Jak wyjść z dzieckiem na dwór, gdy jest duży mróz?

2014-01-25 7:00

Gdy termometr wskazuje mróz poniżej -10°C, powinnaś się wstrzymać z wychodzeniem z niemowlakiem na spacer. Ale co zrobić, gdy trzeba nieco starsze dziecko odprowadzić do przedszkola lub do szkoły? Jak uniknąć wychłodzenia organizmu dziecka i przeziębienia?

Spis treści

  1. Zanim wyjdziecie z dzieckiem na mróz
  2. Gdy na zewnątrz duży mróz, smaruj dziecku buzię
  3. Ubieranie na cebulkę w duży mróz

Gdy musisz  wyjść z dzieckiem z domu w duży mróz, zrób to mądrze. Przede wszystkim musicie się odpowiednio przygotować, krok po kroku.

Zanim wyjdziecie z dzieckiem na mróz

Przygotowania powinnaś zacząć na długo przed opuszczeniem domu. Ważne jest, by temperatura w mieszkaniu nie przekraczała 20-21°C, a w nocy powinna być nawet nieco niższa. Pamiętaj też o przewietrzeniu sypialni dziecka przed snem - najlepsza metoda to krótko, ale szeroko, czyli nie uchylanie okna na pół godziny, a 2-3 minuty na oścież.

Kolejne wietrzenie warto przeprowadzić rano oraz otworzyć okno przed wyjściem na dwór, by uniknąć szoku termicznego (to trochę podobnie jak przy pierwszym zanurzaniu się latem w wodzie).

Jeśli przemieszczacie się samochodem, nie ustawiaj ogrzewania na najwyższą temperaturę, bo dziecku po wyjściu z samochodu będzie dwa razy zimniej i szybciej się wychłodzi.

Gdy na zewnątrz duży mróz, smaruj dziecku buzię

I to nie na chwilę przed wyjściem a na co najmniej 15-20 minut przed opuszczeniem domu. To ważne, bo dopiero po tym czasie kosmetyk ochronny się wchłania i zaczyna właściwie osłaniać skórę dziecka przed zimnem.

Ubieranie na cebulkę w duży mróz

Oczywiście najlepsze sa ubrania termoaktywne, bo chronią dziecko przed zimnem a jednocześnie nie krępują jego ruchów. Jeśli jednak takich nie masz, nie martw się - najważniejsze jest to, by dziecko miało ciepłe buty, kurtkę, szalik, rękawiczki i czapkę porządnie zasłaniająca uszy oraz by żaden z elementów odzieży nie uciskał ciała dziecka i nie zaburzał krążenia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza