Fotel do karmienia piersią: niezbędny mebel czy zbędny gadżet?

2021-08-06 10:11

Czy fotel do karmienia piersią jest ci potrzebny? Karmienie piersią to niewątpliwie najważniejsze zajęcie przy noworodku. Dziecko je w sumie koło czterech godzin dziennie! Jeśli chcesz wygodnie spędzić ten czas, spraw sobie fotel idealny. W naszej galerii znajdziesz wiele ciekawych modeli, wśród których z pewnością znajdziesz swojego faworyta.

Fotel do karmienia piersią jest tak naprawdę jednym z najważniejszych mebli w pokoju dziecięcym. Paradoksalnie kobiety często o tym zapominają. Ciąża i poród to ogromny wysiłek dla organizmu, młode mamy mogą mieć problemy z bólami kręgosłupa lub nóg. Szczególnie uciążliwe jest to podczas sztywnego siedzenia na zwykłym krześle w czasie karmienia dziecka. Dlatego zakup fotela do karmienia to dobry pomysł. Zadbaj o swoje ciało i dostosuj fotel do własnych potrzeb.

Przeczytaj też: Co jeść w czasie karmienia piersią? Czy istnieją produkty zakazane w czasie laktacji?

Spis treści

  1. Fotel do karmienia piersią przyda się każdej mamie
  2. Jaki fotel do karmienia piersią wybrać?
  3. Fotel do karmienia piersią: ile kosztuje?
15 Faktów o karmieniu piersią

Fotel do karmienia piersią przyda się każdej mamie

Fotel do karmienia piersią to bezsprzecznie jeden z najbardziej przydatnych mebli w pokoju dziecka. Każda mama na pewno zmaga się z bólami kręgosłupa po porodzie. Karmienie piersią trwa zazwyczaj 30 minut, a czasem dłużej. Warto, abyś w tym czasie miała wygodne miejsce z regulowanym oparciem. Dodatkowym gadżetem może być podnóżek, dzięki któremu wyciągniesz nogi oraz poprawisz ich krążenie.

Polecamy: Kryzys laktacyjny – co robić, gdy masz za mało pokarmu w piersiach?

 

Jaki fotel do karmienia piersią wybrać?

Dzisiaj na rynku jest wiele modeli foteli przeznaczonych specjalnie dla mam. Dużą popularnością cieszą się te bujane, które każdy z nas pamięta z dzieciństwa. Podczas lekkiego kołysania niemowlę się wycisza, a nawet szybciej zasypia. Niektóre zestawy zawierają dodatkowy podnóżek na nogi, który jest ciekawym gadżetem dla kobiet mających problemy z krążeniem. Na takim fotelu możesz wygodnie rozłożyć się z dzieckiem bez obawy o bóle pleców lub nóg.

Zobacz też: Pękające brodawki - jak radzić sobie z podrażnionymi i pękającymi brodawkami?

 

Fotel do karmienia piersią: ile kosztuje?

Mimo niezliczonej liczby zalet, fotele do karmienia są bardzo drogie. Te tzw."pływające" lub z podnóżkiem sięgają cen od 1200 do 2000 złotych. Nie jest jednak obowiązkiem kupowanie specjalnego krzesła. Wiele firm przedstawia bardzo wygodne sprzęty w swojej zwykłej ofercie. Najlepiej, jeśli sama pójdziesz do sklepu i wypróbujesz każdy model. Ciekawym rozwiązaniem są też fotele z tkaniny, którą można czyścić.

Przeczytaj: Domowe sposoby na nawał pokarmu - liście kapusty i laktator

Sprawdź, co wiesz o karmieniu piersią?

Pytanie 1 z 5
Nawał pokarmu najczęściej zdarza się: