Śpiworki najlepsze na ciepłe noce. Uważaj - te na lato muszą mieć specjalne parametry

2022-06-24 13:54

Kocyk, kołderka, a może śpiworek? Ale jeśli śpiwór, to jaki będzie idealny na lato? To pytanie zadają sobie mamy, które zapewnić dziecku jak najbezpieczniejszy i jak najbardziej komfortowy sen. Zobacz, jakie śpiworki na lato są zalecane przez specjalistów i dlaczego są lepsze niż kocyki czy lekkie kołderki.

Idealne śpiworki dla niemowląt na ciepłe noce
Autor: Getty images Te przeznaczone na lato mają specjalne parametry

Ubieranie niemowlęcia do snu rodzi zawsze wiele pytań i wątpliwości. Chodzi o to, żeby dziecko nie zgrzało się, ale jednocześnie nie zmarzło w nocy, kiedy w naturalny sposób spada temperatura jego ciała.

Z drugiej strony konieczne jest zapewnienie dziecku maksimum bezpieczeństwa w momencie, kiedy rodzice śpią i nie czuwają nad nim non-stop.

Spis treści

  1. Co najlepsze do okrywania dziecka nocą?
  2. Jaki śpiworek jest najlepszy na lato?
  3. Idealne śpiworki na lato - zobacz galerię

Co najlepsze do okrywania dziecka nocą?

Specjaliście radzą, aby w przypadku najmłodszych niemowląt unikać stosowania kołderek i kocyków, które mogą przesunąć się na buzię malca i utrudnić mu oddychanie.

Dlatego zalecają, aby nocą ubierać dziecko w śpiworki – są bezpieczne, bo okrywają ciało malca, zapewniając mu odpowiednią temperaturę do snu, ale nie pozwalają na zakrycie ust czy noska.

Jaki śpiworek jest najlepszy na lato?

Ważne tylko, aby na lato wybrać odpowiedni śpiworek, czyli nie za ciepły. Służy temu skala TOG określająca grubość śpiworka czy ubrań. Dokładnie mówiąc, skala TOG określa przenikalność termiczną – dla letnich śpiworków idealna przenikalność to 0,5 w skali TOG.

Warto przyjrzeć sie również materiałowi, z którego wykonany jest śpiwór. Najlepsze na lato są naturalne, przewiewne tkaniny, które posiadają właściwości termoregulacyjne. 

Czytaj również: Bambusowy czy bawełniany? Wybieramy idealny ręcznik dla niemowlaka

Ile powinno spać niemowlę na poszczególnych etapach pierwszego roku życia?

Idealne śpiworki na lato - zobacz galerię

Zobacz w galerii najładniejsze śpiworki dla niemowląt na lato i adresy, gdzie możesz je kupić.

Co zrobić, by niemowlę przespało całą noc: błędy rodziców
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza