Sterylizatory do butelek: co musisz o nich wiedzieć?

2021-11-12 13:40

Sterylizatory do butelek z roku na rok stają się coraz bardziej popularne i powszechne na rynku. Warto mieć taki sprzęt w domu, ponieważ nie tylko jest funkcjonalny, ale też szybki i łatwy w użyciu. Sprawdź, który sterylizator będzie odpowiedni dla ciebie i twojej pociechy.

Sterylizatory do butelek: co musisz o nich wiedzieć?
Autor: Getty images Sterylizatory do butelek: co musisz o nich wiedzieć?

Wyparzanie butelek stosuje się już od wielu lat. Jest to bardzo ważna kwestia przed karmieniem dziecka, ponieważ pomaga zapobiec wielu chorobom żołądkowym. Sterylizator do butelek i smoczków sprawi, że zaoszczędzisz mnóstwo czasu, a zarazem będziesz miała prawie 100-procentową pewność, że butelki i inne akcesoria niemowlaka są dokładnie zdezynfekowane.

Spis treści

  1. Na czym polega działanie sterylizatora do butelek?
  2. Sterylizatory do butelek: rodzaje sterylizatorów
  3. Czym się kierować przy wyborze sterylizatora?
Jak karmić niemowlaka butelką

Na czym polega działanie sterylizatora do butelek?

Sterylizowanie butelek powinno odbywać się od momentu, gdy dziecko skończy pół roku. Lekarze zalecają zakup sterylizatora wszystkim rodzicom.

Utrzymanie czystości i higieny podczas karmienia jest obowiązkowe, ponieważ niemowlęta w tym okresie łatwo łapią różne schorzenia związane z bólami brzucha, zaparciami czy biegunkami. Sterylizator wykorzystywany jest do zlikwidowania bakterii, których sprzęt pozbywa się w 99,9 procentach.

Sterylizatory do butelek: rodzaje sterylizatorów

Istnieje kilka rodzajów sterylizatorów do butelek.

  • Najbardziej znanym jest sterylizator parowy. Jak sama nazwa wskazuje, oczyszcza akcesoria parą wodną. Wystarczy nalać do niego odpowiednią ilość wody i odczekać ok. 5 min.
  • Kolejnym modelem jest sterylizator mikrofalowy. Wkłada się go do mikrofalówki i działa na podobnej zasadzie jak ten pierwszy.
  • Ostatnim wariantem jest sterylizator i podgrzewacz 2w1. Przyda się najbardziej rodzicom, którzy cenią sobie funkcjonalne rozwiązania.

Sprawdź też: 10 zasad karmienia butelką noworodka. Poradnik dla mam karmiących sztucznie

Jak uniknąć zaparć i wzdęć po mleku modyfikowanym?

Sterylizacja butelek: jak wysterylizować butelkę dla niemowlaka? [5 PORAD]

Czym się kierować przy wyborze sterylizatora?

Wybierając odpowiedni sterylizator, kieruj się przede wszystkim tym, ile czasu możesz przeznaczyć na czyszczenie. Zasada jest taka, że im mniejszy sprzęt, tym mniej minut zajmie cały zabieg. Istnieją sterylizatory, które potrafią wyczyścić akcesoria nawet w 3 minuty.

Zwróć też uwagę na to, ile butelek będziesz poddawała dezynfekcji. Niektóre modele potrafią pomieścić nawet do 8 butelek, a inne zaledwie 2 lub 3 sztuki. Pamiętaj też, że wyjaławiania wymagają wszystkie zakrętki i smoczki. 

Jeśli zależy ci na tym, żeby nie sterylizować butelek co chwila, wybierz taki sterylizator, w którym naczynia pozostają w zamkniętych sterylizatorach i które utrzymują jałowość przez kilka lub kilkanaście godzin (do 24 godz.)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza