Zmiana klasy: podanie o przeniesienie do innej klasy

2013-09-04 1:21

Powody przeniesienia dziecka do innej klasy mogą być różne: niedogadywanie się pociechy z resztą uczniów, zmiana miejsca zamieszkania, chęć dołączenia do kolegów w innej klasie. Niezależnie od przyczyny przepisanie dziecka do innej klasy trzeba dobrze przemyśleć.

Zmiana klasy
Autor: thinkstockphotos.com

Czasem okazuje się, że dziecko ma problemy z adaptacją w klasie, na przykład gdy trafia do zgranej klasy, która z trudem akceptuje nowe osoby. Chęć przeniesienia dziecka do innej klasy może być powodowana tym, że w innej klasie jest grupka kolegów, które dziecko zna np. z przedszkola. Może być i tak, że chcesz zmienić klasę dziecku z powodu nauczyciela. Zastanów się jednak, czy problemu nie da się rozwiązać w inny sposób – może w klasowej integracji wystarczy pomoc wychowawcy i rozmowa z dzieckiem. Jeśli koledzy naszej pociechy są w innej klasie, może dziecko będzie się z nimi spotykać po szkole? Często bywa też, że negatywne opinie o nauczycielu, który ma uczyć dziecko, to tylko plotki, które trzeba sprawdzić na własną rękę. Zmiana klasy to zawsze stres dla dziecka, nawet jeśli w perspektywie ma mieć pozytywne skutki.

Przepisanie dziecka do innej klasy: podanie o przeniesienie do innej klasy

Jeśli jednak nie widzisz wyjścia, zgłoś chęć zmiany klasy wychowawcy. Może on podjąć próbę rozwiązania problemu, jeśli przyczyną jest zła integracja dziecka z klasą lub np. obecność w klasie dziecka agresywnego. Gdy jesteście zdecydowani, złóżcie podanie o przeniesienie do innej klasy do dyrektora z podaniem przyczyny. Dyrektor w porozumieniu z wychowawcą i ewentualnie pedagogiem podejmuje decyzję, biorąc pod uwagę m.in. liczebność klasy, plan nauczania, stosunek liczby dziewczynek do chłopców w klasie, sytuację wychowawczą. Decyzja może być odmowna.

www.dlarodzinki.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza