Jak zrobić strój na Halloween dla dziecka? Te przebrania DIY zrobią furorę

2023-10-30 14:31

Przyjęcia na Halloween stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Jednak niezależnie od tego, czy wybieracie się na bal halloweenowy, czy zostajecie tego dnia w domu, możecie się przebrać. Jakie stroje wybrać, by nie wydać na nie fortuny? Najlepiej proste, które bez problemu wykonacie sami w domu! Oto nasze propozycje strojów na Halloween DIY!

przebrania halloween diy
Autor: Getty Images Jak zrobić przebrania halloween DIY?

Stroje na Halloween domowej roboty. Jak zrobić przebrania dla dzieci?

Stroje na Halloween DIY to doskonała okazja na wprowadzenie się w halloweenowy nastrój. Do pracy najlepiej zabrać się z wyprzedzeniem - najlepiej 2-3 tygodnie przed przyjęciem z okazji Halloween. Wtedy będziecie mieć czas, by dopieścić szczegóły stroju. Wiele doskonałych pomysłów rodzi się często w głowie już po wykonanej pracy. Do przygotowania strojów halloweenowych zaangażuj dzieci - będą miały przy tym niezłą frajdę i satysfakcję, że potrafią zrobić coś fajnego same.

Jak zrobić prosty strój na Halloween dla chłopca?

Stój dla chłopca wykonany samodzielnie może być bardzo prosty. Wystarczy użyć białego prześcieradła, wyciąć dziury na oczy, a czarnym markerem domalować groźną minę, by stworzyć idealny strój ducha. Można też wykorzystać bandaże, by w prosty sposób stworzyć strój mumii.

Zobacz także: Zabawne i urocze - rodzinne przebrania na Halloween [INSPIRACJE]

Jak szybko zrobić strój na Halloween dla dziewczynki?

Dla dziewczynki sprawa może być równie prosta. Można ubrać ją w czarny strój, z czarnego brystolu wykonać kapelusz czarownicy i pomalować buzię dziewczynki ciemnym cieniem do powiek, by zamieniła się w uroczą małą wiedźmę. Prosty będzie także strój diabełka. Tu wystarczy czerwony strój i dorobione z czerwonego brystolu różki, które możemy wpiąć we włosy za pomocą wsuwek. Mozna też wykorzystać strój z balu przebierańców, domalować córce np. pajęczynę na policzku za pomocą czarnej kredki do oczu, by stała się np. upiorną księżniczką. 

Przebrania na Halloween dla dzieci zrób to sam. Więcej propozycji w naszej galerii

Jakie stroje na Halloween dla dzieci najlepiej przygotować? W Stanach Zjednoczonych w ostatnim czasie modne stają się stonowane stroje bohaterów filmowych. Okazuje się, że Amerykanie na przyjęcie na Halloween nie chcą już się przebierać za wampiry czy inne straszydła, wolą za to przywdziewać kostiumy postaci filmowych np. bohaterów Avengers. W Polsce jednak przebrania czarownic, potworów, diabłów, kościotrupów czy mumii cieszą się dużą popularnością. Jeśli macie chęć właśnie taki strój założyć, zróbcie to! Co ciekawe - takie stroje będzie wam też znacznie łatwiej wykonać samemu!

W poniższej galerii znajdziecie kilka pomysłów na proste stroje na przyjęcie Halloween dla dzieci.

Halloweenowe ciasteczka