Leżaczki dla niemowląt - wybierz najlepszy model dla swojego dziecka

2020-01-20 10:29

Rodzicom zapewniają chwilę wytchnienia, a dziecku – sporo radości. Który leżaczek wybrać? Przedstawiamy najlepsze modele.

Leżaczki dla niemowląt - najlepsze modele
Autor: Getty images

Leżaczek to sprzęt, którego zwykle nie uwzględniamy, kompletując wyprawkę. I niektórym rodzicom faktycznie nie jest potrzebny. Są jednak tacy, którzy bez leżaczka obejść się nie potrafią. Bo można go wykorzystać w różnych sytuacjach i na różne sposoby.

Pozwala mamie odpocząć od ciągłego noszenia dziecka na rękach – niemowlę może sobie w nim wygodnie leżeć i przyglądać się światu, dając mamie czas na ugotowanie obiadu czy inne domowe czynności.

Niektóre funkcje – np. wibracje, melodyjki, pałąk z zabawkami, sprężynowe płozy albo możliwość bujania – pomagają uspokoić malca. Leżaczki przeznaczone są tylko dla najmłodszych niemowląt – przestają być potrzebne, gdy dziecko zaczyna samodzielnie siedzieć. Dlatego większość modeli odpowiednia jest dla dzieci do 6. miesiąca życia.

Są jednak i takie, które wytrzymują większe obciążenie i w których sadzać można malca nawet do 1 roku życia, tyle że szkrab w tym wieku jest dużo bardziej ruchliwy i zamiast leżeć w leżaczku – powinien rozwijać swoje umiejętności motoryczne, bawiąc się np. na rozłożonym na podłodze kocyku.

Dostępne w sklepach modele bardzo się od siebie różnią – nie tylko cenami (które kształtują się w przedziale od 100 do nawet 1300 zł), lecz także funkcjami, jakie mogą pełnić. Zanim wybierzesz, sprawdź, które modele przypadły do gustu naszej redakcji.

Czytaj: Zabawki dla niemowląt: jak wybrać prezent dla niemowlaka? [TOP 20 zabawek]

Krzesełko do karmienia: na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Karuzela do łóżeczka - wybierz mądrze i znajdź najlepszą karuzelę dla swojego dziecka

Fotelik samochodowy 0-13 kg. Jaki fotelik dla niemowlaka? Nasze ranking 2020

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza