Nauka zegara - jak nauczyć dziecko odczytywania godzin [FILM]

2014-10-07 14:23

Nauka zegara dla dzieci to często dobra zabawa. Już od najmłodszych lat warto uczyć dziecko rozumienia pojęcia czasu. Można to robić na wiele sposobów, jednak najlepszych z nich jest oczywiście zabawa. Zobaczcie, jak nauczyć dziecko odczytywania godzin na zegarze!

Zegar
Autor: thinkstockphotos.com Aby nauczyć dziecko odczytywania godzin na zegarze, trzeba mu wytłumaczyć, jaka jest różnica między dniem a nocą.

Naukę zegara - od tego zacznij

- Najlepiej jest zacząć od zdolności wychwytywania tego, co się powtarza - radzi Małgorzata Kwiatkowska. - Są to zabawy w przemienność dnia i nocy, czyli np. w różne czynności, które wykonujemy w dzień - mówi.

Aby nauczyć dziecko odczytywania godzin na zegarze, trzeba mu wytłumaczyć, jaka jest różnica między dniem a nocą. Najłatwiej to zrobić na przykładzie codziennych czynności, które samo wykonuje. Powinno więc wiedzieć, że dzień jest wtedy, kiedy wstaje z łóżka, je śniadanie, bawi się. Noc natomiast zapada wtedy, kiedy bierze kąpiel i kładzie się spać.

- Kolejną metodą jest sprawdzanie, ile czasu zajmują różne czynności w przedszkolu, np. od śniadania do leżakowania - mówi. - Dziecko jeszcze nie wie, ile upłynęło czasu, ale nauczyciel wytłumaczy mu to na zegarze - dodaje.

Zobaczcie, jak jeszcze inaczej można nauczyć dziecko odczytywania godzin!

Polecamy też:

Jak nauczyć dziecko alfabetu?

Jak nauczyć dziecko przepraszać?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza