Elektroniczny dziennik: sprawdzaj oceny dziecka z domu

2010-04-12 10:34 materiały prasowe

Odwiecznym problemem rodziców i nauczycieli, jest ich niewystarczający wzajemny kontakt. Niezawsze wynika on ze złej woli, częściej przyczyną jest brak czasu. Rodzice często nie wiedzą jakie oceny ma ich dziecko oraz jak zachowuje się w szkole. Rozwiązaniem jest elektroniczny dziennik. Nie zastępuje on prawdziwego dziennika szkolnego, jest do niego tylko dodatkiem. Jednak wystarczy mieć dostęp do komputera z Internetem i od razu wszystko staje się prostsze.

- Dzięki takiemu dziennikowi elektornicznemu bardzo szybko można się dowiedzieć, czy dziecko było na lekcjach, jaką ocenę otrzymało z klasówki oraz co sprawia mu największe problemy - mówi Bartosz Mnich, prezes Synthelix Sp. z o.o.- firmy, która stworzyła i wdraża multiDziennik do polskich szkół. -  W ten sposób rodzice mają pewność, że są doskonale poinformowani o zachowaniu i postępach w nauce swojego dziecka, a także nie tracą cennego czasu na częste wizyty w szkole.

Dziennik elektorniczny - codziennie sprawdzaj postępy dziecka w nauce

Dotychczas głównym źródłem informacji na ten temat były popularne wywiadówki. Zwykle na takich spotkaniach jednocześnie kilkadziesiąt osób próbuje dowiedzieć się od jednego nauczyciela czegoś o postępach swoich pociech. W dodatku dane te docierają do nich z dość dużym opóźnieniem, co często bywa przyczyną wielu problemów wychowawczych.
Dziennik elektroniczny pomaga zmienić tę rzeczywistość. Wszystkie dane dotyczące dziecka rodzice znajdą w jednym miejscu, bez konieczności odwiedzania szkoły. Dowiedzą się o wszystkim od razu, a nie po kilku tygodniach, gdy ewentualne zaistniałe problemy jedynie narastają i stają się trudniejsze do pokonania.

Dziennik elektorniczny - idealne rozwiązanie dla zapracowanych rodziców

- Należę do tych rodziców, którzy w szkole pojawiają się dość często - mówi Joanna Wojciechowska, mama uczennicy jednej z wrocławskich szkół podstawowych. - Jednak dostęp do dziennika elektronicznego pozwolił mi znacznie dokładniej zapoznać się z ocenami mojej córki i jej szkolnymi sprawami. Sądzę, że docenią go szczególnie ci rodzice, którzy dużo pracują, a dobro ich pociech jest dla nich najważniejsze. Tak naprawdę nigdy wcześniej nie mieliśmy dostępu do tak dokładnych i przejrzyście podanych informacji na temat nauki naszych dzieci.
Nie bez znaczenia jest też to, że dostęp do szkolnych informacji możliwy jest z domu i z pracy, o każdej porze dnia i nocy. Zapracowanym rodzicom z pewnością ułatwi to życie.

materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE