Leżaczki dla niemowląt - wybierz najlepszy model dla swojego dziecka

2020-01-20 10:29

Rodzicom zapewniają chwilę wytchnienia, a dziecku – sporo radości. Który leżaczek wybrać? Przedstawiamy najlepsze modele.

Leżaczki dla niemowląt - najlepsze modele
Autor: Getty images

Leżaczek to sprzęt, którego zwykle nie uwzględniamy, kompletując wyprawkę. I niektórym rodzicom faktycznie nie jest potrzebny. Są jednak tacy, którzy bez leżaczka obejść się nie potrafią. Bo można go wykorzystać w różnych sytuacjach i na różne sposoby.

Pozwala mamie odpocząć od ciągłego noszenia dziecka na rękach – niemowlę może sobie w nim wygodnie leżeć i przyglądać się światu, dając mamie czas na ugotowanie obiadu czy inne domowe czynności.

Niektóre funkcje – np. wibracje, melodyjki, pałąk z zabawkami, sprężynowe płozy albo możliwość bujania – pomagają uspokoić malca. Leżaczki przeznaczone są tylko dla najmłodszych niemowląt – przestają być potrzebne, gdy dziecko zaczyna samodzielnie siedzieć. Dlatego większość modeli odpowiednia jest dla dzieci do 6. miesiąca życia.

Są jednak i takie, które wytrzymują większe obciążenie i w których sadzać można malca nawet do 1 roku życia, tyle że szkrab w tym wieku jest dużo bardziej ruchliwy i zamiast leżeć w leżaczku – powinien rozwijać swoje umiejętności motoryczne, bawiąc się np. na rozłożonym na podłodze kocyku.

Dostępne w sklepach modele bardzo się od siebie różnią – nie tylko cenami (które kształtują się w przedziale od 100 do nawet 1300 zł), lecz także funkcjami, jakie mogą pełnić. Zanim wybierzesz, sprawdź, które modele przypadły do gustu naszej redakcji.

Czytaj: Zabawki dla niemowląt: jak wybrać prezent dla niemowlaka? [TOP 20 zabawek]

Krzesełko do karmienia: na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Karuzela do łóżeczka - wybierz mądrze i znajdź najlepszą karuzelę dla swojego dziecka

Fotelik samochodowy 0-13 kg. Jaki fotelik dla niemowlaka? Nasze ranking 2020

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza