Cztery samotne matki kupiły dom i wychowują razem dzieci. "To tańsze i łatwiejsze"

2022-03-29 14:59

Samotne macierzyństwo jest trudne, zwłaszcza jeśli nie masz znikąd pomocy. Cztery samotne matki z Waszyngtonu postanowiły zamieszkać razem i wspierać się wzajemnie w wychowaniu dzieci. Zobacz, jak niesamowity to by pomysł i jak się sprawdził.

Cztery samotne matki kupiły dom i wychowują razem dzieci. To tańsze i łatwiejsze.
Autor: screen YT/Today Cztery samotne matki kupiły dom i wychowują razem dzieci. "To tańsze i łatwiejsze".

Spis treści

  1. Zróbmy to po prostu
  2. Wspólny dom - wiele korzyści 
  3. Inwestycje w przyszłość

"Dom Syren" to określenie dla domu pełnego dzieci, zwierząt i... czterech samotnych matek. Herrin Hopper, Leandrą Nicholą, Holly Harper i Jen Jacobs, to samotne matki, mieszkanki stolicy Stanów Zjednoczonych. Postanowiły zamieszkać razem, aby samotne macierzyństwo uczynić lżejszym i tańszym.

Zróbmy to po prostu

Na filmie nakręconym dla amerykańskiej telewizji śniadaniowej Today.com widać cztery uśmiechnięte i zadowolone z życia kobiety. Żadna z nich nie sądziła, że przyjdzie jej zamieszkać w dużym domu, razem ze swoimi dziećmi i... innymi kobietami.

Zaczęło się od żartów - dwie przyjaciółki Herrin i Holly śmiały się, że założą kiedyś babską "komunę", ale pozwolą się w niej odwiedzać swoim mężom. Gdy obie się rozwiodły, postanowiły zamienić swój żart w realne działanie. 

"Decyzję o zaczęciu wszystkiego od zera podjęłam w momencie, gdy się rozwiodłam i zostałam samotną matką, skończyłam 40 lat i straciłam tatę - mówi Harper. - Dosłownie nic nie zostało z mojego dotychczasowego życia. Powiedziałam więc do Herrin: Zróbmy to po prostu”.

Zaczęły szukać wspólnego domu, co było podyktowane chęcią obniżenia kosztów życia, ale również potrzebą wzajemnej pomocy. Jak tłumaczą, łatwiej było we dwie dzielić się odwożeniem dzieci do szkoły, zakupami czy innymi obowiązkami. 

Po jakimś czasie dołączyło do nich dwie inne samotne matki. Panie kupiły większy dom i zamieszkały razem. 

Czytaj równieżPoradnik dla samotnych mam - jak uzyskać pomoc, pieniądze i lokum?

Tak wygląda macierzyństwo w domu samotnej matki

Wspólny dom - wiele korzyści 

Wspólne mieszkanie okazało się strzałem w dziesiątkę. Panie dzielą się wydatkami na samochody, jedzenie, opłaty i obowiązkami, np. opieka nad dziećmi czy wyprowadzanie psów. Harper przyznaje, że taki sposób życia pozwala zaoszczędzić ok. 30 000 dolarów rocznie. Dzięki temu pomogły Leandrze otworzyć kawiarnię, by mogła zacząć zarabiać.

W takim dziwnym układzie odnalazły się również ich dzieci (zwłaszcza gdy nadeszła pandemia), które znalazły przyjaciół do zabawy i wspólnej nauki zdalnej. Samotne mamy zainstalowały w ogrodzie trampolinę, nadmuchiwany basen, kupiły wielki telewizor. 

Razem z kobietami żyje 5 ich dzieci w wieku od 9 do 14 lat, które dorastają jak rodzeństwo. Zawsze jest ktoś, kto pomoże, z kim można pogadać, a to najcenniejsze.  

"To, że mieszkamy razem, nie oznacza oczywiście, że nie ma chaosu. Nie wiemy, czyje skarpetki są czyje… bo są wszędzie” - mówi Hopper. „To samo z iPadami, naczyniami, kubkami". Ale czy to ważne?

Inwestycje w przyszłość

Zmiana sposoby życia pokazała czterem samotnym matkom, że jeśli zajdzie taka potrzeba, warto szukać nowej drogi życia, dlatego założyły organizację fundraisingową i chcą kupić drugi dom dla innych samotnych matek. 

Mikołaj odwiedził dzieci z Domu Samotnej Matki!