Sterylizatory do butelek: co musisz o nich wiedzieć? [GALERIA]

2016-03-03 17:23 Karolina Szajkowska

Sterylizatory do butelek z roku na rok stają się coraz bardziej popularne i powszechne na rynku. Warto mieć taki sprzęt w domu, ponieważ nie tylko jest funkcjonalny, ale też szybki i łatwy w użyciu. Sprawdź, który sterylizator będzie odpowiedni dla ciebie i twojej pociechy.

Wyparzanie butelek stostuje się już od wielu lat. Jest to bardzo ważna kwestia przed karmieniem dziecka, ponieważ pomaga zapobiec wielu chorobom żołądkowym. Sterylizator sprawi, że zaoszczędzisz mnóstwo czasu, a zarazem będziesz miała prawie 100-procentową pewność, że butelki i inne akcesoria niemowlaka są dokładnie zdezynfekowane.

Sterylizatory do butelek: na czym polega ich działanie?

Sterylizowanie butelek powinno odbywać się od momentu, gdy dziecko skończy pół roku. Lekarze zalecają zakup sterylizatora wszystkim rodzicom. Utrzymanie czystości i higieny podczas karmienia jest obowiązkowe, ponieważ niemowlęta w tym okresie łatwo łapią różne schorzenia związane z bólami brzucha, zaparciami czy biegunkami. Sterylizator wykorzystywany jest do zlikwidowania bakterii, których sprzęt pozbywa się w 99,9 procentach.

>> Sprawdź też: Jak karmić butelką? 5 praktycznych porad >>

Sterylizatory do butelek: rodzaje sterylizatorów

Istnieje kilka rodzajów sterylizatorów do butelek. Najbardziej znanym jest parowy. Jak sama nazwa wskazuje, oczyszcza akcesoria parą wodną. Wystarczy nalać do niego odpowiednią ilość wody i odczekać ok. 5 min. Kolejnym modelem jest sterylizator mikrofalowy. Wkłada się go do mikrofalówki i działa na podobnej zasadzie jak ten pierwszy. Ostatnim wariantem jest sterylizator i podgrzewacz 2w1. Przyda się najbardziej rodzicom, którzy cenią sobie funkcjonalne rozwiązania.

>> Czytaj także: Jak prawidłowo karmić mlekiem modyfikowanym? >>

Sterylizatory do butelek: czym się kierować przy ich wyborze?

Wybierając odpowiedni sterylizator, kieruj się przede wszystkim tym, ile czasu możesz przeznaczyć na czyszczenie. Zasada jest taka, że im mniejszy sprzęt, tym mniej minut zajmie cały zabieg. Istnieją sterylizatory, które potrafią wyczyścić akcesoria nawet w 3 minuty. Zwróć też uwagę na to, ile butelek będziesz poddawała dezynfekcji. Niekóre modele potrafią pomieścić nawet do 8 butelek, a inne zaledwie 2 lub 3 sztuki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE