Patent na drobny upominek na zakończenie roku szkolnego. Jest piękny i nieprzesadzony

2024-05-17 12:25

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Czas więc pomyśleć o upominkach dla nauczycieli, którymi podziękujemy im za cały rok pracy. Śledząc instagramowe trendy, znaleźliśmy dla was prosty i efektowny pomysł na drobny prezent dla ulubionych pedagogów.

Patent na drobny upominek na zakończenie roku szkolnego. Jest piękny i nieprzesadzony
Autor: Getty images/ instagram @alandavelasyesencias Patent na drobny upominek na zakończenie roku szkolnego. Jest piękny i nieprzesadzony

Upominek dla nauczyciela na koniec roku nie jest sprawą obligatoryjną. Zwyczajowo jednak każdy z uczniów przynosi jakiś drobiazg przynajmniej swojemu wychowawcy. Często wręczamy też upominki ulubionym nauczycielom, których pracę szczególnie cenimy. Co ważne taki upominek wcale nie musi być drogi, ani specjalnie wyszukany. Najbardziej doceniane są te, w które włożymy choć odrobinę swojej pracy.

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?

Pomysł na drobny i nietuzinkowy upominek dla nauczyciela

Taki właśnie pomysł na upominek dla nauczycieli znaleźliśmy na instagramowym profilu pracowni świec sojowych Alanda z Chile. Jego formuła bardzo nam się spodobała, bo jest skromna, a jednocześnie efektowna. Chodzi dokładnie mały bukiecik, w którym główną rolę odgrywa świeca sojowa w kształcie kwiatka.

Do przygotowania całego bukieciku zaś potrzebujemy:

  • świecę w kształcie kwiatka,
  • gipsówkę,
  • ozdobną folię,
  • kokardkę,
  • gotowy bilecik (opcjonalnie),
  • klej na gorąco,
  • nożyczki.

Świecę najlepiej zamówić gotową. Jeśli jednak chcemy wykonać ją sami, nie ma problemu. W internecie bez problemu kupimy wosk sojowy, barwnik i foremkę silikonową do wykonania takiej świecy. Świecę łączymy z gipsówką i zawijamy w ozdobną folię (krok po kroku jak na poniższym filmiku). Wisienką na torcie będzie zaś kokardka.

Kolorystyka bukiecików może być przeróżna – to zależy tylko od nas. To samo tyczy się formy, z której odlejemy kwiat – nie musi to być stokrotka, ale każdy inny kwiatek, który nam się spodoba. Zamiast świecy możemy też umieścić w bukiecie lizak w kształcie kwiatka, kupimy go w niejednej manufakturze cukierków. Dobrym pomysłem będzie też długopis z końcówką w kształcie kwiatka.