Zabawy idealne na Halloween. W co się bawić z dzieckiem w Halloween?

2022-10-18 10:42

Zabawy na Halloween to nieodłączny element święta duchów. Tradycja zabawy w Halloween przywędrowała do nas bezpośrednio z Europy Zachodniej. W Polsce z roku na rok Halloween ma coraz więcej zwolenników, szczególnie wśród dzieci. W co się bawić z dzieckiem w Halloween? Jakie halloweenowe zabawy przygotować na upiorne przyjęcie?

Rodzina przy stole udekorowanym na Halloween
Autor: Getty images Zabawy idealne na Halloween. W co się bawić z dzieckiem w Halloween?

Spis treści

 1. Jakie zabawy na Halloween zaplanować dla dziecka?
 2. Polecamy także różne zabawy w wersji do druku:

Prawdopodobnie nazwa Halloween powstała z połączenia zwrotu "All Hallows Eve", co w tłumaczeniu na język polski oznacza "Wigilia Wszystkich Świętych". Tak więc święto to obchodzimy w przeddzień Wszystkich Świętych: 31 października. Najpopularniejszą tradycją jest oczywiście przebieranie się i zabawy. Straszne upiory, zatrważające duchy, złowrogie wiedźmy, cukierek albo psikus - zabaw na Halloween jest mnóstwo. Bez nich niemożliwe byłoby przyjęcie w święto duchów. Zobacz, w co jeszcze można się bawić w halloweenową noc. Dla rodziców to przecież świetna okazja do zabawy z dzieckiem. Bardzo popularną formą świętowania tego dnia jest organizowanie przyjęcia. Warto wykonać na nie własnoręczne zaproszenia, przygotować dekoracje i strój (można wypożyczyć albo samemu przygotować). No i oczywiście pozbyć się strachu!

Zobacz: Przyjęcie na Halloween: co założyć na bal halloweenowy? Propozycje strojów DIY

Halloweenowe ciasteczka

Jakie zabawy na Halloween zaplanować dla dziecka?

 • Cukierek albo psikus - z ang. "Trick or treat". To zabawa, w której dzieci chodzą z domu do domu, prosząc mieszkańców o słodycze, gdy ich nie dostaną mogą coś spsocić. Nie warto ryzykować!

 • Łapanie jabłek - miskę lub wannę napełniamy częściowo wodą i wkładamy do niej jabłka (ogonkami do góry), zadaniem uczestników zabawy jest wyjęcie ich za pomocą... zębów. Ten, kto wyjmie jabłko nieuszkodzone, ma gwarantowane szczęście w przyszłym roku!

 • Uciekające łakocie - komu uda się zjeść (bez pomocy rąk!) dyndające na nitce ciastka i owoce? Ten niewątpliwie jest szczęściarzem! Zadanie tylko z pozoru wydaje się banalnie proste.
 • Lampion z dyni - tę zabawę najlepiej zacząć jeszcze przed samym Halloween. Nie polega ona na niczym innym jak samodzielnym przygotowaniu takiej ozdoby. O tym, jak przygotować taką halloweenową ozdobę, dowiesz się z zamieszczonego niżej filmu.
 • Wróżenie z fusów - podobnie jak w przypadku naszych rodzimych imprez andrzejkowych, tak w przypadku zabaw w Halloween sprawdzi się wróżenie z fusów. Dzieci też są ciekawe, co czeka je w przyszłości!
 • Losowanie w dyni - wydrążoną dynię napełniamy lepką zieloną cieczą np. slimem fluorescencyjnym. Do środka wrzucamy plastikowe jajka po Kinder niespodziance. W każdym jajku ukrywamy halloweenową zagadkę. Dzieci losują po kolei po jednym zadaniu, a za prawidłową odpowiedź otrzymują cukierka.
 • Pokój strachów - w jednym z pomieszczeń w domu urządzamy pokój ze straszydłami: duchami, wiedźmami, zombie. W zakamarkach pokoju chowamy różne drobne słodycze. Gasimy światło i zostawiamy np. tylko przytłumioną czerwoną lampeczkę, balony fluorescencyjne itp. W pomieszczeniu ma panować półmrok. Następnie wpuszczamy do pomieszczenia na 10-15 sekund po kolei dziecko. Ten kto zbierze najwięcej słodyczy, wygrywa konkurencję.
 • Rzucanie w pająka - w rogu pokoju za pomocą taśm malarskich przygotowujemy wielką pajęczynę. Co ważne taśmy muszą być tak zamontowane, by lepka strona była zwrócona do środka pomieszczenia, a nie na ścianę. Na gotowej pajęczynie umieszczamy sztucznego pająka. Zadaniem dzieci będzie rzucanie do niego papierowymi kulkami z odległości kilku metrów. Rzucamy po kolei. Ten, którego kulka przyklei się do pajęczyny najbliżej pająka wygrywa! Kulka musi się jednak trzymać pajęczyny i nie może spaść na podłogę!
 • Halloweenowy glut - slimy to hit ostatnich sezonów - nie może ich także zabraknąć na halloweenowym przyjęciu! Przygotujcie na tę okazję slime, który świeci w ciemności! Oprócz kleju, aktywatora (np. płyn do soczewek) będziecie w tym przypadku potrzebować także farbki fluorescencyjnej oraz halloweenowe gadżety typu: małe plastikowe pajączki czy sztuczne oczy.

Polecamy: Dekoracje na Halloween. Pomysły na dekoracje i ozdoby na Halloween

Polecamy także różne zabawy w wersji do druku:

Zabawa Halloween
Autor: Getty images Link: Pobierz
Zabawy na Halloween
Autor: Getty images Link: Pobierz
Zabawa Halloween
Autor: Getty images Link: Pobierz
Zabawa Halloween
Autor: Getty images Link: Pobierz
Zabawa Halloween
Autor: Getty images Link: Pobierz
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza