10 kłamstw, w które wierzyłyśmy jako niedoświadczone przyszłe mamy. Też dałaś się złapać?

2022-12-05 15:24

Od momentu, gdy zaszłaś w ciążę i urodziłaś dziecko usłyszałaś na pewno miliony rad, teorii i przestróg. Które z nich, twoim zdaniem, to zwykłe kłamstwa i bzdury? Kilka kobiet wymieniło usłyszane kiedyś "mądrości życiowe", w które naiwnie uwierzyły, a teraz przestrzegają przed nimi inne mamy.

Kobieta leżąca na łóżku obok noworodka
Autor: Getty images To kłamstwa, w które uwierzyły niedoświadczone przyszłe mamy. Ty też dałaś się na nie złapać?

Prawie każda przyszła mama otrzymuje od rodziny czy znajomych kobiet cały wachlarz "dobrych" rad i przestróg. Część z nich bierzemy sobie do serca, inne odrzucamy, i na tej podstawie kreujemy wizerunek siebie w roli matki i obraz naszego przyszłego macierzyństwa.

Dopiero po tygodniach, miesiącach lub latach dostrzegamy, że wiele z teorii, które słyszałyśmy i które przyjęłyśmy było bzdurą, żeby nie powiedzieć zwykłym oszukaństwem. Kilka mam zwierzyło się nam ze swoich rozczarowań i wymieniło kilka kłamstw dotyczących ciąży i macierzyństwa, w które niepotrzebnie uwierzyły.

Czytaj również: Wychowawcze białe kłamstwa, które ułatwiają bycie mamą

15 ciekawostek o ciąży. Wiedziałaś o tym?

10 kłamstw dotyczących ciąży i macierzyństwa, w które niepotrzebnie wierzyłaś

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza