Twój facet miga się od prac domowych? Mężczyźni radzą, co zrobić, żeby skutecznie go zaangażować

2022-06-24 12:24

Wciąż się złościsz, że twój mąż nie pomaga w domu? Krzyczysz, prosisz, grozisz, marudzisz, aż w końcu macie ciche dni? Może postępujesz z nim nie właściwie. Przeczytaj rady mężczyzn, którzy zdradzili, jak - ich zdaniem - zachęcić partnera do pomocy w domu. Przekonaj się, co robiłaś nie tak.

mężczyzna w domu
Autor: Getty Images

Spis treści

  1. Kobieta pracująca na dwa etaty
  2. Frustracja i przemęczenie

Najnowsze badania pokazują, że zaledwie 34% mężczyzn pomaga i wykonuje prace domowe w porównaniu do 59% kobiet. Praca dla mężczyzn często oznacza czas, który poświęcają na zarabianie pieniędzy. A co ze sprzątaniem, gotowaniem, robieniem zakupów i opieką nad dziećmi? Jeśli zostajesz z tym wszystkim sama, sprawdź, co - zdaniem mężczyzn - powinnaś zrobić, aby zachęcić partnera do pomocy w domu.

Kobieta pracująca na dwa etaty

Według badań wciąż istnieją mężczyźni, którzy uważają, że opieka nad dziećmi i dbanie o dom to przede wszystkim zadanie kobiet.

Tymczasem jest rok 2022 i 70% kobiet, które mają dzieci poniżej 18-tego roku życia, pracuje zawodowo. Gdzie tu sprawiedliwość?

Mamy, które zdecydowały się zostać w domu i zająć się dziećmi, również nie mają lekko. To praca przez 24 godziny, bez taryfy ulgowej, jeżeli mąż nie widzi potrzeby, aby wesprzeć swoją drugą połowę.

Zobacz także: Powrót do pracy - czy to dobry czas, żeby zostawić dziecko?

Jak naprawić związek

Frustracja i przemęczenie

Kobieta, która nie ma pomocy z drugiej strony, zgłasza więcej zmartwień, złości się, smuci, stresuje i jest po prostu przemęczona. W takich związkach nie dzieje się najlepiej. Ciągła walka o wsparcie i prośby też kiedyś się kończą.

Problem jednak leży w tym, że kobiety niekiedy podchodzą do sprawy w niewłaściwy sposób. Oczywiście w dużej mierze zależy też wszystko od mężczyzny. Jego chęci zaangażowania, wychowania i dostrzeżenia, że opieka nad dziećmi i domem to wspólna działka, a nie obowiązek jednej strony.

Nie mniej, kobiecy krzyk i frustracja, mogą doprowadzić do zniechęcenia partnera, a nie zmiany jego postawy.

Na szczęście istnieją również mężczyźni, którzy dostrzegają, że obowiązki domowe i opieka nad dziećmi to ciężka praca. Postanowiliśmy zapytać ich, w jaki sposób kobiety mogą przekonać swoich mężów, aby bardziej angażowali się w pomoc domową.

Zobacz naszą galerię - znajdziesz w niej rady mężczyzn, którzy zdradzają, jak skutecznie przekonać ich do pomocy w domu.