Co zabrać na wakacje, żeby dziecko się nie nudziło? To uratuje wasz urlop

2022-07-22 16:04

Wyjazd na wakacje zbliża się wielkimi krokami, a Ty zastanawiasz się, jak zorganizować dziecku czas, by się nie nudziło? Nic trudnego! Pamiętaj o zabawkach, dzięki którym nie będzie mowy o nudzie. Oto najlepsze zabawkowe hity, które warto zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd.

Zabawkowe hity na wakacje – co zabrać na wakacje, żeby dziecko się nie nudziło?
Autor: Getty images Co zabrać na wakacje, żeby dziecko się nie nudziło?

Może się wydawać, że zabieranie zabawek na wakacyjny wyjazd to nie najlepszy pomysł. A jednak! Dzieci, które początkowo będą zafascynowane nowym miejscem, szybko jednak zaczną się nudzić. Do tego pogoda bywa nieprzewidywalna, a gdy pada deszcz, nie ma mowy o zabawie na plaży czy pieszych wycieczkach w górach.

Mimo że zabawki zajmą trochę miejsca w bagażu, to jednak uratują sytuację, gdy stanie się już kryzysowa. Jakie zabawki zabrać ze sobą? Wszystko oczywiście zależy od wieku dziecka i miejsca, w które jedziemy na wakacje. Istnieją jednak pewne zabawkowe hity, które zawsze warto mieć pod ręką.

Spis treści

  1. Zabawkowe hity - zabawki ruchowe
  2. Zabawki do zabawy na plaży
  3. Zabawki, które zachęcają do kontaktu z naturą
  4. Zabawki na brzydką pogodę
  5. Zabawki, które pozwalają rozwijać kreatywność
W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?

Zabawkowe hity - zabawki ruchowe

Na wakacje na pewno warto zabrać ze sobą zabawki, dzięki którym dziecko będzie aktywne fizycznie. Te zabawki sprawdzą się w każdym wieku i nie tylko gwarantują świetną zabawę, ale także pozwalają uwolnić nadmiar energii oraz pozytywnie wpływają na rozwój fizyczny i wzmacniają mięśnie.

Mowa tu o zwykłych piłkach, czy to nożnych, czy do siatkówki, minigolfie lub rakietkach tenisowych oraz lotce. Co istotne, zabawki ruchowe może wykorzystać cała rodzina i razem świetnie spędzić czas, organizując sobie mecz na plaży czy na kempingu.

Dodatkową korzyścią zabawek jest także możliwość wykorzystania ich w różnych miejscach. Wada? Nie sprawdzą się jedynie podczas deszczowej pogody.

Czytaj również: Jak myć zabawki dla niemowlaka?

Gadżety na plażę: co przyda się dzieciom na wakacjach? Kup przydatne gadżety

Zabawki do zabawy na plaży

Te zabawki docenią zarówno dzieci najmłodsze, jak i nieco starsze. Nie można zapomnieć o tych zabawkach, idąc na plażę, bo po kilku godzinach nuda gwarantowana. Na plaży zdecydowanie przydadzą się klasyczne zestawy do budowy tworzenia różnych budowli z piasku, czyli łopatka i wiaderko.

Dobrym pomysłem jest także latawiec, który można puszczać na plaży godzinami! Na plaży sprawdzą się także wyżej wymienione przez nas zabawki ruchowe, czyli wszelkiego rodzaju piłki, a także minigolf.

Trzeba mieć tylko na uwadze fakt, by znaleźć przestrzeń i nie przeszkadzać innym plażowiczom! Starsze dzieci w wieku szkolnym na plaży mogą docenić grę w karty lub bierki.

Zabawki, które zachęcają do kontaktu z naturą

Istnieją zabawki, które nie tylko pozwolą zwalczyć nudę, dostarczą rozrywki, ale przy okazji poszerzają wiedzę dziecka o świecie. Mowa tu o lupie czy lornetce. Nie trzeba kupować profesjonalnego sprzętu, wystarczą te ze sklepu z zabawkami.

Gwarantujemy, że dziecko będzie zachwycone, mogąc obserwować świat przez lortnetkę czy lupę. To rozwiązanie jest najlepsze dla starszych odkrywców świata, choć może zaciekawić również tych młodszych. Zabawę można urozmaicić.

Niech dziecko poszuka różnych skarbów przy pomocy lupy - muszelek czy kamyczków. Przy pomocy lortnetki może natomiast wypatrzeć ciekawe ptaki czy zwierzęta.

Zabawki na brzydką pogodę

Pogoda nie zawsze rozpieszcza, dlatego warto przygotować się również na deszcz i pluchę. W takim wypadku pomocne będą wszelkie gry edukacyjne. Warto zabrać ze sobą planszówki, które będą świetną zabawą dla całej rodziny.

Sprawdzą się też oczywiście gry w karty i bierki. Nie zapominajmy o tradycyjnej grze w "państwa - miasta" czy "statki". Do tego potrzebne są tylko kartki papieru i długopisy.

Zabawki, które pozwalają rozwijać kreatywność

Te zabawki to nie tylko gwarancja rozrywki, ale przede wszystkim wspieranie rozwijającej się wyobraźni i abstrakcyjnego myślenia. Sprawdzą się przede wszystkim w przypadku młodszych dzieci. Dla nich warto zabrać klocki i zabawki konstrukcyjne, a także kolorowanki. Starsze pociechy nie pogardzą na pewno łamigłówkami i prostymi krzyżówkami.

Czytaj również: Rękawki do pływania i koła dmuchane - jak wybrać bezpieczne akcesoria do pływania?

Dzieci w ogrodzie, czyli pomysły na zajęcia i zabawy dla najmłodszych