Kremy do biustu podczas karmienia piersią: jaki krem na pękające brodawki

2015-02-23 15:37

Początki karmienia piersią to sprawdzian dla piersi. Często nie udaje się uniknąć pęknięć brodawek sutkowych i pogryzienia ich przez dziecko. Ale są kremy i maści, które pomogą szybko i skutecznie wyleczyć poranione brodawki. Jakie kremy do biustu stosować podczas karmienia piersią?

Spis treści

  1. Kremy do biustu: jak działają?
  2. Kremy do biustu: jakie składniki powinny zawierać?
  3. Kremy do biustu: zmywać czy nie?

Podczas karmienia piersią, szczególnie na początku, pojawiają się kłopoty związane z pękającymi brodawkami. Piersi bolą podczas karmienia, podpowiadamy jaki wybrać krem na pękające brodawki. Bardzo dobrą, naturalną „maścią” na poranione brodawki sutkowe jest twoje własne mleko, które ma właściwości bakteriobójcze. Dlatego po karmieniu dobrze jest pozostawić kilka kropli mleka na sutku aż do wyschnięcia.

Kremy do biustu: jak działają?

Warto korzystać także z dostępnych na rynku specjalnych kremów dla kobiet karmiących piersią, zwłaszcza że po wyschnięciu mleka skóra brodawek może być zanadto sucha i spierzchnięta. Taki preparat na pękające brodawki doskonale nawilży, natłuści, otuli kojąco-ochronną warstwą na dłużej, a przede wszystkim przyspieszy gojenie się pęknięć i ranek.

Kremy do biustu: jakie składniki powinny zawierać?

Najczęściej podstawowym składnikiem maści i kremów do biustu jest lanolina. Substancja ta otrzymywana jest z wydzieliny gruczołów łojowych owiec i po oczyszczeniu skutecznie pielęgnuje skórę piersi, wspomagając procesy regeneracji i gojenia. Inne składniki kremów na pękające brodawki to m.in.: masło shea, wosk pszczeli, olej kokosowy, pantenol, wyciągi z nagietka czy rumianku. Takim preparatem należy smarować poranione brodawki kilka razy dziennie.

Kremy do biustu: zmywać czy nie?

Większości z nich nie trzeba nawet zmywać z piersi, przystawiając do niej dziecko – lanolina jest bowiem bezsmakowa, a takie kremy przygotowuje się najczęściej bez sztucznych dodatków, które mogą zaszkodzić dziecku. Zawsze trzeba jednak przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania. U około 2 proc. ludzi lanolina może wywoływać alergię – dla takich mam i maluszków przeznaczone są preparaty bez lanoliny. Aby ułatwić ci wybór, przygotowaliśmy zestawienie z dokładnym opisem dostępnych na rynku kremów i maści tego rodzaju. Obejrzyj galerię zdjęć: wybraliśmy kilka dostępnych w sprzedaży kremów do biustu i na popękane brodawki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza