Prawidłowy wzrost i waga dziecka w 1. roku życia

2019-12-20 12:55
Prawidłowy wzrost i waga dziecka w 1. roku życia
Autor: Getty Images

Pierwszy rok życia dziecka to okres bardzo intensywnego rozwoju – malec podwaja wówczas swoją wagę i rośnie w zawrotnym tempie. Dowiedz się, jaki jest prawidłowy wzrost i waga dziecka w 1. roku życia.

Należy pamiętać, że u każdego dziecka przyrost wagi i wzrostu przebiega indywidualnie i jest zależny od wielu czynników, m.in. od uwarunkowań genetycznych, stanu zdrowia i sposobu odżywiania.

W 1. roku życia dzieci przybierają na wadze średnio około 7,5 kg i rosną około 25 cm. Chłopcy są zwykle wyżsi i ważą więcej w porównaniu ze swoimi rówieśniczkami. Jeśli dziecko prawidłowo się rozwija i przybiera na wadze nie ma potrzeby comiesięcznej kontroli jego wagi i wzrostu – wystarczy, jeśli parametry te sprawdzane są podczas okresowych kontroli lekarskich.

Czytaj: Kalendarz ząbkowania. Kiedy pojawiają się pierwsze zęby u dziecka i jak ulżyć niemowlakowi podczas ząbkowania?

Jeśli jednak wydaje ci się, że twoje dziecko ma niedowagę lub zbyt wolno rośnie, sprawdź w tabelach poniżej, jaka powinna być prawidłowa waga i wzrost dziecka w poszczególnych miesiącach pierwszego roku życia.

Prawidłowy wzrost i waga dziecka w 1. roku życia - dziewczynki
Autor: Redakcja

Zobacz też: Rozszerzanie diety - zalecenia na każdy miesiąc

Prawidłowy wzrost i waga dziecka w 1. roku życia - chłopcy
Autor: Redakcja

źródło: www.mowimyjak.se.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych!

Pobierz
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE