Twoje dziecko zjeżdża tak ze zjeżdżalni? Pediatra ostrzega: może się to skończyć złamaniem

2023-05-10 15:52

Dzieci uwielbiają zjeżdżać na zjeżdżalniach. Szybko jednak „zwyczajne zjazdy” im się nudzą i zaczynają kombinować. Meghan Martin pediatra pracująca na oddziale ratunkowym w szpitalu na Florydzie przestrzega wszystkich rodziców przed pewnym patentem na „udany zjazd”.

Dziewczynka zjeżdża ze zjeżdżalni
Autor: GettyImages Twoje dziecko zjeżdża ze zjeżdżalni nie w pojedynkę? Pediatra ostrzega: może się to skończyć złamaniem

Meghan Martin na co dzień pracuje na oddziale ratunkowym szpitala dziecięcego w Stanach Zjednoczonych. Trafiają więc do niej dzieci z różnymi urazami. Jak podkreśla niektórych z nich można jednak uniknąć. Jednym z nich są urazy nóżek dzieci, do których dochodzi na zjeżdżalni – a ściślej wtedy kiedy dziecko zjeżdża razem z osobą dorosłą (np. mamą, tatą, dziadkami) lub starszym rodzeństwem.

W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?

Pediatra ostrzega: nie zjeżdżaj razem z dzieckiem ze zjeżdżalni

Na swoim tiktokowym profilu @beachgem10 zamieściła filmik, na którym dokładnie opisuje, co może się stać, gdy razem z dzieckiem ze zjeżdżalni zjeżdża dużo większa od niego osoba. Jak podkreśla tego typu zabawa może skończyć się skręceniem lub złamaniem nóżki dziecka.

„Ich mała stopa zwykle zaczepia się o zjeżdżalnię albo czasami podwija się pod znacznie większą nogę dorosłego. Zaś masa większej osoby ciągnie ją bezwładnie w dół zjeżdżalni” – tłumaczy lekarka.

Na dowód swoich słów Meghan Martin publikuje zdjęcia rentgenowskie nóżek swoich pacjentów, którym przytrafiła się taka sytuacja.

Na koniec ekspertka radzi, w jaki sposób korzystać ze zjeżdżalni, by było bezpiecznie.

- Najbezpieczniej jest zjeżdżać na zjeżdżalni pojedynczo. Wciąż jednak możesz bawić się ze swoim dzieckiem w parku. Dzieciaki uwielbiają wspólne zabawy z rodzicami. Ich ulubioną jest np. ta gdy opiekun łapie je na dole zjeżdżalni. Tylko nie zjeżdżajcie razem z nimi. Chyba że chcecie spotkać się ze mną na oddziale ratunkowym - radzi lekarka.

Pod filmikiem lekarki padło wiele ciepłych słów i podziękowań od rodziców, którzy docenili jej ostrzeżenie.

„Zestresowałaś mnie, ale w motywujący sposób. Nigdy bym o tym nie pomyślała”.

„Dziękuję, że podzieliłaś się tym z nami. Nie miałam o tym pojęcia”.

„Zdarzyło się to mojemu synowi, gdy miał 2 lata. Nauczyłam się tego na własnej skórze” – pisali.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza