CIĄŻA UROJONA: jakie są objawy ciąży urojonej

2013-08-05 11:30

Ciąża urojona to poważne zaburzenie psychiczne wymagające leczenia. Dowiedz się, jakie są wczesne objawy ciąży urojonej i kiedy to zaburzenie może wystąpić u kobiety.

Ciaza urojona
Autor: _photos.com|photos.com Ciąża urojona – objawy ciąży urojonej

Spis treści

  1. Co to jest ciąża urojona?
  2. Jakie są inne objawy ciąży? Zobacz film

Co to jest ciąża urojona?

Ciąża urojona to ciąża, której nie ma. Występują za to wczesne objawy ciąży, a kobieta przekonana jest o tym, że spodziewa się dziecka. Ciąża urojona to przykład, jak bardzo psychika wpływa na ciało. Kobieta tak bardzo chce być w ciąży (lub przeciwnie – tak bardzo się jej obawia), że reakcją jej ciała są objawy wskazujące na ciążę: brak miesiączki, poranne mdłości i wymioty, powiększanie się brzucha i piersi, ból piersi, zachcianki i wahania nastroju, zmęczenie, a nawet laktacja! Kobieta cierpiąca na to zaburzenie zwleka z wizytą u ginekologa, a gdy wreszcie do niego trafia i lekarz stwierdzi, że ciąży nie ma, często występuje szok i niedowierzanie.

Zaburzenie to inaczej zwane jest też ciążą rzekomą lub histeryczną.

Jakie są inne objawy ciąży? Zobacz film

Wczesne objawy ciąży
www.dlarodzinki.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza