O tej funkcji niemowlęcych ciuszków większość osób nie wie. Jest zbawienna przy wypadkach z kupą

2023-02-01 14:28

Kupując pierwsze ubranka dla dziecka, podekscytowani rodzice często skupiają się głównie na ich wyglądzie. Wszystko wydaje się takie urocze. Po narodzinach, z biegiem czasu, najważniejsza okazuje się jednak wygoda. Zwłaszcza, jeśli musimy przebrać dziecko w sytuacji awaryjnej. Pewnych funkcji ubranek dla niemowląt nie znają nawet doświadczone mamy kilkorga dzieci.

Tę rzecz o niemowlęcych ubrankach warto wiedzieć.
Autor: Getty Images/ Instagram @tinyheartseducation Tę rzecz o niemowlęcych ubrankach warto wiedzieć.

Niemowlęce body dzielą się na dwa rodzaje. Jedne mają dekolt pod szyjkę i są zapinanie z jednej strony ramienia - zazwyczaj na zatrzaski. Inne mają dekolt nieco otwarty z zakładkami przy ramionach, który łatwo rozchylić tworząc całkiem spory otwór. Rodzicom niekiedy wydaje się, że w tych drugich dziecku może być chłodno. Poza tym, dla niektórych wyglądają o wiele mniej estetycznie niż zamienniki zapinane na zatrzaski na dole. 

Ten rodzaj ubranek został jednak wymyślony pod kątem funkcji, o której wielu rodziców nie wie. 

Dowiedz się: Jak bezpiecznie i szybko ubrać niemowlaka? Oto podpowiedzi dla początkujących mam

Ile kupek dziennie powinien robić noworodek?

Dowiedz się: Czym się różni zmiana pieluchy u chłopca i dziewczynki?

Body z kopertowo zszytym dekoltem po obydwu stronach ramion tworzy większą średnicę niż to z rozpinanymi zatrzaskami. Nie chodzi jednak o to, że łatwiej przechodzi ono przez główkę, a o to, że można je z łatwością ściągnąć dołem. 

Dzięki, temu, jeśli zawartość pieluszki wydostanie się poza nią, nie ubrudzimy całego malucha, co znacznie wydłużyłoby zmianę pieluchy i przebranie go. To bardzo przydatna wiedza, bo takie wypadki z "dwójką" w pieluszce zdarzają się maluchom dość często. 

Okazuje się, że o tej funkcji ubranek dla niemowląt wciąż nie wie wiele mam. Pod postem z tym trikiem pokazanym na instagramowym profilu @tinyheartseducation, pojawiło się wiele komentarzy, płynących od doświadczonych mam. 

- Ja wiem dopiero po przeczytaniu artykułu, w którym pisali, że część ludzi przecina body nożyczkami przy takich wypadkach - skomentowała pewna internautka.

- Jak to możliwe, że jestem mamą trójki dzieci i dopiero teraz się o tym dowiaduję - śmiała się sama z siebie inna mama.  

Część osób komentuje też, że ta funkcja jest przydatna przy przebieraniu niemowląt, które nie lubią mieć zasłanianej główki przy przebieraniu.

Wiedziałyście o tym?

Sprawdź: Dlaczego niemowlę płacze przy przewijaniu? Oto odpowiedź, dzięki której życie stanie się prostsze