Protesty i histerie u malucha, gdy pora iść spać to u was norma? Ta mama podzieliła się genialnym sposobem

2022-12-30 15:09

Życie z maluchem pod jednym dachem nie zawsze jest łatwe. Zwłaszcza w porze wieczornej, która w wielu domach kończy się płaczami, ucieczkami z łóżka i szarpaniem rodzica próbującego utulić do snu. Spanie dla małych dzieci to strata czasu. A im bardziej zmęczone tym trudniej im się położyć. Ten sposób warto wypróbować. Być może uda się wam raz na zawsze pożegnać wieczorne horrory rodzinne.

płacze przed snem
Autor: Getty Images/ TikTok screenshot Wiele dzieci nie chce szykować się do spania i zawsze kończy się to histerią.

Dziecięce histerie przed położeniem się spać to norma w wielu domach. Między 1., a 4. rokiem życia maluchy rozwijają się bardzo intensywnie. Ich system nerwowy nie nadąża za mnogością emocji, które dzieją się w ich umysłach. Dziecko łaknie nowych doświadczeń, ale to wszystko go męczy i przestymulowuje. A im bardziej zmęczone, tym bardziej drażliwe i trudniej mu zasnać. Nic dziwnego, że rodzicowi wyjątkowo ciężko wybrnąć z tak patowej sytuacji. 

Jak sobie radzić z wieczornymi histeriami przed snem? Ta mama wykorzystała typową dla maluchów cechę, by je przechytrzyć, gdy nadchodzi wieczór. To takie proste, a znając klasyczne przypadki zbuntowanych maluchów - rzeczywiście ma szansę zadziałać na większość z nich. 

Sprawdź: Wczuj się w sytuację dwulatka. Zakład, że niejeden dorosły wpadłby czasem w histerię?

10 przykazań dobrego snu

Przeczytaj: Mówią "uspokój się" i już jesteś spokojna? Nie i do dziecka też to nie trafi, ale są skuteczne słowa

Alisha Denke znana na TikToku jako @alishadenke wyjaśniła, że ​​czasami jej syn, jak wiele innych dzieci ma napady złości, kiedy nadchodzi pora spania. Wymyśliła więc sztuczkę, która pomaga zapobiegać konfliktom i sprawia, że ​​proces pójścia spać przebiega o wiele płynniej i spokojniej. Cały sekret tkwi w możliwości... wyboru.

Nie raz już pisałyśmy o tym, że zbuntowane maluchy współpracują zdecydowanie lepiej, gdy czują, że mają wpływ na swoje życie. Danie choć niewielkiego wyboru, jak decyzja o piżamce, którą założy, potrafi zdziałać cuda.

W wiralowym wideo Denke opowiedziała, jak drukuje dwie listy opcji rutynowych czynności przed snem dla swojego syna i pozwala mu wybrać tę, którą chce. Chociaż najważniejsze elementy rutyny znajdują się na obu listach (kąpiel, mycie zębów, korzystanie z nocnika), istnieją pewne czynniki różnicujące, które sprawiają, że jej syn ma poczucie kontroli.

Film, który ma obecnie ponad 440 000 wyświetleń i ponad 65 000 polubień, zebrał setki komentarzy od rodziców. Większość twierdzi, że metoda rzeczywiście działa. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza