Syrop z czosnku - przepis. Naturalny antybiotyk na przeziębienie u dziecka

O korzystnych działaniach syropu z cebuli nie trzeba chyba przypominać. A słyszeliście o syropie z czosnku? Dlaczego bywa on jeszcze skuteczniejszy niż syrop z cebuli? Zobacz jak zrobić syrop z czosnku i jak działa on w przypadku przeziębienia u dziecka.
Syrop z czosnku, choć nie ma przyjemnego zapachu i jeszcze długo pozostaje obecny w postaci charakterystycznego zapachu, nie ma sobie równych w walce z przeziębieniem u dziecka. Mówi się, że działa jak naturalny antybiotyk.
Spis treści
Syrop z czosnku na przeziębienie
Syrop z czosnku zawiera allicynę. To substancja o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym. Doskonale poradzi sobie z nieproszonymi gośćmi u naszego dziecka i z przeziębieniem. Zwolennicy naturalnych metod leczenia twierdzą nawet, że może zastąpić antybiotyk, ale tę decyzję zostawmy lekarzowi.
Syrop z czosnku – jak go zrobić?
Kilka ząbków czosnku trzeba zmiażdżyć, wymieszać z sokiem wyciśniętym z dwóch cytryn i do tej mikstury dolać pół szklanki przegotowanej, chłodnej wody. Potem przecedzić przez sitko i dawać dziecku do picia trzy razy dziennie po łyżeczce.
Czytaj również: Jesienno-zimowe infekcje - jak leczyć dziecko, które ma objawy infekcji?
Syropy na przeziębienie dla dzieci - 5 przepisów na domowe syropy wzmacniające odporność
Grypa czy przeziębienie - jak odróżnić od siebie te dwie choroby?
Właściwości zdrowotne czosnku
Czosnek jest bogaty w witaminy B i C, mangan, selen, żelazo, miedź i potas. Zawiera również wspomnianą allicynę, która jest oleistą substancją o właściwościach zdrowotnych.
Dzięki niej czosnek wspomaga pracę serca (wykazano, że obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów) oraz obniża ciśnienia krwi. Czosnek ma też właściwości zwalczające raka, ale najczęściej mówi się o nim, jako o naturalnym leku antybakteryjnym i antywirusowym.
Chociaż czosnek nie powinien zastępować leków zapisanych przez lekarza, to jako suplement, np. w postaci syropu z czosnku, może łagodzić przebieg choroby i jej zapobiegać.

Ważne aby reagować szybko i nie dopuścić do pełnego rozwoju choroby! Jedną z metod leczenia, którą stosuje się już od pierwszych objawów przeziębienia i grypy jest zastosowanie leku homeopatycznego Oscillococcinum1). Oscillo to lek dla całej rodziny. Nie posiada w składzie alkoholu i sztucznych barwników. Opakowanie zawiera 6 lub 30 dawek. Praktyczna forma opakowania sprawia, że lek można mieć zawsze pod ręką, gdy tylko poczujemy niepokojące objawy. Idealnie będzie się sprawdzał w podróży lub podczas wyjazdu z dziećmi na ferie czy wakacje.
Polecany artykuł:
1) OSCILLOCOCCINUM®granulki w pojemniku jednodawkowym. Substancja czynna: Anas barbariae hepatis et cordis extractum 200K. Dawka substancji czynnej: 200K, 0,01 ml. Wskazania do stosowania: objawy grypy, przeziębienia i infekcji grypopodobnych: gorączka (do 38,5°C), uczucie ogólnego rozbicia, bóle mięśniowe i kostno-stawowe. Oscillococcinum® zaleca się stosować zaraz po wystąpieniu pierwszych objawów infekcji między innymi, takich jak: uczucie drapania w gardle, uczucie rozbicia, uczucie zimna. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON SA, 2 avenue de l’Ouest Lyonnais, 69510 Messimy, Francja.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.