Przedszkola Warszawa Ochota - lista przedszkoli publicznych

2020-02-03 14:11

Ochota to dzielnica, w której funkcjonuje 20 przedszkoli państwowych, w tym kilka integracyjnych. Większość z nich to placówki z długoletnim stażem, które mają tradycję i doświadczenie w pracy z dziećmi. Oto lista przedszkoli na Ochocie.

Przedszkole 5
Autor: Getty images

Spis treści

 1. Przedszkole nr 59
 2. Przedszkole nr 61
 3. Przedszkole nr 66
 4. Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 70
 5. Przedszkole nr 99 im. Misia Wojtka
 6. Przedszkole nr 100
 7. Przedszkole nr 101
 8. Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 102
 9. Przedszkole nr 111
 10. Przedszkole nr 114
 11. Przedszkole nr 176
 12. Przedszkole nr 225
 13. Przedszkole nr 239
 14. Przedszkole nr 241
 15. Przedszkole nr 248
 16. Przedszkole nr 255
 17. Przedszkole nr 293
 18. Przedszkole Integracyjne nr 312
 19. Przedszkole nr 315 im. Zbigniewa Rychlickiego
 20. Przedszkole Integracyjne nr 404

Przedszkole nr 59

ul. Pruszkowska 10, 02-119 Warszawa, tel. 22 823 51 07

Placówka położona w cichej okolicy, usytuowana w wolnostojącym budynku z pięknie zakrzewionym ogrodem. Dzieci znajdą w nim plac zabaw z bezpiecznymi i atrakcyjnymi zabawkami. Przedszkole ma 4 sale do zajęć, wyposażone w kolorowe meble, pomoce dydaktyczne i kąciki tematyczne, salę gimnastyczną, gabinet logopedyczno–psychologiczny oraz własną kuchnię, w której przygotowywane są posiłki dla podopiecznych. Mottem kadry, jak napisano na stronie placówki jest poszanowanie godności dziecka, umiejętności współdziałania z dzieckiem, motywowanie i zaspakajanie jego potrzeb.

Przedszkole nr 61

ul. Lelechowska 7, 02-351 Warszawa, tel. 22 822 12 83

Placówka nosi nazwę Zielonego Przedszkola, ze względu na piękny ogród, który otacza jego budynek. Znajduje się w nim plac zabaw, ale i sad, ogródek kwiatowy oraz drzewa i krzewy, które służą maluchom do obserwacji przyrody i zachodzących w niej zmian. Przedszkole istnieje od 1955 roku i zyskało sobie renomę w dzielnicy. Liczy 4 oddziały, w których przebywają dzieci od 3. do 6. roku życia. Atutem palcówki są prowadzone zajęcia adaptacyjne, dla nowo przyjętych dzieci.

Przedszkole nr 66

ul. Grójecka 93, 02-101 Warszawa, tel. 22 822 19 48

Przedszkole czynne jest od godziny 7:00 do 17:00. Oprócz realizacji programu wychowania przedszkolnego, dzieci mają możliwość uczestnictwa w zajęciach dodatkowych: lekcjach matematycznych, korektywie, rytmice i w zajęciach nauki języka angielskiego. Wykwalifikowana i stale kształcąca się kadra organizuje dla maluchów koncerty, wizyty w bibliotece, spotkania z weterynarzem i inne atrakcje, które pozwalają na wszechstronny rozwój dzieci.

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 70

ul. Rokosowska 2, 02-348 Warszawa, tel. 22 822 23 21

Placówka usytuowana jest na tzw. starej Ochocie. To przestronny budynek, pełen przestronnych i doskonale wyposażonych sal dla dzieci, z salą gimnastyczną ze sprzętem do terapii sensorycznej oraz gabinetem specjalistycznym, w którym podopieczni znajdą pomoc logopedy, psychologa i rehabilitanta. Przedszkole otacza wielki ogród. Placówka zapewnia wszechstronny rozwój zarówno zdrowych dzieci, jak i tych z rozmaitymi dysfunkcjami, uczy akceptacji i tolerancji. W przedszkolu prowadzone są zajęcia adaptacyjne dla przyszłych wychowanków.

Przedszkole nr 99 im. Misia Wojtka

ul. Siewierska 3, 02-360 Warszawa, tel. 22 822 23 32

Przedszkole położone między blokami ma duży, zielony ogród z placem zabaw, na którym dzieci spędzają dużo czasu. Przestronne kolorowe sale wypełnione są zabawkami, pomocami dydaktycznymi oraz kącikami tematycznymi, w których dzieci spontanicznie inicjują zabawę. Przedszkole posiada własną kuchnię, w której przygotowywane są posiłki na bazie zdrowych produktów i ziół. W ciągu roku dzieci biorą udział w akcji "Cała Polska czyta dzieciom", zabawach, przedstawieniach i innych atrakcjach np. w balu karnawałowym.

Przedszkole nr 100

ul. Częstochowska 16/18, 02-344 Warszawa, tel.  22 822 12 52

Jest to duże przedszkole, w którym dzieci podzielone są na 10 grup, a opiekę nad nimi roztacza ponad 20 nauczycieli. Oferuje atrakcyjny program edukacyjny oparty na podstawie programowej oraz autorskich projektach poszczególnych pedagogów. Kadra nauczycielska ma wysokie kwalifikacje połączone z miłością do dzieci i wykonywanego zawodu. Placówka stawia na ścisłą współpracę z rodzicami, preferuje aktywny udział rodziców w pracy przedszkola. Gazetka przedszkolna „Słoneczko” relacjonuje najważniejsze wydarzenia z życia społeczności i dostarcza informacji na temat realizacji programu nauczania

Przedszkole nr 101

ul. Chotomowska 3, 02-345 Warszawa, tel. 22 822 27 06

Zapewnienie jak najlepszej opieki i bezpieczeństwa, wszechstronny rozwój i indywidualne podejście do każdego dziecka i jego możliwości to przesłanie przedszkola. Placówka słynie z ciepłej atmosfery i programu, który pozwala maluchom zdobywanie wiedzy o świecie i przygotowanie do nauki w szkole – to wszystko odbywa się przy wykorzystaniu Metody Dobrego Startu, Metoda Ruchu Rozwijającego, Pedagogiki Zabawy i innych. Przedszkole zapewnia podopiecznym zajęcia dodatkowe z plastyki i tańca, udział w warsztatach, koncertach i przedstawieniach poza terenem placówki. 

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 102

ul. Siewierska 5/7, 02-360 Warszawa, tel. 22 822 11 57

Placówka jest jedną z najstarszych na Ochocie i ma długą tradycję, pielęgnowaną po dziś dzień przez pracującą tam kadrę. Przedszkole znajduje się w budynku mieszkalnym i zajmuje wyremontowany całkowicie parter i pierwsze piętro bloku. Na tej powierzchni mieszczą się sale zajęć, gabinety specjalistów, sala zabaw oraz Sala Doświadczania Świata. Do czterooddziałowego przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku 3–6 lat – każda z grup wiekowych ma własny plac zabaw, dostosowany do jej potrzeb i możliwości. Na terenie zielonym placówki znajduje się też ścieżka rowerowa z miasteczkiem ruchu drogowego. W placówce funkcjonuje grupa integracyjna.

Przedszkole nr 111

ul. bł. Ładysława z Gielniowa 9/11, 02-066 Warszawa, tel.  22 875 29 70

Przedszkole ma duży ogródek z zabawkami terenowymi i terenem zielonym do swobodnej zabawy. Dzieci podzielone są na pięć grup, oprócz zajęć programowych mają okazje uczestniczyć w wycieczkach i przedstawieniach organizowanych na zewnątrz palcówki. Misją przedszkola jest przygotowanie dzieci do nauki w szkole oraz zapewnienie im wszechstronnego rozwoju, kadra kładzie również nacisk na kształtowanie poczucia własnej wartości wśród podopiecznych oraz na naukę prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Wśród sukcesów przedszkola znajdują się wygrane w wielu konkursach dzielnicowych. 

Przedszkole nr 114

ul. Mariana Langiewicza 1/3, 02-071 Warszawa, tel. 22 825 11 94

Placówka liczy ok. 130 podopiecznych, podzielonych na 5 grup wiekowych. Wykwalifikowana kadra placówki stara się, aby maluchy nie tylko rozwijały się i zdobywały wiedzę, ale aby uczyły się również otwartości na innych i tolerancji. Przedszkole współpracuje z rodzicami, stawiając sobie za cel wspomaganie i utrzymanie dobrych relacji z rodzinami wychowanków. Opieka nad dziećmi sprawowana jest w godzinach od 7:00 do 18:00. W planie dnia znajduje się leżakowanie, które nie jest przeznaczone na sen, lecz na relaks przy czytaniu bajek lub słuchaniu muzyki.

Przedszkole nr 176

ul. Trzech Budrysów 24, 02-381 Warszawa, tel. 22 822 57 85

Przedszkole usytuowane jest w sąsiedztwie szkoły podstawowej. Mieści się w wolno stojącym budynku, z dużym ogrodem, na którym znajduje się plac zabaw. Przedszkole ma dobre opinie wśród rodziców, którzy chwalą kadrę za życzliwości i opiekuńczy stosunek do dzieci. Nauczycielki uczą maluchy higieny, zapewniają codzienną dawkę ruchu na świeżym powietrzu. Odpowiednio do potrzeb dzieci, leżakowanie znajduje się w programie młodszych grup, starsze dzieci mogą w tym czasie odpoczywać, czytając książeczki. Placówka organizuje wyjścia poza teren, spotkania z weterynarzem, zaprasza teatrzyki.

Przedszkole nr 225

ul. Stefana Bobrowskiego 5, 02-378 Warszawa, tel. 22 822 93 48

W placówce pracuje kilkunastu nauczycieli, którzy opiekują się dziećmi podzielonymi na 5 grup. Maluchy mogą uczestniczyć w wielu zajęciach dodatkowych finansowanych z budżetu burmistrza dzielnicy lub budżetu partycypacyjnego, np. nauka gry w szachy czy zajęcia teatralne. W przedszkolu prowadzone są też lekcje angielskiego, korektywa, religia i umuzykalnienie. Nauczyciele starają się promować zdrowy tryb życia realizując programy dotyczące higieny, ekologii. Przedszkole współpracuje z pielęgniarką, która prowadzi zajęcia dla dzieci dotyczące zdrowia. Posiłki przygotowywane są w kuchni zgodnie z programem zapobiegającym otyłości wśród dzieci. W każdej sali maluchy mają stały dostęp do wody mineralnej.

Przedszkole nr 239

Aleje Jerozolimskie 117A, 02-017 Warszawa tel.  22 629 23 83

Placówka usytuowana jest w samym centrum Warszawy, na tyłach budynku znajduje się zaciszny teren zielony odgrodzony budynkami od  ruchliwych Alei Jerozolimskich. Wykwalifikowana kadra prowadzi zajęcia stosując ciekawe metody i formy pracy oraz opierając się na znanych metodach wychowawczych, np.: “Metodzie Dobrego Startu”, “Pedagogice Zabawy” czy “Metodzie aktywnego słuchania muzyki według Batti Strauss”. W przedszkolu prowadzone są dodatkowe zajęcia z malarstwa, a prace powstałe w czasie lekcji trafiają na konkursy organizowane na terenie przedszkola i poza nim.

Przedszkole nr 241

ul. Księcia Trojdena 5B, 02-109 Warszawa, tel. 22 823 41 19

Przedszkole zlokalizowane jest z parterowym wolno stojącym budynku i otoczone dużym zadrzewionym i osłoniętym przed słońcem terenem, na którym dzieci mogą korzystać z zabawek ogrodowych, zjeżdżalni i domków do zabawy. W budynku znajduje się pięć jasnych sal wyposażonych w nowoczesne meble. Każda z sal posiada własną łazienkę oraz szatnię. Przedszkole ma własną kuchnię, w której przygotowywane są zdrowe i smaczne posiłki dla maluchów. Kadra tworzy miejsce z życzliwą, ciepłą atmosferą, dba o indywidualne potrzeby dzieci i wspiera rodziców w procesie wychowania. Coroczną tradycją jest organizowanie wielu uroczystości: pasowania przedszkolaków, jasełek, kiermaszy, Dnia dziadków oraz dnia mamy i taty czy festynów rodzinnych. 

Przedszkole nr 248

 ul. Karola Dickensa 5A,  02-107 Warszawa, tel. 22 224 62 52

Przedszkole znajduje się z wolno stojącym budynku otoczonym dużym terenem zielonym, zadrzewionym i wyposażonym z plac zabaw. Placówka ma pięć oddziałów. Każda grupa ma zajęcia we własnej sali, wypełnionej zabawkami i pomocami do nauki. Oprócz sal w budynku znajduje się gabinet logopedyczny oraz kuchnia, w której personel przygotowuje własne posiłki. Przedszkole pracuje w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego, ale korzysta również z autorskich programów, jak „Owce w sieci” mówiący o zagrożeniach internetu w odniesieniu do dzieci czy udział w Festiwalu Teatrzyków Przedszkolnych. Maluchy mają okazję udziału z zajęciach dodatkowych z języka angielskiego, umuzykalnienia i korektywy.  

Sprawdź przedszkola w innych dzielnicach:

Śródmieście

Wola

Białołęka

Przedszkole nr 255

ul. Władysława Korotyńskiego 3, 02-121 Warszawa, tel. 22 823 15 16

Kolorowy budynek i ogromny ogród bogato wyposażony w zabawki, zjeżdżalnie i inne elementy placu zabaw zachęca maluchy do codziennych wizyt w placówce. Podobnie jak kolorowe, przestronne sale, z dekoracjami i meblami dopasowanymi do rozwoju dzieci. Przedszkole czynne jest od godziny 7:00 do 17:00 i oferuje zajęcia podstawowe oraz dodatkowe: gimnastyka ogólnorozwojowa, umuzykalnianie, tańce, pianino, język angielski, zajęcia terapeutyczne – lepienie z gliny. Kadra kładzie nacisk na współpracę z rodzicami, chętnie informuje ich o postępach i problemach wychowanków, zaprasza na organizowane w placówce uroczystości z okazji świat, Dnia Matki itd. Tradycją są również własne święta: „Spotkania rodzinne”, „Kolorowe dni”, urodziny przedszkolaków.

Przedszkole nr 293

ul. Stefana Baleya 5, 02-132 Warszawa, tel. 22 823 53 20

Duży ocieniony teren, plac zabaw i przestronne klasy z łazienkami oraz sala dopasowana do zajęć gimnastycznych to wizytówka przedszkola. Maluchy uczęszczające do placówki biorą udział w wielu imprezach: Olimpiadzie Przedszkolaka, konkursach tanecznych i plastycznych. Kadra jest otwarta na potrzeby dzieci i na nastawiona na rozwój ich talentów. Atutem przedszkola jest życzliwa atmosfera i duże zaangażowanie personelu w proces wychowania podopiecznych.

Przedszkole Integracyjne nr 312

ul. Władysława Okińskiego 5, 02-115 Warszawa, tel. 22 823 20 23

Jest to przedszkole integracyjne o dość nietypowej strukturze. W każdej z czterech grup, wśród 20 dzieci, kilkoro (od 3 do 5) są to dzieci niepełnosprawne. To sprawia, że kwestia integracji, harmonijnego współżycia osób zdrowych i niepełnosprawnych dotyczy bezpośrednio całej społeczności. Budynek przedszkola składa się z 4 sal dydaktycznych, gabinetu logopedycznego, psychologicznego i sali gimnastycznej. Z uwagi na to, że odbywają się tam nie tylko zajęcia ruchowe, ale też terapeutyczne, wyposażono ją w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny.

Przedszkole nr 315 im. Zbigniewa Rychlickiego

ul. Szczepana Grzeszczyka 2, 02-122 Warszawa, tel. 22 822 71 13

Placówka zapewnia, że dba o bezpieczny i wszechstronny rozwój dzieci, które są traktowane indywidualnie, a wszystkie ich potrzeby zaspokajane. Kadra stara się, aby maluch czuły się w przedszkolu dobrze, aby były akceptowane i zdobywały umiejętności przydatne w późniejszym życiu, jak radzenie sobie z porażkami, nauka odpowiedzialności i szacunku do innych. Jednym ze stałych działań placówki jest prowadzenie zajęć adaptacyjnych pod koniec roku szkolnego, na które zapraszane są przyszłe przedszkolaki. Placówka wydaje gazetkę przedszkolną „Misiowe Nowinki”, która jest formą kontaktu i informowania rodziców o życiu przedszkola i wydarzeniach, które miały w nim miejsce.  

Przedszkole Integracyjne nr 404

ul. Białobrzeska 19, 02-364 Warszawa, tel. 22 659 50 18

Działające od 1991 roku przedszkole integracyjne mieści się w budynku mieszkalnym przy ulicy Białobrzeskiej. Dzieci podzielono na cztery grupy. Każdą z nich opiekuje się dwoje nauczycieli oraz pedagog specjalny. Zajęcia odbywają się w funkcjonalnie urządzonych salach. Mają również do dyspozycji salę gimnastyczną wyposażoną w sprzęt do zajęć ruchowych i gimnastycznych, basen z piłkami, sprzęt do terapii sensorycznej, a także salę doświadczania świata do stymulacji wielozmysłowej, w której odbywają się zajęcia relaksacyjne z zastosowaniem odpowiedniej muzyki, obrazu, gry kolorów i świateł.