątka.

Piłki do basenu

Możecie wykorzystać lekkie gumowe piłki lub większe, plażowe. Ważne, by piłka nie przeciekała, była lekka, dzięki czemu będzie unosić się na wodzie. Dobrym wyborem będzie piłka z wypustkami. Dzięki nim nie wypada tak łatwo ze śliskich rąk.

Oprócz typowych piłek do basenu, warto kupić także specjalny zestaw do gry w koszykówkę lub w siatkówkę. Ceny dmuchanych zestawów zwykle nie przekraczają 40 złotych.

Zabawki basenowe dla niemowląt i najmniejszych dzieci

Najmłodsze dzieci chętnie zajmą się przelewaniem wody z kubeczka do kubeczka, cedzeniem mniejszych zabawek czy łowieniem rybek. Zestaw do łowienia rybek to świetny pomysł na zabawę dla malucha. 

Dobrymi zabawkami na basen dla rocznego czy dwuletniego dziecka są także te, których dziecko używa w piaskownicy. Można wykorzystać także pistolet na wodę używany w lany poniedziałek. Warto wybierać takie zabawki, do których dziecko samodzielnie będzie potrafiło nalać wody.

Zabawki basenowe - wybór redakcji

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza