Jak naprawdę wygląda kobieta po porodzie? Te mamy nie wstydzą się pokazać swojego ciała

2022-04-29 7:11

Kobieta w pierwszych tygodniach po porodzie nie wygląda jak szczupła, uśmiechnięta i pełna życia mama z reklam. Pierwszy tydzień połogu to brzuch niewiele mniejszy niż podczas ciąży, maksymalnie spuchnięte stopy i ból krocza lub rany po cesarskim cięciu. Kto nie był na oddziale położniczym - zderzenie rzeczywistości z obrazem serwowanym w mediach może być bardzo szokujące!

Kobieta po porodzie
Autor: Getty Images Pierwsze dni połogu są najcięższe. Jak wtedy wygląda każda świeża mama?

Połóg trwa około 6 tygodni i to trudny czas dla większości kobiet. Oznacza on gojenie się rany krocza lub brzucha, jeśli ciąża została rozwiązana przez cesarskie cięcie, opuchnięte stopy i krwawienie, a co się z tym wiąże noszenie podkładów i majtek poporodowych.

Oczywiście są to dolegliwości, z którymi każda kobieta musi sobie sprawnie radzić bo najważniejsza jest opieka nad noworodkiem, a dziecko wymaga jej 24 godziny na dobę. Pierwsze dni po porodzie mogą być wyjątkowo trudne, w końcu trzeba oswoić się z nową sytuacją.

Dowiedz się: Jak powinny wyglądać odchody połogowe? Sprawdź, kiedy połóg nie przebiega prawidłowo

Spis treści

  1. Pierwsze próby karmienia piersią
  2. Jak naprawdę wygląda kobieta w połogu?
  3. Zobacz 4 odważne mamy, które pokazały swoje zdjęcia po porodzie
Seks po porodzie - kiedy warto iść do fizjoterapeuty uroginekologicznego? M jak mama

Przeczytaj: „Do kobiety w połogu diabeł ma przystęp”. Zaskakujące ludowe wierzenia i obrzędy porodowe w dawnej Polsce

Pierwsze próby karmienia piersią

Często dodatkowym powodem do stresu jest karmienie piersią. Zanim matka i dziecko znajdą właściwy rytm, może się okazać, że potrzebne będą porady pielęgniarki laktacyjnej. Niestety na jednej poradzie może się nie skończyć i przez kilkudniowy pobyt w szpitalu przy karmieniu będzie nam pomagało kilka osób.

Przeczytaj: 10 pytań o dolegliwości po porodzie - czy znasz odpowiedzi?

Nie można się jednak poddawać! Trzeba pamiętać, że problemy z laktacją czy karmieniem piersią nie muszą oznaczać rezygnacji z naturalnego karmienia. Warto wypróbować kilka metod i skonsultować się z położną laktacyjną zanim podejmiemy decyzję o karmieniu mlekiem modyfikowanym. 

Jak naprawdę wygląda kobieta w połogu?

Amerykańska blogerka Becky Vieira opublikowała na swoim koncie na Instagramie zdjęcia z pierwszego tygodnia po porodzie. Kobieta postanowiła pokazać, jak faktycznie wygląda kobieta w połogu. Zdjęcia są bardzo naturalistyczne i ukazują szpitalną rzeczywistość kobiet tuż po porodzie.

Sprawdź: Mądrości wschodu nie da się przecenić. Zobacz, jak w Azji przebiega połóg

Tak jak ona, robi wiele innych influencerek. To dobrze, byśmy wiedziały, że żadna z nas nie musi być perfekcyjna po narodzinach dzicka.  

Zobacz 4 odważne mamy, które pokazały swoje zdjęcia po porodzie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza