Balet dla dzieci: jakie akcesoria będą potrzebne? [GALERIA]

2021-08-24 12:33

Zapisywanie swoich pociech na zajęcia pozalekcyjne to świetny pomysł, który kreuje w nich nowe pasje i zainteresowania. Balet dla dzieci cieszy się dużą popularnością głównie u dziewczynek. Zobacz, jakie akcesoria do baletu będą potrzebne twojej córce na lekcje taneczne.

balet dla dzieci - akcesoria do baletu
Autor: Getty Images balet dla dzieci - akcesoria do baletu

Balet dla dzieci to jedne z najpopularniejszych zajęć dodatkowych dla dzieci. Ten szykowny taniec fascynuje zwłaszcza małe dziewczynki. Warto jednak pamiętać, jak dużego wysiłku wymagają lekcje baletu i przekonać pociechę, aby nie rezygnowała od razu po pierwszych trudniejszych chwilach na parkiecie. Do zajęć warto dobrze się przygotować. Jakie akcesoria do baletu kupić?

Spis treści

  1. Balet dla dzieci: dlaczego warto zapisać dziecko na te zajęcia?
  2. Balet dla dzieci: jak przebiegają lekcje?
  3. Akcesoria baletowe - zobacz, co kupić [GALERIA]
  4. Balet dla dzieci: jakie akcesoria będą niezbędne?
Tutu - baletowa spódniczka dla dziewczynki

Balet dla dzieci: dlaczego warto zapisać dziecko na te zajęcia?

Wszelkie zajęcia pozalekcyjne kreują w dziecku pasję. Zajęcia sportowe wiele uczą, dają też dzieciom sporo frajdy. Czasami jest to taniec, piłka nożna lub basen. Wszystko zależy od zainteresowań twojej pociechy.

Przed wybraniem odpowiednich lekcji upewnij się, czy dziecko na pewno chce chętnie brać w nich udział, aby nie marnować pieniędzy. Można np. pooglądać filmiki z przykładowych zajęć, oraz konkursów, wraz z dzieckiem w internecie

Pociecha na zajęciach baletu dla dzieci nauczy się dyscypliny, cierpliwości, a także usprawni swoją kondycję fizyczną. Wykonywanie coraz to trudniejszych figur, skoków i akrobacji na pewno sprawi dziecku wiele radości.

Balet dla dzieci: jak przebiegają lekcje?

Wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj tańca zapiszemy dziecko. Najlepiej jest zacząć od najniższego poziomu, gdzie pociecha nauczy się wszystkich podstaw i najważniejszych kroków. Z czasem możemy przepisać dziecko na bardziej zaawansowane lekcje baletu klasycznego.

Pamiętaj, aby dopytywać, czy córka chce dalej ćwiczyć i nie zmuszać jej do niczego wbrew jej woli. Najważniejsza w tym wszystkim jest uwaga rodzica. Początkowo ciało pociechy, które nie jest przyzwyczajone do nienaturalnych pozycji i wyginania, może przysparzać dziecko o ból.

Warto wspierać je na duchu i tłumaczyć, że z czasem będzie lepiej. Dobrze, jeśli przekonamy pociechę do wykonywania ćwiczeń baletu dla dzieci dodatkowo samodzielnie w domu. Domowe lekcje dostępne są bezpłatnie w internecie.

Akcesoria baletowe - zobacz, co kupić [GALERIA]

Balet dla dzieci: jakie akcesoria będą niezbędne?

Balet nie jest tanim rodzajem zajęć pozalekcyjnych. Pomiając opłaty za kurs, dochodzi do tego cały strój oraz akcesoria. Oto i one:

  • Podstawą jest tzw. body do tańca. Jest to rodzaj garderoby przylegający do ciała, który zarazem nie krępuje ruchów.
  • Kolejnym elementem typowej stylizacji jest tutu, zwane inaczej paczką. To gatunek spódnicy produkowanej wyłącznie do baletu. Zazwyczaj zakłada się ją na występy.
  • Myśląc o tym tańcu, wszystkim nam przychodzą na myśl charakterystyczne buty, czyli baletki. Istnieją dwie główne odmiany. Pierwsze z nich to zwykłe miękkie buty, które dziewczynki noszą na treningach, ponieważ są wygodniejsze do wykonywania ćwiczeń. Druga wersja to tzw. pointy. Zakładane są na występy przez zawodowe baletnice. Posiadają one gipsową wkładkę, która umożliwia stanie na palcach przez dłuższy czas. Nie powinny jednak nosić ich małe dziewczynki - poniżej 11. roku życia.
  • Dodatki, które nie są na początku obowiązkowe to rajstopy, przydające się dopiero na przedstawieniach. Opcjonalne są również trykoty, czyli pewien rodzaj getrów z wycięciami na stopy. Pomagają one jednak poczas wszelkich ćwiczeń baletowych.