7 zasad żywienia niemowląt, które zmieniły się w ostatnim czasie

2022-06-13 14:37

Zasady dotyczące żywienia niemowląt zmieniają się średnio co 5 lat. Ostatnia taka zmiana miała miejsce w styczniu 2021. Do tego czasu obowiązywały zalecenia z 2014 roku. Ten artykuł jest szybką ściągawką dla rodziców, którzy po raz kolejny stoją przed zadaniem rozszerzenia diety swojemu dziecku. Pomoże on w szybki sposób zaktualizować wiedzę na temat żywienia najmłodszych.

7 zasad żywienia niemowląt, które zmieniły się w ostatnim czasie
Autor: Getty images W ostanim czasie zmieniło się kilka zaleceń dotyczących żywienia dzieci.

Zmiany w zasadach żywienia niemowląt nie ułatwiają życia rodzicom, którzy oprócz ciągłej opieki nad maluszkiem, muszą znajdować czas na aktualizowanie swojej rodzicielskiej wiedzy. Dlaczego zmiany te następują tak często? Wpływ na to ma nieustanny rozwój nauki w tym zakresie. Zespół specjalistów z różnych dziedzin nieustannie bada powiązania między sposobem karmienia niemowląt a ich zdrowiem. Na podstawie tych badań co kilka lat weryfikowane są oficjalnie wytyczne dotyczące żywienia najmłodszych dzieci i opracowywane są nowe zgodne z aktualnym stanem wiedzy.

Jeśli stoicie właśnie przed zadaniem rozszerzenia diety swojej kolejnej pociechy, ale nie chcecie tracić czasu na czytanie pełnych poradników na temat żywienia niemowląt, zerknijcie tylko na to, co się zmieniło od 2014 roku:

Jak powinno wyglądać podawanie mleka po pierwszym roku życia dziecka?