O tej funkcji niemowlęcych ciuszków większość osób nie wie. Jest zbawienna przy wypadkach z kupą

2023-02-01 14:28

Kupując pierwsze ubranka dla dziecka, podekscytowani rodzice często skupiają się głównie na ich wyglądzie. Wszystko wydaje się takie urocze. Po narodzinach, z biegiem czasu, najważniejsza okazuje się jednak wygoda. Zwłaszcza, jeśli musimy przebrać dziecko w sytuacji awaryjnej. Pewnych funkcji ubranek dla niemowląt nie znają nawet doświadczone mamy kilkorga dzieci.

Tę rzecz o niemowlęcych ubrankach warto wiedzieć.
Autor: Getty Images/ Instagram @tinyheartseducation Tę rzecz o niemowlęcych ubrankach warto wiedzieć.

Niemowlęce body dzielą się na dwa rodzaje. Jedne mają dekolt pod szyjkę i są zapinanie z jednej strony ramienia - zazwyczaj na zatrzaski. Inne mają dekolt nieco otwarty z zakładkami przy ramionach, który łatwo rozchylić tworząc całkiem spory otwór. Rodzicom niekiedy wydaje się, że w tych drugich dziecku może być chłodno. Poza tym, dla niektórych wyglądają o wiele mniej estetycznie niż zamienniki zapinane na zatrzaski na dole. 

Ten rodzaj ubranek został jednak wymyślony pod kątem funkcji, o której wielu rodziców nie wie. 

Dowiedz się: Jak bezpiecznie i szybko ubrać niemowlaka? Oto podpowiedzi dla początkujących mam

Ile kupek dziennie powinien robić noworodek?

Dowiedz się: Czym się różni zmiana pieluchy u chłopca i dziewczynki?

Body z kopertowo zszytym dekoltem po obydwu stronach ramion tworzy większą średnicę niż to z rozpinanymi zatrzaskami. Nie chodzi jednak o to, że łatwiej przechodzi ono przez główkę, a o to, że można je z łatwością ściągnąć dołem. 

Dzięki, temu, jeśli zawartość pieluszki wydostanie się poza nią, nie ubrudzimy całego malucha, co znacznie wydłużyłoby zmianę pieluchy i przebranie go. To bardzo przydatna wiedza, bo takie wypadki z "dwójką" w pieluszce zdarzają się maluchom dość często. 

Okazuje się, że o tej funkcji ubranek dla niemowląt wciąż nie wie wiele mam. Pod postem z tym trikiem pokazanym na instagramowym profilu @tinyheartseducation, pojawiło się wiele komentarzy, płynących od doświadczonych mam. 

- Ja wiem dopiero po przeczytaniu artykułu, w którym pisali, że część ludzi przecina body nożyczkami przy takich wypadkach - skomentowała pewna internautka.

- Jak to możliwe, że jestem mamą trójki dzieci i dopiero teraz się o tym dowiaduję - śmiała się sama z siebie inna mama.  

Część osób komentuje też, że ta funkcja jest przydatna przy przebieraniu niemowląt, które nie lubią mieć zasłanianej główki przy przebieraniu.

Wiedziałyście o tym?

Sprawdź: Dlaczego niemowlę płacze przy przewijaniu? Oto odpowiedź, dzięki której życie stanie się prostsze

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza