"Mądrości życiowe", w które uwierzyły przyszłe mamy. Które z nich to zwykłe kłamstwa i bzdury?

2024-01-02 10:21

Prawie każda przyszła mama otrzymuje od rodziny czy znajomych kobiet cały wachlarz "dobrych" rad i przestróg. Część z nich bierzemy sobie do serca, inne odrzucamy, i na tej podstawie kreujemy wizerunek siebie w roli matki i obraz naszego przyszłego macierzyństwa. Dopiero po tygodniach, miesiącach lub latach dostrzegamy, że wiele z teorii, które słyszałyśmy i które przyjęłyśmy było bzdurą, żeby nie powiedzieć zwykłym oszukaństwem. Kilka mam zwierzyło się nam ze swoich rozczarowań i wymieniło kilka kłamstw dotyczących ciąży i macierzyństwa, w które niepotrzebnie uwierzyły.

Mądrości życiowe, w które wierzyły przyszłe mamy. Które z nich to zwykłe kłamstwa i bzdury?
Autor: Getty Images "Mądrości życiowe", w które wierzyły przyszłe mamy. Które z nich to zwykłe kłamstwa i bzdury?

Od momentu, gdy zaszłaś w ciążę i urodziłaś dziecko usłyszałaś na pewno miliony rad, teorii i przestróg. Które z nich, twoim zdaniem, to zwykłe kłamstwa i bzdury? Kilka kobiet wymieniło usłyszane kiedyś "mądrości życiowe", w które naiwnie uwierzyły, a teraz przestrzegają przed nimi inne mamy.

Czytaj również: Wychowawcze białe kłamstwa, które ułatwiają bycie mamą

15 ciekawostek o ciąży. Wiedziałaś o tym?

10 kłamstw o ciąży i macierzyństwie, w które niepotrzebnie wierzyłaś

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza