Impreza Halloween dla dzieci. Jak zorganizować dzieciom przyjęcie halloweenowe?

2023-10-30 15:59

Przyjęcia na Halloween są coraz popularniejsze. Kolorowe buzie, wyjątkowe stroje, mroczny klimat, a przy tym mnóstwo śmiechu. Tak właśnie może wyglądać popołudnie naszych dzieci, jeśli przygotujemy dla nich przyjęcie Halloween. Nieważne, czy przyjęcie na Halloween będzie w szkole, czy w domu. Ważne, żeby ciekawie je zorganizować. Zapoznaj się z naszym pomysłem na halloweenowe przyjęcie.

Jak zorganizować dzieciom Halloween?
Autor: Getty Images Jak zorganizować dzieciom Halloween?

Halloween to doskonała okazja do tego, by urządzić dzieciom halloweenowe przyjęcie. Odpowiednia atmosfera i ciekawe konkursy to podstawa takiego przyjęcia. W jego przygotowaniu pomoże ci kilka wskazówek, które pozwolą ułożyć przemyślany scenariusz i zrealizować przyjęcie na Halloween.

Przeczytaj również: Przekąski na Halloween dla dzieci. Straszne halloweenowe przystawki

Spis treści

  1. Impreza Halloween dla dzieci. Zadbaj o makijaż i kostiumy
  2. Halloween party dla dzieci. Pamiętaj o jedzeniu i napojach
  3. Przyjęcie Halloween dla dzieci bez zabaw się nie odbędzie
  4. Halloween w domu dla dzieci. Klimat zapewnią dekoracje
Halloweenowe ciasteczka

Impreza Halloween dla dzieci. Zadbaj o makijaż i kostiumy

Dzieci mogą wcielić się w postać strasznego potwora lub czarownicy. Stroje na Halloween można co prawda wypożyczyć, ale lepiej w przygotowanie zaangażować same dzieci, z pewnością będzie to dla nich olbrzymia frajda. Materiały, które nam w tym pomogą, znajdziemy w okolicznych sklepach z tkaninami, a dodatki i ozdoby w dobrze zaopatrzonych pasmanteriach. W szybkiej i skutecznej metamorfozie pomoże nam także makijaż wykonany farbami lub kredkami przeznaczonymi do kolorowania skóry, czyli tzw. bodypainting. Dzięki nim w kwadrans będziemy mogli zmienić buźkę dziecka w strasznego potwora lub bohatera z bajki.

Zobacz: Przyjęcie na Halloween: co założyć na bal halloweenowy? Propozycje strojów DIY

Pamiętajmy, by malowanie twarzy dziecka rozpocząć od kolorów jaśniejszych, a następnie stopniowo dodawać ciemniejsze – mówi Marzena Raczkiewicz z firmy MERplus, dystrybutora artykułów plastycznych. – Warto sprawdzić, czy używane przez nas produkty są wytrzymałe termicznie. Tylko te nie spowodują tworzenia się na buzi malucha smug, nawet przy różnicy temperatury – dodaje.

Zobaczcie także: Przebranie na Halloween: 10 propozycji strojów na Halloween dla dziecka

Halloween party dla dzieci. Pamiętaj o jedzeniu i napojach

Przekąski na Halloween dla dzieci powinny być przede wszystkim przemyślane pod kątem wyglądu. Wystarczy inwencja. Możemy upiec parówki zawinięte w cienkie pasma ciasta francuskiego, które będą idealnie udawać mumie. Obrane mandarynki z wciśniętym w środek małym zielonym elementem np. z selera naciowego będą udawały dynie. Kanapeczki możemy wyciąć w kształcie nietoperzy lub... trumien. Paluszki można podać w formie miotełek z doczepionym za pomocą np. gałązki szczypiorka serem żółtym. 

Jeśli chodzi o napoje, idealnie sprawdzi się woda z  syropem malinowym, która może udawać krew. Możemy przyrządzić też zielony koktail np. z kiwi, który będzie idealnym napojem w stylu Shreka lub Frankensteina. 

Zobacz naszą galerię z oryginalnymi przekąskami na przyjęcie halloweenowe:

Przyjęcie Halloween dla dzieci bez zabaw się nie odbędzie

Aby Halloween było udane, trzeba zadbać także o inne atrakcje dla dzieci. Maluchy bardzo szybko się nudzą, dlatego przygotowując zabawy na Halloween dla dzieci, bądźmy kreatywni. Można zorganizować np. tańce, konkursy piosenek i recytacji wierszyków czy gry grupowe, np. w twistera. Warto również pomyśleć o zabawach, które będą budowały klimat wieczoru. Jedną z ciekawych propozycji dla dzieci jest konkurs na najstraszniejszą twarz potwora namalowaną na balonie.

Możemy także zorganizować zawody w jedzeniu zawieszonych jabłek bez użycia rąk czy wycinanie dyni, którą postawimy przed domem. Równie ciekawym pomysłem na halloweenowe przyjęcie jest schowanie słodyczy w różnych miejscach, które dzieciaki mają odnaleźć. Dla najbardziej odważnych zawsze pozostaje tradycyjne już straszenie w okolicy i zbieranie słodyczy, czyli zabawa w "cukierek albo psikus". Dla tych, którzy wolą zostać w domu, pozostaje konkurs na najstraszniejszą historię, którą wymyślą maluchy.

Przeczytaj również: Kolorowanki na Halloween: pobierz i wydrukuj!

Halloween w domu dla dzieci. Klimat zapewnią dekoracje

Żeby dzieci poczuły atmosferę Halloween, miejsce zabawy musimy odpowiednio przygotować. Podstawą jest zasłonięcie okien tak, by zapanował półmrok. Można do tego użyć choćby brystolu czy koca, na których warto umieścić ozdoby, np. wycięte z papieru nietoperze lub zrobione z kłębka wełny, patyczków i drucików pająki. Już od progu dzieci witać może napis informujący o tym, że przekraczają właśnie granicę strachu.

Dobrym rozwiązaniem są także sztuczne pajęczyny czy szczęki, które można z łatwością zrobić z tektury. Oblane woskiem świeczki i stare serwetki będą również doskonałym elementem wystroju. Bardzo istotna jest także odpowiednia, klimatyczna muzyka lub np. odgłosy sów, kruków czy skrzypiących drzwi. Tak przygotowane miejsce zagwarantuje nam dobrą zabawę!

Zobacz: Dekoracje na Halloween. Pomysły na dekoracje i ozdoby na Halloween