5 największych mitów na temat rozwoju dziecka. Wyrzuć je do kosza, a odetchniesz z ulgą

2022-11-10 10:51

Rodzicielstwo to ciężka praca, więc nie warto dodawać sobie niepotrzebnego stresu. A taki na pewno się pojawi, gdy zaczniemy słuchać mitów na temat rozwoju naszego dziecka. Oto kilka z najczęściej powtarzanych nieprawdziwych teorii, które można od razu wyrzucić do śmietnika.

Mama czytająca z dzieckiem książeczkę
Autor: Getty images Mity na temat rozwoju twojego dziecka. Też wpadłaś w ich pułapkę?

Nigdy w historii rodzice nie mieli dostępu do tylu informacji dotyczących rozwoju dziecka, co teraz. Ma to swoje dobre strony – bardziej świadomi rodzice to lepsi rodzice - ale i wady. Często wpadamy w pułapkę teorii, które krążą w mediach czy w internecie, a które nie są prawdziwe.

Większość tych teorii jest nie tylko fałszywa, ale i szkodliwa, a to może nas sporo kosztować. Nie zdając sobie sprawy z nieprawdziwości teorii, zaczynamy się denerwować, stresować, widząc, że nasze dziecko odbiega od tego, co „powinno robić" czy jakie "powinno być". Oto 5 najczęstszych mitów dotyczących rozwoju dziecka - pułapek, w które łatwo wpaść.

Czytaj również: Czy można i warto przyspieszać rozwój dziecka? Zobacz, jak robić to mądrze

Kamienie milowe samoopieki - gdy dziecko je osiągnie, twoje życie stanie się łatwiejsze

Mity na temat rozwoju twojego dziecka

Rozwój dziecka w 1. roku życia
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza