Jak wyjść z dzieckiem na dwór, gdy jest duży mróz?

2014-01-25 7:00

Gdy termometr wskazuje mróz poniżej -10°C, powinnaś się wstrzymać z wychodzeniem z niemowlakiem na spacer. Ale co zrobić, gdy trzeba nieco starsze dziecko odprowadzić do przedszkola lub do szkoły? Jak uniknąć wychłodzenia organizmu dziecka i przeziębienia?

jak wyjsc z dzieckiem na dwor gdy jest duzy mroz
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Zanim wyjdziecie z dzieckiem na mróz
  2. Gdy na zewnątrz duży mróz, smaruj dziecku buzię
  3. Ubieranie na cebulkę w duży mróz

Gdy musisz  wyjść z dzieckiem z domu w duży mróz, zrób to mądrze. Przede wszystkim musicie się odpowiednio przygotować, krok po kroku.

Zanim wyjdziecie z dzieckiem na mróz

Przygotowania powinnaś zacząć na długo przed opuszczeniem domu. Ważne jest, by temperatura w mieszkaniu nie przekraczała 20-21°C, a w nocy powinna być nawet nieco niższa. Pamiętaj też o przewietrzeniu sypialni dziecka przed snem - najlepsza metoda to krótko, ale szeroko, czyli nie uchylanie okna na pół godziny, a 2-3 minuty na oścież.

Kolejne wietrzenie warto przeprowadzić rano oraz otworzyć okno przed wyjściem na dwór, by uniknąć szoku termicznego (to trochę podobnie jak przy pierwszym zanurzaniu się latem w wodzie).

Jeśli przemieszczacie się samochodem, nie ustawiaj ogrzewania na najwyższą temperaturę, bo dziecku po wyjściu z samochodu będzie dwa razy zimniej i szybciej się wychłodzi.

Gdy na zewnątrz duży mróz, smaruj dziecku buzię

I to nie na chwilę przed wyjściem a na co najmniej 15-20 minut przed opuszczeniem domu. To ważne, bo dopiero po tym czasie kosmetyk ochronny się wchłania i zaczyna właściwie osłaniać skórę dziecka przed zimnem.

Ubieranie na cebulkę w duży mróz

Oczywiście najlepsze sa ubrania termoaktywne, bo chronią dziecko przed zimnem a jednocześnie nie krępują jego ruchów. Jeśli jednak takich nie masz, nie martw się - najważniejsze jest to, by dziecko miało ciepłe buty, kurtkę, szalik, rękawiczki i czapkę porządnie zasłaniająca uszy oraz by żaden z elementów odzieży nie uciskał ciała dziecka i nie zaburzał krążenia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza