Przedszkola publiczne Warszawa Białołeka – lista placówek

2020-02-04 9:57 Katarzyna Hubicz
Przedszkola Białołęka
Autor: Getty images

Przedszkola na terenie warszawskiej Białołęki to w większości placówki oddane do użytku w ciągu ostatnich kilku lat. Sprawdź, co oferują i z jakich zajęć mogą skorzystać dzieci. Oto lista przedszkoli.

Przedszkole nr 64 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka

ul. Porajów 3, 03-188 Warszawa tel. 228118067

Przedszkole usytuowane jest na terenie osiedla i mieści się w budynku szkoły podstawowej. Przedszkolaki mają do dyspozycji duży ogród z placem zabaw i dobrze wyposażone sale. Dzieci biorą udział w różnych konkursach: plastycznych, muzycznych i teatralnych.

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 65 "Tarchominek"

ul. Feliksa Pancera 3, 03-187 Warszawa, tel. 226148909

Liczy osiem grup (trzy z nich ulokowane są w filii przedszkola przy ul. Pancera 8). Główny budynek przedszkola jest przestronny, sale są duże, kolorowe, dobrze wyposażone. Przedszkolaki mogą korzystać z zajęć dodatkowych: logorytmika (połączenie rytmiki i terapii logopedycznej), język angielski, gry i zabawy ruchowe, zajęcia z elementami arteterapii i terapii ręki.

Sprawdź listę przedszkoli w dzielnicach:

Przedszkole nr 76 im. Warsa i Sawy

ul. Odkryta 18 03-140 Warszawa, tel. 228893334

Parterowy budynek przedszkola mieści się na na zadrzewionej działce, na której są też place zabaw (dla dzieci starszych i dla dzieci młodszych) z piaskownicami i zestawami rekreacyjno-zabawowymi oraz tarasami rekreacyjnymi dla każdej grupy. W budynku jest siedem oddziałów – w sumie około 200 dzieci. Przestronne sale wyposażone zostały w nowe meble, kąciki zainteresowań i zabawki. Każda sala dysponuje kącikiem medialno-informacyjnym, wyposażonym w telewizor, wieżę i komputer. Budynek przedszkola przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejście główne oraz wszystkie tarasy są wyposażone w pochylnie terenowe.

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 226 "Małego Europejczyka"

ul. Strumykowa 17, 03-138 Warszawa, tel. 226765195

Zajmuje bardzo nowoczesny, estetyczny i kolorowy parterowy budynek. Każda sala ma inny kolor. Liczy 9 grup, do których uczęszcza w sumie niemal 240 dzieci. Przedszkolaki mogą korzystać z bardzo dużego terenu do zabaw i ćwiczeń, który wyposażony jest w zabawki i sprzęt ogrodowy. W placówce jest psycholog, logopeda, terapeuta integracji sensorycznej. Obiekt dostosowany jest do opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi. Przedszkole wyposażone jest w komputery i uczestniczy w programie nauczania Kid Smart.

Plastusiowe Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 414

ul. Mariana Hemara 8 03-289 Warszawa, tel. 227471071

Placówka zajmuje nowoczesny, dobrze wyposażony, kolorowy i przestronny budynek. Liczy 11 oddziałów. Oprócz sal dydaktycznych dzieci mogą korzystać również z sali rekreacyjno-sportowej, placu zabaw, boiska. Zajęcia dodatkowe to m.in. język angielski, rytmika, religia, zajęcia sportowe.

Sprawdź listę przedszkoli w dzielnicach:

Przedszkole nr 192 "Wesoły Pędzelek"

ul. Liczydło 3A, 03-183 Warszawa tel. 228119040

Mieści się w dużym, funkcjonalnym budynku, za którym znajduje się ogród i plac zabaw. Sale są widne, przestronne (każda o powierzchni ok. 100 m²), wyposażone w, atrakcyjne zabawki, bogate i różnorodne pomoce dydaktyczne i środki audiowizualne. Jest też dobrze wyposażona sala gimnastyczna, sala plastyczna oraz sala teatralna. Dzieci angażowane są w występy artystyczne i plastyczne, biorą udział w konkursach, pokazach i zajęciach dodatkowych

Przedszkole nr 428

ul. Myśliborska 35 03-185 Warszawa, tel. 794420227

Położone blisko Wisły, na terenie obfitującym w roślinność i ptactwo. Mieści się w dwukondygnacyjnym, nowoczesnym budynku, przystosowanym dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Przygotowane na przyjęcie 290 dzieci – w sumie 12 grup. Obok budynku są place place zabaw (dla dzieci starszych i dla dzieci młodszych) wyłożone bezpieczną nawierzchnią i wyposażone w kolorowe zestawy rekreacyjno-zabawowe. W przedszkolu jest też sala wielofunkcyjna, sala do integracji sensorycznej, sala polisensoryczna, gabinety psychologa i logopedy.

Przedszkole nr 429

ul. Skarbka z Gór 9A 03-287 Warszawa, tel. 223002873

Zajmuje duży, kolorowy budynek, przy którym jest spory plac zabaw. Liczy sześć oddziałów.
Pracuje w oparciu o podstawę programową oraz programy własne (edukacji zdrowotnej, ekologicznej i inne). Zajęcia dodatkowe:

  • muzyczno-taneczne:
  • gimnastyczne:
  • z języka angielskiego

Sprawdź listę przedszkoli w dzielnicach:

Przedszkole nr 430

ul. Ceramiczna 9A 03-126 Warszawa, tel. 537 633 573

Mieści się w obszernym, piętrowym budynku. Każda grupa wiekowa ma do dyspozycji dużą i dobrze wyposażoną salę do zajęć i zabaw. W budynku przedszkola znajduje się dziesięć sal dydaktycznych z łazienkami, sala gimnastyczno - rekreacyjna, sala do zajęć integracji sensorycznej, gabinety specjalistów, dzieci mogą korzystać z nowoczesnego, otoczonego zielenią placu zabaw, wyposażonego w sprzęt rekreacyjno – sportowy, piaskownice, huśtawki, zjeżdżalnie.
Zajęcia dodatkowe:

  • zajęcia muzyczno - ruchowe;
  • gimnastyka korekcyjna;
  • sportowe przedszkole - zajęcia sportowe (5-6 latki);
  • język angielski;

Przedszkole nr 431

ul. Kartograficzna 6 03-290 Warszawa, tel. 223002871

Budynek przedszkola jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Przedszkole posiada sześć oddziałów, w tym jeden oddział integracyjny. Oprócz tego przedszkole zostało wyposażone w gabinet logopedy, gabinet psychologa. Posiada salę wielofunkcyjną, polisensoryczną sensoryczną. Na terenie placówki jest plac zabaw. Zajęcia dodatkowe:

  • język angielski
  • zajęcia ruchowe
  • rytmika

Zasady rekrutacji do przedszkoli - WIDEO

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE