Elektroniczny dziennik: sprawdzaj oceny dziecka z domu

2010-04-12 10:34

Odwiecznym problemem rodziców i nauczycieli, jest ich niewystarczający wzajemny kontakt. Niezawsze wynika on ze złej woli, częściej przyczyną jest brak czasu. Rodzice często nie wiedzą jakie oceny ma ich dziecko oraz jak zachowuje się w szkole. Rozwiązaniem jest elektroniczny dziennik. Nie zastępuje on prawdziwego dziennika szkolnego, jest do niego tylko dodatkiem. Jednak wystarczy mieć dostęp do komputera z Internetem i od razu wszystko staje się prostsze.

Dziennik w komputerze
Autor: Jupiterimages

Spis treści

  1. Dziennik elektorniczny - codziennie sprawdzaj postępy dziecka w nauce
  2. Dziennik elektorniczny - idealne rozwiązanie dla zapracowanych rodziców

- Dzięki takiemu dziennikowi elektornicznemu bardzo szybko można się dowiedzieć, czy dziecko było na lekcjach, jaką ocenę otrzymało z klasówki oraz co sprawia mu największe problemy - mówi Bartosz Mnich, prezes Synthelix Sp. z o.o.- firmy, która stworzyła i wdraża multiDziennik do polskich szkół. -  W ten sposób rodzice mają pewność, że są doskonale poinformowani o zachowaniu i postępach w nauce swojego dziecka, a także nie tracą cennego czasu na częste wizyty w szkole.

Dziennik elektorniczny - codziennie sprawdzaj postępy dziecka w nauce

Dotychczas głównym źródłem informacji na ten temat były popularne wywiadówki. Zwykle na takich spotkaniach jednocześnie kilkadziesiąt osób próbuje dowiedzieć się od jednego nauczyciela czegoś o postępach swoich pociech. W dodatku dane te docierają do nich z dość dużym opóźnieniem, co często bywa przyczyną wielu problemów wychowawczych. Dziennik elektroniczny pomaga zmienić tę rzeczywistość. Wszystkie dane dotyczące dziecka rodzice znajdą w jednym miejscu, bez konieczności odwiedzania szkoły. Dowiedzą się o wszystkim od razu, a nie po kilku tygodniach, gdy ewentualne zaistniałe problemy jedynie narastają i stają się trudniejsze do pokonania.

Dziennik elektorniczny - idealne rozwiązanie dla zapracowanych rodziców

- Należę do tych rodziców, którzy w szkole pojawiają się dość często - mówi Joanna Wojciechowska, mama uczennicy jednej z wrocławskich szkół podstawowych. - Jednak dostęp do dziennika elektronicznego pozwolił mi znacznie dokładniej zapoznać się z ocenami mojej córki i jej szkolnymi sprawami. Sądzę, że docenią go szczególnie ci rodzice, którzy dużo pracują, a dobro ich pociech jest dla nich najważniejsze. Tak naprawdę nigdy wcześniej nie mieliśmy dostępu do tak dokładnych i przejrzyście podanych informacji na temat nauki naszych dzieci. Nie bez znaczenia jest też to, że dostęp do szkolnych informacji możliwy jest z domu i z pracy, o każdej porze dnia i nocy. Zapracowanym rodzicom z pewnością ułatwi to życie.

materiały prasowe