Cesarka to nie "wydobyciny", a poród który może być wyjątkowy, tak jak naturalny [WIDEO i ZDJĘCIA]

2022-06-13 15:21

Nie umniejszajmy mamom, rodzącym przez cesarkę. Wiele mam, które urodziły naturalnie opisuje moment porodu, jako zarazem najboleśniejsze i najpiękniejsze doświadczenie w ich życiu. Mówi się o nim, jak o czymś magicznym, niezwykłym. Poród operacyjny zaś przestawia się jak drogę na skróty, obdartą z uczuć... Walczymy z tym stereotypem, podglądając zdjęcia cesarskich cięć na Instagramie. To nie prawda, że to jedynie "wydobyciny".

cesarskie cięcie
Autor: Instagram/ @threedaughtersliving Te zdjęcia pokazują ile uczyć i emocji może być w trakcie porodu przez cesarkę.

Te zdjecia i filmy z Instagrama, udowadniają, że nie rodzaj porodu decyduje o jego pięknie! Liczą się tu dobre chęci personelu i sporo szczęścia. Niezależnie od tego, czy rodzisz naturalnie, czy przez cesarskie cięcie, nie da się wszystkiego zaplanować. Czasem o przebiegu porodu decyduje przypadek, czy komplikacje medyczne, które pojawiają się nagle. 

Jeśli więc chciałaś rodzić naturalnie, ale z przyczyn medycznych, raczej nie będziesz mogła, nie stresuj się. Cesarka może być "piękna". Wystarczy spojrzeć chociażby na tzw. naturalne cesarskie cięcia, które są stopniowo, choć nadal powoli wdrażane w Polsce.

Jeśli cesarskie cięcie będzie planowane i nie pojawią się komplikacje, możesz być przytomna, tak by osobiście "przeżywać" poród operacyjny. Być może uda się też szybkie przystawienie dziecka do piersi, czy kangurowanie przez tatę.

Zobacz także: Cesarskie cięcie - jak naprawdę wygląda cesarka?

Przedłużający się poród - kiedy należy wykonać cesarkę?

Zobacz piękne cesarki, w naszej galerii zdjęć z Instagrama:

Na czym polega poród przez cesarskie cięcie?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza