Masażer antycellulitowy - który można używać w ciąży, a który dopiero po połogu?

2021-04-06 11:25

Masażer antycellulitowy to urządzenie, które pomaga pozbyć się tak zwanej skórki pomarańczowej. Na rynku dostępnych jest wiele masażerów antycellulitowych. Które z nich można używać w czasie ciąży, a które dopiero po połogu? Podpowiadamy.

Masażer antycellulitowy
Autor: Getty images Masażer antycellulitowy w ciąży - czy można go używać?

Masażer antycellulitowy - czy można go stosować w ciąży i w połogu? Warto to wiedzieć, bo pomarańczowa skórka, czyli cellulit, to zmora większości przyszłych i młodych mam. Cellulit może pojawić się na skórze kobiety ciężarnej nawet wtedy, gdy nigdy wcześniej nie borykała się z takim problemem. Czy masażer antycellulitowy to dobre narzędzie do walki z cellulitem?

Spis treści

  1. Czym jest cellulit, a czym masażer antycellulitowy?
  2. Jak działa masażer antycellulitowy?
  3. Jakie są rodzaje masażerów antycellulitowych?
  4. Które masażery mogą być używane w ciąży?
  5. Które masażery mogą być używane dopiero po połogu?
  6. Skuteczność masażerów antycellulitowych
  7. Zobacz i kup masażer antycelluliotowy 

Czym jest cellulit, a czym masażer antycellulitowy?

Cellulit to nieprawidłowo rozmieszczona tkanka tłuszczowa w tkance podskórnej. W wyniku tego na skórze w okolicach bioder, brzucha, pośladków, a nawet przedramion tworzą się nieregularne i widoczne gołym okiem grudki.

Przez zmiany hormonalne w czasie ciąży cellulit może albo się powiększyć, albo pojawić pierwszy raz. Z cellulitem można skutecznie walczyć, ale nie wszystkie sposoby są bezpieczne w czasie ciąży. Jedną z metod skutecznej walki ze skórką pomarańczową jest używanie masażera antycellulitowego.

Masażer antycellulitowy to urządzenie, dzięki któremu można skutecznie walczyć z cellulitem. Masażery antycellulitowe są niewielkie i poręczne. Te przeznaczone do domowego użytku bez problemu można trzymać w jednej ręce i masować wybrane fragmenty ciała.

Jak działa masażer antycellulitowy?

Działanie masażerów opiera się na pobudzaniu tkanki łącznej, co w efekcie prowadzi do rozbicia komórek tłuszczowych i wygładzenia skóry. To jednak nie wszystko, bo używanie masażera pomaga też w usuwaniu toksyn, poprawia krążenie, poprawia gęstość skóry poprzez stymulację kolagenu i elastyny do odbudowy.

Konieczne jest jednak regularne, codzienne stosowanie masażera, żeby móc cieszyć się efektami. W celu pozbycia się cellulitu na stałe należy połączyć codzienny masaż z aktywnością fizyczną i odpowiednim sposobem żywienia. Sam masaż nie zawsze rozwiąże problem.

Czytaj również: Zabiegi antycellulitowe po ciąży: 3 skuteczne zabiegi na cellulit

Pożegnaj rozstępy, cellulit i zmęczoną skórę po porodzie

Masaż szczotką na sucho - jaką szczotkę wybrać dla najlepszych efektów suchego masażu?

Jakie są rodzaje masażerów antycellulitowych?

Na rynku dostępnych jest wiele masażerów. Te najtańsze i najprostsze w budowie to masażery ręczne. Nie brakuje jednak również masażerów próżniowych, wibracyjnych, ultradźwiękowych czy na podczerwień.

  • Masażer antycellulitowy ręczny

To najczęściej wałek z wypustkami i z uchwytem. Wypustki są okrągłe i bezpieczne do używania na gołą skórę. Nie ma możliwości, by doszło do jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych w czasie stosowania takiego masażera, ponieważ wypustki są zaokrąglone.

Użytkowanie jest banalnie proste - wystarczy trzymać urządzenie za uchwyt i masować wałkiem zmienione cellulitem partie ciała. Można samodzielnie regulować nacisk. Aby pojawiły się pierwsze efekty, należy regularnie wykonywać masaż.

  • Masażer próżniowy

Działają podobnie jak bańska chińska. Taki masażer również trzyma się w dłoni i przystawia do ciała jego specjalną końcówkę. Urządzenie działa na zasadzie zasysania skóry, dzięki czemu grudki tłuszczu są rozbijane.

  • Masażer wibracyjny

Posiada najczęściej kilka różnych końcówek, które można wymieniać i dopasowywać zarówno do miejsc na ciele, jak i potrzeb. Masażer wystarczy włączyć i przyłożyć do skóry, która została dotknięta cellulitem.

  • Masażer ultradźwiękowy

Pomaga w rozbijaniu grudek tłuszczu przy pomocy fal ultradźwiękowych. Masażer wysmukla, poprawia krążenie krwi. Takie urządzenie można nawet używać na twarzy, ponieważ usuwa zanieczyszczenia i poprawia wygląd cery!

  • Masażer na podczerwień

Poprawia krążenie krwi i szybsze pozbywanie się tłuszczu. Działa również jako urządzenie relaksujące, a nawet zmniejszające bóle mięśni czy stawów.

Wybór masażera jest kwestią indywidualnych preferencji, a także możliwości finansowych. Do najtańszych należą oczywiście masażery ręczne, natomiast w przypadku pozostałych sprzętów ceny są bardzo zróżnicowane.

Na przykład masażer antycellulitowy wibracyjny kosztuje od 90 złotych do nawet 1000 złotych. Podobnie wyglądają ceny pozostałych rodzajów masażerów.

Jak pozbyć się cellulitu?

Które masażery mogą być używane w ciąży?

W czasie ciąży niewskazane jest używanie masażerów, które wytwarzają wibracje czy próżniowych. Zakazane jest nawet stosowanie bańki chińskiej. Nie ma znaceznia, czy chodzi o likwidację cellulitu na nogach, pośladkach czy brzuchu. Na czas ciąży lepiej powstrzymać się z walką z cellulitem w ten sposób.

Jeśli lekarz nie widzi przeciwskazań, można za to uprawiać niektóre sporty, a także zadbać o sposób żywienia i zrezygnować z przetworzonych potraw, słodyczy i fast foodów. Można także skonsultować się z lekarzem w sprawie używania masażera ręcznego.

Ze względu na to, że samodzielnie reguluje się nacisk, a do tego urządzenie nie wytwarza żadnych wibracji, lekarz może wyrazić zgodę na używanie masażera na wybrane miejsca ciała (z pominięciem brzucha). Zawsze jednak należy to najpierw przedyskutować z lekarzem.

Które masażery mogą być używane dopiero po połogu?

Po zakończeniu okresu połogu większość masażerów antycellulitowych staje się bezpieczna dla kobiet. W tym czasie używanie tych urządzeń nie wpływa w żaden sposób na dziecko, a ciało kobiety zaczyna wracać do poprzedniego stanu i można na więcej sobie pozwolić.

Zanim jednak zacznie się stosować masażer, trzeba sprawdzić, czy nie ma się innych niż ciąża przeciwwskazań. Do nich należą m.in. choroba zakrzepowa, nadciśnienia tętnicze, żylaki oraz stany zapalne żył, zmiany na skórze - wysypki, krostki, rany, zmiany alergiczne.

Skuteczność masażerów antycellulitowych

Od skuteczności używania masażera zależy przede wszystkim przyczyna powstawania cellulitu. Jeśli są nią zmiany hormonalne, to sam masaż nie przyczyni się do zlikwidowania skórki pomarańczowej. Konieczne jest wtedy uregulowanie hormonów.

Ciąża jest okresem wyjątkowym. Wtedy zachodzą ogromne zmiany hormonalne, które mogą wywołać cellulit, dlatego próby pozbycia się go w tym okresie niekoniecznie mają sens.

Zupełnie inaczej wygląda sprawa w przypadku „klasycznego” cellulitu tłuszczowego lub wodnego. Wtedy używanie masażera w połączeniu również z aktywnością fizyczną oraz zdrowym sposobem odżywiania jest bardzo skuteczne. Ważna jest oczywiście także regularność. Trzeba używać masażera codziennie, żeby móc cieszyć się efektami.

Czytaj również: 15 zasad pielęgnacji w ciąży

Dieta w ciąży: jak powinno wyglądać zdrowe odżywianie w ciąży?

Kosmetyki po porodzie: co zrobić, by po porodzie wyglądać jak Kate Middleton? [GALERIA]

Zobacz i kup masażer antycelluliotowy 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza