Ta nauczycielka wie, jak motywować do nauki. Uczniowie zachwyceni jej sposobem oceniania

2023-10-30 15:39

Taką nauczycielkę chciałby mieć niejeden uczeń. Węgierska pedagożka wymyśliła niecodzienny sposób na ocenianie testów i sprawdzianów. „Chcę taką nauczycielkę” – piszą zachwyceni jej pomysłem internauci.

Ta nauczycielka wie, jak motywować do nauki. Uczniowie zachwyceni jej sposobem oceniania
Autor: Tiktok @lauracoustic Ta nauczycielka wie, jak motywować do nauki. Uczniowie zachwyceni jej sposobem oceniania

Laura Marik to węgierska nauczycielka, która aktywnie działa w mediach społecznościowych. Jej profil @lauracoustic na TikToku obserwuje ponad 153 tysiące internautów. W jednym ze swoich ostatnich nagrań kobieta pochwaliła się swoim własnym patentem na ocenianie swoich uczniów. Obok oceny każdy z nich dostaje specjalną naklejkę z miną.

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?

Nauczycielka wymyśliła oryginalny sposób na ocenienie uczniów

Laura Marik z pomocą rodziny, która prowadzi studio graficzne, przygotowała specjalny album. Znajdują się w nim naklejki z różnymi minkami, memami i twarzami znanych osób, które znakomicie odzwierciedlają rezultaty jej uczniów na sprawdzianach. Krzyczący „Kevin sam w domu”, Leonardo DiCaprio wznoszący toast to tylko nieliczne z wizerunków, na które może zasłużyć jej uczeń na sprawdzianie.

Uczniowie obserwujący jej profil od razu wyrazili swój zachwyt jej pomysłem, przyznając jednocześnie, że taka nauczycielka to marzenie. „Chcę taką nauczycielkę”, „Takich nauczycieli się ceni”, „Podziwiam i gratuluje motywacji i zaangażowania” – pisali.

Niektórzy śmiali się, że nawet jakby dostali złą ocenę ze sprawdzianu, nie wyrzucali by go, żeby zbierać naklejki. Żartowali też, że byliby w stanie dostać gorszą ocenę, by zdobyć całą ich kolekcję.

„Czemu dostałaś tróję - bo brakowało mi jeszcze takiej naklejki” – śmiali się.

Niektórzy wprost deklarowali, że jeśli w przyszłości zostaną nauczycielem, to będą stosować podobne metody. „Przysięgam, że jeżeli zostanę nauczycielem, to będę naklejać różne naklejki na sprawdziany/kartkówki. Wiem jak to motywuje” – podkreślali.

Czy was też motywowałby bardziej ten sposób oceniania?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza