Dziwne objawy u noworodka - dlaczego malec ma sine rączki, opuchnięte oczka i cały drży?

2021-12-23 8:45

Dziwne objawy u noworodka mogą zaniepokoić niejednego rodzica. Czy jednak sine rączki, opuchnięte oczy czy nagłe wzdrygnięcia u noworodka muszą oznaczać, że z dzieckiem dzieje się coś poważnego? Najczęściej nie. Przeczytaj, jak powinien zachowywać się i wyglądać noworodek.

Dziwne objawy u noworodka?
Autor: Getty images Dlaczego ma sine rączki, opuchnięte oczka i nagłe wzdrygnięcia?

Dziwne objawy u noworodka, takie jak sine rączki, brązowy kikut pępowiny czy opuchnięte oczka mogą niepokoić rodziców, ale tak naprawdę są zazwyczaj objawami normalnymi. Takie symptomy najczęściej są naturalną konsekwencją zmiany środowiska, w jakim noworodek przebywa.

Dziecko przez dziewięć miesięcy przebywało w ciepłych wodach płodowych i po narodzinach jego skóra musi dopiero przyzwyczaić się do nowych warunków. Niekiedy dziwnym z pozoru objawom winne są hormony mamy, które przez pewien czas krążą w organizmie noworodka. 

Poniżej zostały wymienione najczęstsze "dziwne" symptomy występujące o noworodków, które nie powinny wzbudzać u rodziców paniki. Oczywiście zdrowie niemowlęcia jest najważniejsze i "dmuchanie na zimne" jest jak najbardziej wskazane, ale nie zawsze konieczna jest natychmiastowa interwencja i wizyta u lekarza.

Zobacz, najdziwniejsze objawy u noworodków w naszej galerii

Jak się pozbyć ciemieniuchy?

miesięcznik "M jak mama"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza