10 kłamstw, w które wierzyłyśmy jako niedoświadczone przyszłe mamy. Też dałaś się złapać?

2022-12-05 15:24

Od momentu, gdy zaszłaś w ciążę i urodziłaś dziecko usłyszałaś na pewno miliony rad, teorii i przestróg. Które z nich, twoim zdaniem, to zwykłe kłamstwa i bzdury? Kilka kobiet wymieniło usłyszane kiedyś "mądrości życiowe", w które naiwnie uwierzyły, a teraz przestrzegają przed nimi inne mamy.

Kobieta leżąca na łóżku obok noworodka
Autor: Getty images To kłamstwa, w które uwierzyły niedoświadczone przyszłe mamy. Ty też dałaś się na nie złapać?

Prawie każda przyszła mama otrzymuje od rodziny czy znajomych kobiet cały wachlarz "dobrych" rad i przestróg. Część z nich bierzemy sobie do serca, inne odrzucamy, i na tej podstawie kreujemy wizerunek siebie w roli matki i obraz naszego przyszłego macierzyństwa.

Dopiero po tygodniach, miesiącach lub latach dostrzegamy, że wiele z teorii, które słyszałyśmy i które przyjęłyśmy było bzdurą, żeby nie powiedzieć zwykłym oszukaństwem. Kilka mam zwierzyło się nam ze swoich rozczarowań i wymieniło kilka kłamstw dotyczących ciąży i macierzyństwa, w które niepotrzebnie uwierzyły.

Czytaj również: Wychowawcze białe kłamstwa, które ułatwiają bycie mamą

15 ciekawostek o ciąży. Wiedziałaś o tym?

10 kłamstw dotyczących ciąży i macierzyństwa, w które niepotrzebnie wierzyłaś

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza