Sterylizatory do butelek: co musisz o nich wiedzieć? [GALERIA]

Sterylizatory do butelek z roku na rok stają się coraz bardziej popularne i powszechne na rynku. Warto mieć taki sprzęt w domu, ponieważ nie tylko jest funkcjonalny, ale też szybki i łatwy w użyciu. Sprawdź, który sterylizator będzie odpowiedni dla ciebie i twojej pociechy.

Wyparzanie butelek stostuje się już od wielu lat. Jest to bardzo ważna kwestia przed karmieniem dziecka, ponieważ pomaga zapobiec wielu chorobom żołądkowym. Sterylizator sprawi, że zaoszczędzisz mnóstwo czasu, a zarazem będziesz miała prawie 100-procentową pewność, że butelki i inne akcesoria niemowlaka są dokładnie zdezynfekowane.

Sterylizatory do butelek: na czym polega ich działanie?

Sterylizowanie butelek powinno odbywać się od momentu, gdy dziecko skończy pół roku. Lekarze zalecają zakup sterylizatora wszystkim rodzicom. Utrzymanie czystości i higieny podczas karmienia jest obowiązkowe, ponieważ niemowlęta w tym okresie łatwo łapią różne schorzenia związane z bólami brzucha, zaparciami czy biegunkami. Sterylizator wykorzystywany jest do zlikwidowania bakterii, których sprzęt pozbywa się w 99,9 procentach.

>> Sprawdź też: Jak karmić butelką? 5 praktycznych porad >>

Sterylizatory do butelek: rodzaje sterylizatorów

Istnieje kilka rodzajów sterylizatorów do butelek. Najbardziej znanym jest parowy. Jak sama nazwa wskazuje, oczyszcza akcesoria parą wodną. Wystarczy nalać do niego odpowiednią ilość wody i odczekać ok. 5 min. Kolejnym modelem jest sterylizator mikrofalowy. Wkłada się go do mikrofalówki i działa na podobnej zasadzie jak ten pierwszy. Ostatnim wariantem jest sterylizator i podgrzewacz 2w1. Przyda się najbardziej rodzicom, którzy cenią sobie funkcjonalne rozwiązania.

>> Czytaj także: Jak prawidłowo karmić mlekiem modyfikowanym? >>

Sterylizatory do butelek: czym się kierować przy ich wyborze?

Wybierając odpowiedni sterylizator, kieruj się przede wszystkim tym, ile czasu możesz przeznaczyć na czyszczenie. Zasada jest taka, że im mniejszy sprzęt, tym mniej minut zajmie cały zabieg. Istnieją sterylizatory, które potrafią wyczyścić akcesoria nawet w 3 minuty. Zwróć też uwagę na to, ile butelek będziesz poddawała dezynfekcji. Niekóre modele potrafią pomieścić nawet do 8 butelek, a inne zaledwie 2 lub 3 sztuki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE